SATURN W I

images/Cyfry_rzymskie/I.png

Saturn w pierwszym domu.

Saturn w I

Obojętny i nieczuły – serca braknie mu z reguły.
Chociaż czasem, w głębi duszy – coś go przypadkowo wzruszy.

Na podstawie książki Leszka Szumana - Wesoły Horoskop

 

Jeśli Saturn będzie w pierwszym domu ASC - Lagna, Właściciel horoskopu będzie cierpiał na reumatyczne i żółciowe choroby

Jeśli Saturn będzie w podniesieniu (Waga), Właściciel horoskopu nabywa dobra we wsiach albo miastach i zyska finansowo w rolnictwie. Jeśli Saturn będzie w jego własnym znaku Koziorożcu albo Wodniku, ojciec Właściciela horoskopu będzie bogaty. Jeśli Saturn jest w Lagna - ASC - w znaku władcy 4 albo 10 wskazuje na to, że Właściciel horoskopu jest bardzo szczęśliwy i cieszy się skutkami yoga Maharadży (sława i bogactwo). Jeśli Saturn w ASC będzie aspektowany przez Księżyc, Właściciel horoskopu zdobędzie środki egzystencji przez żebranie. To nie zdarzy się, jeśli Saturn będzie aspektowany przez korzystne (Jowisz albo Wenus).

Bardzo dobre skutki zostały przypisane Saturnowi kiedy władca jest w podniesieniu, albo we własnym znaku lub ASC jest w znaku władcy 4 i 10 domu. Kiedy Saturn jest wychwalony, ASC będzie Wagą (jest planetą Yoga - karaka) i będzie w ASC jako władca 4 i 5. W tej pozycji naturalnie da bardzo korzystne skutki. Jest stwierdzone, że kiedy Saturn jest we własnym znaku Koziorożcu albo Wodniku, ojciec Właściciela horoskopu będzie bogaty. Ten skutek będzie znaczący kiedy Byk albo Bliźnięta są w ASC i Saturn w ASC występuje jako władca 9 domu (sygnifikator ojca). Jeśli Saturn będzie w Lagna, Właściciel horoskopu cieszy się pomyślnością i jest długowieczny.

Saturn w Koziorożcu da lepsze skutki niż Saturn w Wodniku, ponieważ będzie władcą Lagna i 2 domu a w drugim przypadku będzie władcą ASC jak również 12 domu (zły dom - dom straty). Jest określone, że Saturn w ASC w znaku władcy 4 albo 10 sprawia, że Właściciel horoskopu jest bardzo szczęśliwy i układ ten powoduje yogę Maharadży. Saturn będzie w ASC jako władca 4, gdzie ASC jest Strzelcem. Saturn będzie ASC jako władca 10 kiedy ASC to Ryby.

Saturn będzie bardzo korzystny, jeśli znajduje się w ASC w Wadze albo w którymkolwiek z dwóch znaków Jowisza. Ta ocena została poparta przez wersety Uttarakalamrita: jeśli jakaś niekorzystna znajdzie się w najwyższym stopniu podniesienia jako Marakas, nie musi określać zła spowodowanego przez nią. Saturn powoduje dużą ilość bogactwa i pomyślności kiedy jest umieszczony w ASC w Rybach, Wadze albo Strzelcu. Jeśli pod powyższymi warunkami, 7 kendra nie jest zajęty czy aspektowany przez Jowisza albo Merkurego, Właściciel horoskopu stanie się królem. Śmierć powinna zostać przewidziana w Dasa i Bhukti władcy 7 domu.

Saturn w ASC (kendra Lagna) w jego własnym znaku podniesienia da początek Yodze Sasa (Panchmaha Purusha yoga) wskazując dobrych służących. Jego charakter będzie niepewny. Właściciel horoskopu będzie stał na czele wsi albo miast albo będzie królem. Właściciel horoskopu pożąda bogactwa innych i jest niegodziwy w usposobieniu. Osoba Brihat Jataka będzie biedna, chorowita, miłość jest dotknięta złym wpływem, Właściciel Horoskopu jest bardzo nieczysty, cierpi na choroby podczas dzieciństwa i niewyraźnie się wysławia. Powyższe skutki wystąpią kiedy Saturn zajmuje Lagna inną niż Strzelec, Ryby, Wodnik, Koziorożec i Waga. Jeśli każdy ze znaków: Strzelec, Ryby, Wodnik, Koziorożec i Waga będą ASC i Saturn zajmuje ten znak, osoba jest równa królowi, przewodzi na wsi, jest burmistrzem miasta, wielkim uczonym oraz jest przystojny. Phaldeepika - jeśli Saturn jest w ASC w podniesieniu albo w jego własnym znaku, Właściciel horoskopu jest jak król albo zarządza wsią lub miastem. Jeśli Saturn będzie w jakimś innym znaku, Właściciel horoskopu jest nieszczęśliwy w dzieciństwie a później jest biedny i leniwy. Te sam skutki znajdujemy w Saravali jak i w Phaldeepika. Właściciel horoskopu Chamatkar Chintamani posiada duże własności i jest prosperujący ale chciwy, smutny i kłótliwy. Właściciel horoskopu upokorzy wrogów.

0
0
0
s2sdefault