Dziewiąty dom - Dharm bhava

Dziewiąty dom - Dharm bhava.

Dziewiąty dom - Dharm bhava

śyalam bhagyam ca dharmam ca bhratrpatnyadikamstatha

dharmasthanannirikshayet sarvam tirthayatradikam bhagyam - los; śyalam i; dharmam - ścieżka prawości, obowiązków i zobowiązań; też; bhratrpatnyadikamstatha - też żona brata; tirthayatradikam - pielgrzymki; sarvam - wszystko; dharmasthanannirikshayet - sędzia od sthana dharma (9 dom)

dom sygnifikuje ojca, dharmę, guru, przeszłą karmę, bhagya, długie podróże, uda, żonę brata, podróże do świętych miejsc.

Brahma włada bhava, Shiva a Vishnu domem . - Ascendent - dom wskazuje ayu (narodziny) a oznacza pomyślność, wskazuje dharmę a Vishnu to właśnie dharma.

dom - chakra rasi naisargik zwany jest Dhanur czyli Strzelec, który jest ognistym znakiem a władca jego jest Devaguru Brihaspati.

Ognistą naturę Dhanur powoduje jego tatwa agni, która oznacza energię w formie światła. Ten agni jest nazwany Agni Brihat albo światłem oświecenia i oznacza shakti dhi (głowę).

Nasz własny ojciec reprezentuje w domu samego Boga. Atma która zamieszkuje w ciele ojca w Mooladharachakra. W początkowej części rozwoju dziecko w łonie matki rozwija się z widocznym ogonem, który jest rozszerzeniem wyżej wymienionego czakramu rdzeniowego, który zanika stopniowo wraz z wiekiem.

W Bhagwad Gicie, Pan Kryszna wyjaśnia jak atma pojawia się w czakramie ojca. Deszcz jest rezultatem ofiar, zasila rośliny, które stają się pożywieniem, wraz z krwią dociera do mooladharachakra, gdzie zamieszkuje, aż do określonego momentu, w którym prawa karmy sprawiają, że nadchodzi jego czas narodzin.

Bóstwem Mooladharachakra jest Maha Ganapthi jako Ketu. Ze znaczeń węzłów wiemy, że Ketu to Ogon Smoka. Surya jest dawcą życia i jest atmakaraka naisargik (reprezentuje ojca).

Jest wysoki w Znak Byka Byku, w nakshatra Ashwini, która jest nakshatrą Ketu. bhava to też dyscyplina. Wskazuje Japa, które narzuca dyscyplinę w życiu osoby.

Silny dom będzie wskazywał silny sens tej dyscypliny oraz silne zasady moralne. Będzie to odzwierciedlało dyscyplinę życia i posłuszeństwo ojcu i Guru. Silny i Słońce umieszczone w domu albo od Lagna wskazuje osobę bardzo posłuszną ojcu.

dom też odbija przeszłą karmę osoby. Fizyczne ciało osoby ginie z czasem, ale atma niesie zgromadzone zasługi.

bhava oznacza uda osoby, wskazuje też długie podróże. Saham Jalapath (Jala - woda; patham - przejście; i saham - znaczący punkt) znaczy, czy osoba przemierzy wielkie oceany, jak również saham Paradesa (Paradesa - obcy; i saham - znaczący punkt) osoba posiądzie dom na obcej ziemi. Jednakże sambandha Shukra jest też sygnifikatorem pojazdów (środków transportu). Ketu, mokshakaraka będzie wskazywał astralne podróże (podróż atmy przez obojętność fizycznego ciała dzięki tapasya).

dom wskazuje świątynię (silny wpływ Suryi na będzie wskazywał konstrukcję świątyń, natomiast Rahu będzie wskazywał zniszczenie i profanację religijnych miejsc.

bhava to żona młodszego brata jak również młodsza siostra żony.

Duchowy guru osoby to Vimsamsa (D -20) diagramu osoby. dom odbija zasady i ideały osoby. Związek między władcami i bhavas będzie wskazywał Dharmakarmadipati Yogę która będzie oznaczała, że osoba użyje zasad wykonując karmę (pracę).

Klejnot władcy dziewiątego domu byłby ogromnie korzystny dla osoby, z wyjątkiem gdzie władca dziewiątego jest też panem domu (domu wrogów). Wnuki są dziewiątym domem, ponieważ są potomnymi naszych potomnych, piątymi od piątego.

0
0
0
s2sdefault