Pierwszy dom - Thanu bhava

jnanam rupamca deham ca varnam caiva balabalam

lagnabhavannirikshayet svabhavanca duhkham sukham

deham - ciało; rupam - spojrzenia; jak również; jnanam - wiedza i inteligencja; jak również; varnam - pojawienie się; caiva - ca; eva - jak również; balabalam - siła i wigor; duhkham sukham - błogość czy nieszczęście; svabhavanca - natura; lagnabhavan - od Lagna Bhava; nirikshayet - sędzia

Maharishi powiedział Maitreyi, że budowa ciała, pojawienie się, umysł (też mózg), cera, ciało, siła i wigor, słabości, szczęście, smutek wewnętrznej natury osoby jest zależna od Lagny (Ascendentu) - pierwszego bhava.

dom znany jest jako Lagna albo Ascendent. Surya będąc atmakaraka naisargika staje się bardzo ważnym graha, ponieważ dom i jego siła a także rozmieszczenie musi zostać rozważone bardzo uważnie. Silny i dobrze umieszczony władca Lagna - zdeterminuje długie i bogate życie. dom jest źródłem całego życia WłH.

Tanu bhava wskazuje narodziny osoby czyli jak i w jakiej formie WłH będzie się znajdował i jaką (jakościowo) budową ciała Bóg daną osobę obdarował. W ten sposób bhava i władca bhava też jest nazwany Lagnesh - podstawą w odczytaniu diagramu. Każdy z dwunastu domów diagramu ma swoje znaczenie i każde ze znaczeń dokładnie jest połączone z domem. Jako kalapurusha bhava jest przejawem mózgu, Brihaspatim, który reprezentuje Boga, Brahmapeetha. Brihaspati to głowa. To jest Brihaspati, który wie i widzi, że najwyższą inteligencją jest Bóg. Dlatego uważa się, że Guru jest jedynym reprezentantem Boga w diagramie osoby. W ten sposób można zauważyć, że rozmieszczenie ważnych punktów horoskopu staje się niezwykle ważne w analizie inteligencji, wiedzy, usposobienia i ogólnych cechy osoby. Jeśli władca bhava jest umieszczony w aspektcie koniunkcji lub aspektuje , i dom WłH kultywuje wiedzę - jest on zawsze poszukującym wiedzy adeptem i jest zwany Dheemantah. Inaczej mówiąc WłH posiada Dheemantah Yogę. Podobnie działa pozycja Słońca władającego domem w domu czyli umiejscowione w Znaku Lwa Znak Lwa.

Wnioski

Rasi albo znak, który wschodzi jest nazwany Lagna albo i jest to najważniejszy punkt horoskopu. Osobę definiujemy na podstawie tego punktu. Lagna reprezentuje Prajäpatiego - Twórcę.

1. Pierwszy dom (Lagna - wschodzący znak)

Fizyczne cechy, kolor, forma i kształt, konstytucja, zdrowie, witalność i wigor, naturalne usposobienia i tendencje, osobowość i walka o życie, honor, godność, pomyślność, głowa, górna część twarzy, cnota, długowieczność, początek życia i pomyślność w życiu.

2. Komfort

Władca Lagna w Koniunkcja yuti ze szkodliwą, w Randhr bhava, szóstym albo dwunastym spowoduje, że materialne szczęście zmniejszy się. Jeśli jest w Kwadratura kącie albo Trygon trójcy da inny, przeciwny do powyższego skutek. Jeśli władca Lagna będzie w osłabieniu, spalaniu albo znaku wroga WłH będzie często chorował. Z korzystnymi w Kwadratura kącie albo Trygon trójcy przeciwnie. Kąty Lagna (Bandhu, Yuvati, albo dom), albo Trygon trójca ( Putr, Dharm) zawierając korzystne spowodują, że WłH cieszył się będzie dobrym zdrowiem. W innym przypadku gdy np. Lagna albo Księżyc rzuci drishti albo znajdzie się w yuti z niekorzystną planetą pozbawi korzystnych aspektów.

3. Wygląd zewnętrzny

Korzystne w Lagna dadzą przyjemny wygląd a szkodliwe odwrotnie.

Inne skutki

Jeśli władca Lagna, Merkury, Jowisz albo Wenus znajdą się w Kwadratura kącie albo w Trygon trójcy WłH będzie długo żył, będzie bogaty, inteligentny i lubiany przez władających. Sława, bogactwo, obfite przyjemności i komforty dla ciała determinuje położenie władcy Lagny w Zodiaku i drishti przez korzystne planety. Będzie obdarzony królewskimi znakami (losem) jeśli Merkury, Jowisz, albo Wenus będą w Lagna wraz z Księżycem albo będą w Kwadratura kącie od Lagna. Jeśli Merkury, Jowisz albo Wenus będą w , albo domu od Lagny bądź razem z Księżycem w Lagna WłH spotka dobry los.

4. Narodziny

Jeśli WłH narodzi się w Baranie, Byku lub Lwie Lagnas, która zawiera albo Saturna albo Marsa narodziny dziecka mogą się skomplikować.

5. Narodziny bliźniąt

WłH, który ma Słońce w czworonożnym znaku a inne planety znajdą się w podwójnych znakach z siłą.

6. Trzy matki

Jeśli Słońce i Księżyc połączy się w takim samym Bhava także w Navamsie WłH będzie karmiona przez trzy różne matki przez pierwsze trzy miesiące od jego narodzin a później będzie wychowywany przez ojca i brata czy też krewnego.

0
0
0
s2sdefault