Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Drugi dom - Dhanu Bhava

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

mrtyujalamamitrakam kutumbamśca dhanadhanyam

dhanasthanannirikshayet sarvam dhaturatnadikam


dhana - bogactwo; dhanyam - ziarna i zboża; kutumbam - rodzina; jak również; mrtyujalam - śmiertelna pułapka; mitrakam; metale szlachetne i klejnoty ; dhaturatnadikam; wszystkie sarvam dhanasthanan - miejsca związane z bogactwem takie jak bank albo skarbnica; nirikshayet - sędzia

Bogactwo, jedzenie (ziarna i zboża); rodzaj pokarmu (ilość i jakość); bogactwo; rodzina (Kula); bóstwo rodziny (Kula Devata); zgromadzone bogactwo (Sanchita Dhana) które mogłoby zostać cenione, jeżeli chodzi o pieniądze w jakimś punkcie czasu, spichlerz; finanse; domy; przechowywanie, składowanie; magazyny; zęby; wargi; usta; mowa; oczy; złoto i majątek oraz każda własność.

Dobra rodzina jest wydźwiękiem wymagań osoby. Urodzenie w szczególnej rodzinie ma szczególne odniesienie. Każda rodzina czci pewne bóstwo jako jego rodzinne bóstwo. Zdarza się, że jest to przewodnie bóstwo rodziny. Sprawy z tym związane wiążemy z 2 domem. 2 dom jest domem Pana Vishnu chroniącego życie. To On troszczy się o ludzi i jest źródłem życia. Bez bogactwa i pożywienia życie nie może zostać podtrzymane. Aby osiągnąć cel narodzin atma musi zdobyć pożywienie do utrzymania ciała, w którym przyjmuje schronienie.

Tak więc 2 dom wskazuje ilość i jakość pożywienia, które jest zużyte przez osobę. Kiedy mówimy bogactwo mamy na myśli "dhana sanchita" zgromadzone bogactwo, które jest niezbędne do zakupienia jedzenia i rzeczy niezbędnych do utrzymania materialnego ciała. Takie bogactwo łączy się w znaczeniu ze zgromadzonymi zapasami, spichlerzami, złotem, metalami szlachetnymi i ozdobami, klejnotami itp albo jakąś rzeczą, która jest chętnie zamieniana na pieniądze.

2 dom też jest znany jako maraka - śmierć. Złe pozycje w drugim domu i niekorzystne aspekty mogą wpłynąć na zły stan materialny Właściciela horoskopu.

Podstawowe znaczenie drugiego domu to bogactwo i pieniądze. Dlatego drugi dom w odniesieniu do jakiegoś z domów będzie wskazywał bogactwo albo pieniądze nabyte z tego domu. Drugi dom do siódmego domu (który jest ósmym domem) będzie wskazywał bogactwo i pieniądze współmałżonka (siódmy dom), drugi dom do piątego domu (szósty dom) będzie wskazywał finansową pomyślność dzieci a drugi dom do dziesiątego (jedenasty dom) będzie wskazywał na zysk finansowy przez karierę (dziesiąty dom) itd. - czytaj Bhavad Bhavas (pochodne domów).

  • Skutki Dhanu Bhava

Jeśli władca Dhanu bhava jest w Dhanu bhava albo w kącie czy w trójcy wskazuje duże bogactwo, które WH może zdobyć. Zobacz przykład -Jerzy VI Windsor, u którego dom dhanu zajmuje władca tego domu - Mars - władający znakiem Skorpiona (ciekawostką jest też fakt, że Jerzy VI się jąkał co astrologia wedyjska tłumaczy faktem posiadania przez niego Merkurego - odpowiedzialnego także za przekaz informacji, w jednym znaku z niekorzystnym Słońcem i Marsem).

Ari, ósmy dom, dwunasty wskazuje komplikacje. Korzystne w Dhanu bhava dadzą bogactwo a szkodliwe zniszczą je. Napewno WH będzie bogaty jeśli Jowisz zajmie pozycję w Dhanu bhava jako Pan Dhanu bhava lub będzie z Marsem.

Jeśli władca Dhanu bhava jest w Labh a władca Labh w Dhanu bhava bogactwo będzie nabyte przez Właściciela horoskopu po pewnym czasie. Ci dwaj Panowie mogą znaleźć się w kącie albo w trójcy dadząc podobny skutek.

Jeśli władca Dhanu bhava jest w kącie a władca Labh jest w trójcy albo jest drishti czy yuti z Jowiszem i Wenus WH będzie bogaty.

  • Yogi ubóstwa

Układy gdzie władca Dhanu bhava będzie w złym Bhava a władca Labh Bhava też umieszczony jest podobnie a Dhanu bhava jest zajęty przez szkodliwe. WH będzie musiał błagać nawet o jedzenie jeśli Panowie Dhanu bhava i Labh Bhava są obaj spaleni albo wraz z niekorzystnymi.

  • Strata bogactwa przez władających

Panowie Dhanu bhava i Labh Bhava w Ari, Randhr albo Vyaya Bhava a Mars jest w Labh Bhava a Rahu w Dhanu bhava świadczą o tym, że Właściciel horoskopu straci bogactwo w powyższy sposób.

  • Korzyści w przedsięwzięciach

Jowisz jest w Labh, Wenus jest w Dhanu bhava a korzystne w Vyaya Bhava, natomiast władca Dhanu bhava jest yuti z korzystnymi.

  • Sława

Jeśli władca Dhanu bhava posiada Znak albo jest wysoki, Właściciel horoskopu zaopiekuje się podwładnymi, pomoże innym jak również stanie się sławny.

  • Komfort

Jeśli władca Dhanu bhava będzie yuti z korzystnymi i będzie w dobrym podziale, takim jak Paravatamsa albo innym, wyższym Vargas. Pan Dhanu bhava powinien być w Paravatamsa albo w Devalokamsa, Brahmalokamsa, Sakravahanamsa albo Sridhamamsa.

  • Oczy, wzrok

Jeśli władca Dhanu bhava będzie obdarzony siłą Właściciel horoskopu będzie posiadał piękne oczy. Planeta szkodliwa w Ari, Randhr albo Vyaya Bhava wskazuje chorobę, wadę wzroku albo deformację oczu.

  • Prawdomówność

Jeśli Dhanu bhava i jego władca będzie yuti z niekorzystnymi Właściciel horoskopu staje się plotkarzem, mówi nieprawdę i jest dotknięty przez choroby związane ze złym funkcjonowaniem elementu powietrza czytaj Ayur Veda.

Tags: Bhavas, Domy, Drugi Dom, Dhanu Bhava

Drukuj E-mail

0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo