Odwiedza nas 52 gości oraz 1 użytkownik.

Ósmy dom - Randhr bhava

Ósmy dom - Randhr bhava.

Ósmy dom - Randhr bhava

tatha mrtadhanam durgam capi ripum ranam ayu

paśyedrandhradvicakshanah sarvam gatyanukadikam

ayu - wiek; długowieczność; ranam - bitwa i wojna; ripum - słabość; capi- jak również; durgam - trudna sytuacja; mrtadhanam - bogactwo umarłego; zapis; tatha - i gatyanukadikam - przyjemności; sarvam - wszystko; paśyed - zobacz; randhrat - randhr bhava, dom; vicakshanah - spostrzeż od

Długość życia określa dom. Silny dom , jego władca i władca Lagna, który jest pozytywnie umieszczony w diagramie wskazują długie i owocne życie.


Długość życia

Są cztery typy aayus:

  • Wiek dłuższy niż 75 lat to - Dirgaayu
  • Madhyaayu to średnia długoć życia - 32 do 75 lat
  • Alpaayu życie krótkie - 20 do 32 lat
  • Balarishta śmierć w wieku do 19 lat

Siła domu

Siła domu i jego władca, i jego władca oraz ich rozmieszczenie; jak również dom i jego władca (czyli trzeci dom od ósmego) określają wiek, jakość i inne sprawy związane z długością życia.

dom jest przejawem długowieczności, czasami znaczenie jest łączone z polem bitwy i wrogami. Silniejszy wróg z pewnością zabije w bitwie słabszych przciwników i wygra bój. Ten dom i Rudramsa wskazuja synchronizację czasu wojny lub walki innego rodzaju, długość w czasie i ostateczny rezultat.


Władcy domów

Władca bhava jest zwany rogesh (władca długiej choroby). Szczegółowe badania ósmego domu mogłyby wskazać typ choroby i jej czas. Rozmieszczenie jego władcy będzie wskazywało fizyczną część ciała dotkniętą przez chorobę, typ i czas kuracji. Wszystko zależy od rozmieszczenia grahas w domu, rozmieszczenie i siły władcy ósmego i godności władcy - Lagny.

Kiedy dom wskazuje długowieczność, dom (będąc dwunastym od ósmego) wskazuje koniec życia. Silny dom wskazuje silny instynkt płciowy, co za tym idzie, stratę energii i krótkie życie. W ten sposób jest zaprzeczeniem celibatu.

jest domem niezasłużonego bogactwa, którym jest np hazard. Karmę tego bhava widzimy w domu (jest on dziesiąty od ósmego.Zobacz: Bhavath Bhavam).


Dusthana

dom wraz z domem i są nazwane dusthana znacząc szkodliwe z powodu ich zdolności do tego, aby utworzyć albo stworzyć wroga, czy przeszkody/niedogodności/kłopoty i przez to przsporzyć problemów i strat.

Księżyc w domu jest szczególnie niepożądany jako Ashtama Chandra Marana Karaka oznaczając dokładnie władca domu wymierzający śmierć.

0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo