Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Siódmy dom - Yuvati bhava

Siódmy dom - Yuvati bhava.

Siódmy dom - Yuvati bhava

jayamadhvaprayanam ca vanijyam nashtavikshanam

maranam ca svadehasya jayabhavannirikshayet

jaya - żona; madhvaprayanam - zwolennik madhava; vanijyam - biznes; nashta - zniszczenie; véknaëam - spojrzenie w, zobacz, zbadaj; maranam - śmierć; svadehasya - ciało; jayabhavannirikshayet - sądzimy od Jaya - bhava.

Pierwszy, najważniejszy w horoskopie dom to Lagna; Ascendent, natomiast siódmy - Saptam Bhava jest drugim w randze domem.


Znaczenia

Opozycja do ascendentu wskazuje Kamę (pragnienie) WłH. Siódmy bhava jest silnym kontrolerem (Sukhasthan) i (Karmasthan) domu będąc pada dwóch domów na zasadzie Bhavath Bhavam

Dom jest bardzo ważnym domem w diagramie i brany jest pod uwagę w licznych aspektach. Wskazuje wewnętrzne, zmysłowe pragnienia, obiektywny charakter i system wartości życia. Siódmy będąc domem, który wskazuje narządy płciowe jest też bardzo ważny w określeniu płci WłH jako Kalatra, ponieważ wskazuje płeć i seksualne instynkty osoby. Jest bardzo ważnym domem, ponieważ nadaje formę nowej atmie, która rozwija się jako dziecko.

dom jest bhava naisargika Shivy, który jest władcą dla Kalyanam, posiadający dobre intencje (Brahma dla Ayu znaczy życie i długowieczność a Maha Vishnu jest Dhanam, ponieważ daje atmie utrzymanie i wyżywienie będąc kontrolerem tej guny).


Domy

Jeżeli oznacza wewnętrzne pragnienia i prokreację pokazuje także odrodzenie. Jest też ósmym (śmierć) dla domu (moksha - wyzwolenie). Pragnienie osiągnięcia miłości do Boga jest najczystszą formą miłości natomiast Kama to pragnienia - żądza (zmysłowe pragnienie i zwierzęcy instynkt); tak skierowane pragnienia są niewłaściwe.

dom wskazuje pokonanie wrogów. Słaby i silny bhava wskazuje pokonanie wrogów.

Władca domu w domu znaczyłby, że bhagya (los) osoby obróci się, ponieważ dobry los ukazuje się po małżeństwie, więc wskazuje odrodzenie a bhava wskazuje Moksha lub uśpienie.

jest naisargika, nieprzyjacielski dla ( bhava jest od bhava). Długość małżeństwa to dom od ( bhava diagramu - a dom to maraka).


Planety
0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo