Odwiedza nas 36 gości oraz 1 użytkownik.

Czwarty dom - Bandhu bhava

Czwarty dom - Bandhu bhava.

Czwarty dom - Bandhu bhava

matrsaukhyadikanyapi bandhumśca vahananyatha

paricintayet caturthat capi grham kshetram nidhi

dom - Bandhu bhava wskazuje matkę, ojczyznę, krewnych, własność, pojazdy i inne służące do tego urządzenia, spokój, pomyślność, serce, formalną edukację, ogólne szczęście umysł, dom i satysfakcję.

dom wraz z domami , i znajduje się w Kwadratura Kendra . Często staje się dominującym w diagramie osoby. - Lagna, , to narodziny, zaspakajanie pragnień i niebo - wyzwolenie ze świata materialnego, miejsce do którego zmierzamy zgodnie z przeznaczeniem.


Dom - matka

Dom jest nadir - patal - znajdując się po przeciwnej stronie nieba (karmy). W ten sposób, domy Kendra stają się bardzo ważnymi domami horoskopu.

dom jest bardzo ważnym domem dlatego, że związany jest z matką i ogólnym szczęściem w życiu. Dziecko jest w jego początkowych latach życia w pełni pod ochroną matki. To matka, która rozumie, że wszystko związane jest z dzieckiem. To ona dostarcza jedzenie, schronienie i pomoc w życiu. Dziecko szuka matki zawsze gdy czuje zagrożenie.

Jeżeli osłabiony jest dom i wynika z tego nieszczęście materialne nikt oprócz matki nie zlituje się i nie udzieli pomocy tak jak matka. Matka ochrania nawet niezdyscyplinowane i grzeszne dzieci. Miłość matki jest bezstronna i bezinteresowna, choć czasami bywa też ślepa.

Pan Krishna dlatego słusznie powiedział, że Matrubhava Devata związana z matką informuje także o relacjach WłH - Bóg.

Sri Adi Shankara powiedział, że błogosławieństwo matki ma ważne znaczenia dla osiągnięcia moksha - wyzwolenia. Cyt: Bhavani tvameka gatistvam. Błogosławieństwem matki jest to, w jaki sposób mogliśmy przebrnąć ciężkie chwile na drodze do wyzwolenia.


Znaczenia

Nabywanie własności materialnych także jest związane z domem. Pozycja władcy i bhavas wskazuje na nabywanie własności za granicą państwa kiedy umieszczony byłby w domu. Ojczyzna, nasz język ojczysty, tradycja, dom rodzinny, kultura to też dom. Oprócz tego można powiedzieć, że prawdziwa pierwsza miłość związana jest z domem.


Aspektya

Umieszczenie Rahu w ważnym miejscu związanym z tym domem może stworzyć mocnego i twardego człowieka lub wywołać choroby serca. Pozytywne rozmieszczenie Wenus może dać namiętną miłość lub kochającą i uprzejmą matkę. Nieszczęśliwe uczuciowe związki związane są także z tym domem nazwanym domem szczęścia i smutku.


Edukacja

dom też wiąże się z edukacją. Wskazuje zasięg i typ edukacji, którą WłH posiada. Wskazuje szkołę, college albo instytucję, w której WłH zajmowałby się kształceniem.

Korzystne aspekty z domem (zwłaszcza Wenus) wpłyną na zaspokojenie materialnych przyjemności w życiu. Słońce może wpłynąć negatywnie na ostateczny efekt dążenia WłH.

Ogólnie rzecz biorąc dążenia człowieka z silnie zaakcentowanym domem zostaną zaspokojone kiedy stanie się on przedsiębiorczy i osiągnie cel domu.

Maya potrafi dać przyjemność takiemu człowiekowi, który pragnie zaspokoić swoje materialne wymagania. W kwesti komfortu życia i tutaj nie mamy żadnej wątpliwości, że dom ten będzie istotny.


Śmierć rodziców
Śmierć matki jest jedenastym domem, ponieważ to jest ósmy dom od czwartego (matki). Śmierć ojca jest czwartym domem, ponieważ jest ósmym od dziewiątego. Zobacz artykuł: Bhavath Bhavam - Domy Domów
0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo