Piąty dom - Putr bhava

Piąty dom - Putr bhava

Piąty dom - Putr bhava

prabandhakam buddheścaiva vidyam tatha yantramantraubudhah

putralayad paśyet putrarajyapabhramśadin

yantramantrau - yantras i mantras; tatha; vidyam - ucząc; wiedza; buddheścaiva - też inteligencja; prabandhakam - kompozycja; putra - potomstwo; syn; rajya - królestwo i stan; apabhramśadin - korupcja; upadek honoru; paśyet - zobacz; putralayad - piąty dom i miejsce syna; budhah - spostrzeż

Piąty dom - Putr bhava wskazuje wiedzę, mantry i yantry (amulety używane w spirytyzmie), dzieci (synowie), planowanie, stan zamożności, pozycję społeczną albo władzę przyjętą w rządzie (lub też honorarium) lub innych miejscach, stratę pozycji lub stanowiska, jest też domem przyszłości.

Wiemy, że , i domy należą do Dharma Trikona - ognistego Trygon trygonu związanego z wiedzą duchową. Wiemy też, że Brihaspati ma duży wpływ na dom. Piąty dom jest karaka dla dzieci ponieważ wskazuje wiedzę (shakti dhi jest też Guru - nauczycielem i najbardziej korzystną planetą). Dlatego wpływ Brihaspatiego na dom powinien być bacznie rozpatrywany. Każda yoga, szczególnie gdy aspektuje Rahu musi zostać szczegółowo rozważona .

Dzieci są sygnifikatorem nadziei. Wszystkie nasze ambicje i plany dzieci odreagowują w swoim życiu także przez pryzmat tego domu. Można powiedzieć, że rozwój naszej kariery rzutuje na to, czego wymagamy od dzieci i jest to filtrowane przez dom.

Dom jest ósmy od domu - bhava karmy i dziesiąty od domu - bazując na zasadzie Bhavatbhavam; zobacz: artykuł: Bhavad Bhavas. Dlatego spekulacja, hazard i podobne zdolności należy rozpatrywać rozpoczynając od domu - jako, że staje się on karmabhavą dla domu, który jest łączony z działaniem dla rezultatów lub też niezasłużonym bogactwem.

dom jest domem, który podtrzymuje dom będąc drugim od niego. W ten sposób możemy powiedzieć o miłości, którą WłH ma lub nie gdyż dom to też serce ale także pierwsza istota - satwiczny Brahma. Kto jest pozbawiony w horoskopie dobrych skutków związanych z tym domem a także z Bihaspatim może nie posiadać dobrych uczuć i miłości. Będzie to widoczne fizycznie jak i psychicznie - będzie rzutowało na egoizm i brak uczuć WłH.

Będąc drugim od domu (formalna wiedza) jak również pod wpływem oddziaływania Brihaspatiego, sygnifikatora shakti dhi, wskazuje na dokonania dzięki wysiłkowi w kultywowaniu wiedzy a także wiedzę nabytą od ojca, guru lub innych nauczycieli. Inteligentne kultywowanie wiedzy najkorzystniej wywiera wpływ na osiągnięcia w najistotniejszych w życiu człowieka dziedzinach w tym życiu i w przyszłym.

Z powyższych względów dom nazwany jest też Guru (nauczyciel), który przyznaje wiedzę mantra, tantra i vidya yantra. Dlatego oznacza posłuszeństwo i szacunek. dom to też jedenasty od od - domu małżeństwa. Ogólnie rzecz biorąc dom jest bilansem księgowym małżeństwa.

Rozmieszczenie różnych planet

  • Słońce wskazuje gniew podczas narodzin dziecka, walki w środkowej części życia, życie w samotności, miłość do ojca.
  • Księżyc miłość do matki, miłości do ojczyzny.
  • Mars miłość do wiedzy, taktyki wojny, zręczność w sztukach walki, sportach i działaniach gdzie jest wymagana agresja; wskazuje też dobrego kucharza lub wiedzę o chirurgii. Narodziny dziecka przez wykonanie cesarskiego cięcia (obecność Jowisza zatrzymuje niebezpieczeństwo i pozwala na naturalne narodziny).
  • Merkury. WłH będzie bardzo inteligentny. Posiadał będzie zapał do kształcenia się, zdobywa doświadczenie i wiedzę dzięki swej wrodzonej inteligencji. Osiąga sukces w sprawach związanych z handlem, księgowością; możliwe, że zostanie nauczycielem, wykładowcą czy opiekunem dzieci.
  • Jowisz wskazuje miłość do syna oraz wiedzę nabytą z Wed.
  • Wenus, miłość do córki, światowe przyjemności, miłość do podróży, umiłowanie pięknych rzeczy.
  • Saturn, osoby letargiczne, leniwe, leserzy, śpiochy, anemicy, chudziochy, słabeusze, cherlaki, cienkie bolki, chorowitki, rzadziaki i mentalnie powolne osoby.
  • Rahu, wyostrzone planowanie i analiza, spryt, shadyantra (zwodnicze planowanie), brak szcunku dla guru (nauczycieli), umiłowanie wszelkiego rodzaju przyjemności.
  • Ketu, brak zdolności planowania, działanie bez głowy, zaprzeczenie miłości.

Ilość dzieci reprezentowana przez grahas

Surya - 1 dziecko; Chandra - 2 dzieci; Brihaspati - 3 dzieci; Rahu - 4 dzieci Budh - 5 dzieci; Shukra - 6 dzieci; Ketu - 7 dzieci; Shani - 8 dzieci; Mangal - 9 dzieci.
0
0
0
s2sdefault