Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Ósmy dom - Randhr bhava

Ósmy dom - Randhr bhava.

Tags: Bhavas, Domy, Randhr bhava, Ósmy dom

Ósmy dom - Randhr bhava

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

tatha mrtadhanam durgam capi ripum ranam ayu
paśyedrandhradvicakshanah sarvam gatyanukadikam


ayu - wiek; długowieczność; ranam - bitwa i wojna; ripum - słabość; capi-  jak również; durgam - trudna sytuacja; mrtadhanam - bogactwo umarłego; zapis; tatha - i gatyanukadikam - przyjemności; sarvam - wszystko; paśyed - zobacz; randhrat - randhr bhava, 8 dom; vicakshanah - spostrzeż od

Długość życia określa 8 dom. Silny 8 dom, władca ósmego i władca Lagna, który jest pozytywnie umieszczony w diagramie określają długie i owocne życie.

Są cztery typy aayus
1 Dirgaayu (dłużej niż 75 lat;
2 Madhyaayu (średnie życie 32 do 75 lat;
3 Alpaayu (krótkie życie 20 do 32 lat);
4 Balarishta (śmierć 0 do 19 lat).

Siła ósmego domu i jego władca, Lagna i jej władca oraz ich rozmieszczenie; jak również 10 dom i 10 władca (jako 3 dom od 8) określają wiek, jakość i inne sprawy związane z długością życia.
8 jest przejawem długowieczności, czasami znaczenie jest łączone z polem bitwy i wrogami. Silniejszy wróg z pewnością zabije w bitwie słabszych wrogów i wygra bój. 8 dom i Rudramsa wskazuja synchronizację czasu wojny lub walki innego rodzaju, długość w czasie i ostateczny rezultat.
Władca 8 jest zwany rogesh (pan długiej choroby).
Szczegółowe badania 8 domu mogłyby wskazać typ choroby i jej czas. Rozmieszczenie władcy 8 będzie wskazywało fizyczną część ciała dotkniętą przez chorobę, typ i czas kuracji. Wszystko zależy od rozmieszczenia grahas w domu 8, rozmieszczenie i siły władcy 8 i godności władcy Lagny.
Kiedy 8 wskazuje długowieczność, 7 (będąc 12 do 8) wskazuje stratę długowieczności. Silny 7 wskazując silny instynkt płciowy, co za tym idzie, stratę energii i krótkie życie. W ten sposób 7, który jest przeciwny celibatowi.
To jest dom niezasłużonego bogactwa, którym jest np hazard. Karmę 8 domu widzimy w 5 domu (to jest 10 od 8 - zasada Bhatbhavam).
8 z 6 i 12 domem są nazwane dushtstana znacząc szkodliwe domy z powodu ich zdolności do tego, aby utworzyć albo stworzyć wroga i dostarczyć strat. Księżyc w 8 jest szczególnie niepożądany jako Ashtama Chandra Marana Karaka znacząc 8 włada wymierzający śmierć.

 

Drukuj E-mail

0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo