Wenus w X

images/Cyfry_rzymskie/X.png

Wenus w dziesiątym domu.

Wenus w X

Wenus stojąc na zenicie – dyskontuje się sowicie.
Lecz zły kąt iluzoryczny – amor bywa chaotyczny.

Na podstawie książki Leszka Szumana - Wesoły Horoskop

 

Jeśli Wenus będzie w dziesiątym domu, Właściciel horoskopu będzie pełny sławy. Jeśli Wenus jest złączona albo aspektowana przez szkodliwe, Właściciel horoskopu będzie miał trudności i przeszkody w przedsięwzięciach. Jeśli Wenus będzie złączona z Merkurym, Jowiszem i Księżycem, Właściciel horoskopu ucieszy się komfortem (pojazdy, podróże). Wykona wiele rodzajów religijnych obrządków, ucieszy się szeroką reputacją w świecie, oraz wieloma yogami Radży: będzie bogaty, tradycyjny i sławny, będzie bardzo szczęśliwy i rozmowny.
Wenus daje bardzo korzystne skutki pod względem znaczeń tego domu, pod warunkiem, że nie zostaje dotknięta. Skutki będą daleko bardziej korzystne kiedy Wenus otrzymuje towarzystwo trzech korzystnych - Jowisza, Merkurego i Księżyca.

Wszystkie skutki są logiczne i związane ze znaczeniami dziesiątego domu. Ponieważ Panna, Koziorożec i początek Wodnika sprawia, że Wenus będzie 10 jako władca 2 i 9, 5 i 10 4 i 9 kolejno. W Rak ASC, Wenus będzie 10 jako władca 4 i 11. Te układy dają początek bardzo potężnym yogom Dhana. Kiedy Wenus jest umieszczona w domu 10 w jej własnym znaku (władca 10 w domu 10), wybitna joga Radży jest utworzona, przyznając wielkie bogactwo, tytuły i sławę. Wenus w dziesiątym jest w Kendra do Lagna. Oddziaływanie Wenus we własnym znaku albo w podniesieniu daje początek yodze Malavya. Korzystna będąc 10 do ASC też daje początek jodze Amala, czyli dana osoba osiągnie sławę i reputację. Jej charakter będzie nieskazitelny i doprowadzi do dobrego prosperowania w życiu.

Właściciel horoskopu Brihat Jataka będzie bogaty. Właściciel horoskopu Phaldeepika będzie cnotliwy, posiada szczęście dzięki przyjaciołom, jest szanowany i osiąga wysoki stan, dobre imię i sławę. Właściciel horoskopu Saravali osiągnie dzięki wysiłkowi szczęście, imię, sławę, honory i dobrą reputację. Właściciel horoskopu Chamatkar Chintamani zarobi bogactwo przez religijne czynności.

0
0
0
s2sdefault