Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Dziesiąty dom - Karm bhava

Dziesiąty dom - Karm bhava.

Dziesiąty dom - Karm bhava

cakaśamvrttim rajyam ca manam caiva pitustatha

vyomasthanannirikshanam rnasyapi pravasasya

rajyam - honorarium i władza; akaśamvrttim - ambicja; manam - reputacja i sława; jak również caiva; pituh - ojciec; tatha - i; pravasasya - żyjąc w obcej ziemi, imigracji; rnasyapi - dług; dom vyomasthanat nieba i eteru oraz akasha; nirikshanam - sądź od tego domu

Honorarium i władza (Rajyam); miejsce i profesja oraz środki egzystencji a także honor; zyski ojca; życie w obcych ziemiach i długi. Te znaczenia powinny być rozpatrywane od domu.


Znaczenia

dom jest najważniejszym w Kwadratura Kendra diagramu. Jest jednym z filarów zasad życia osoby jako, że przedstawia karmę oraz działanie osoby. Pokazuje odnoszący się do karmy kierunek życia.

dom jest dharmą osoby a stosunkiem osoby do wykorzystania tej wiedzy w praktyce oraz ostatecznym rezultatem.

dom Zodiaku to Makar posiada go Saturn (Shani). Cztery Kendra - Znak Barana Baran (Mesha); Znak Raka Rak (Kark); Znak Wagi Waga (Thula) i Znak Koziorozca Koziorożec (Makar) reprezentują cztery yugi:

  • Mesha dom Satyauga
  • Kark dom Tretayuga
  • Thula dom Dwaparayuga
  • Makar dom Kaliyuga

Nakszatra Abhijit

Wedyjska astrologia jest oparta na księżycowym ruchu i dlatego jest skoncentrowana na reprezentującym Krisznę - wcieleniu, bóstwie Vishnu - Księżycu.

Księżyc przez 27 i 1/3 dnia przejchodzi przez Zodiak. Znaczy to, że powinno być 27 i 1/3 zbiorów gwiazd, Nakshatras. Jednakże mamy 27 widocznych zbiorów gwiazd Nakshatras od Ashwini do Rohini i 1/3 niewidocznej nakshatra, która została odniesiona do Pana Hari (Maha Vishnu) a także została określona w przybliżeniu na 10 stopni (13° i 20' znaku).

Makar jest konstelacją, która jest lokum Maha Vishnu w kaliyudze. Niewidoczną nakshatrą nazwaną Abhijit w rasi Makar.


Karma

dom w każdym diagramie staje się bardzo ważny w odniesieniu do jakości życia i działania. Silny dom określa, czy osoba stanie się karmayogi, działającym dla typowo materialnych celów człowiekiem.

Sygnifikatorem domu jest Saturn - Shani - karmiczna planeta. Oprócz indywidualnej karmy, Saturn też prowadzi rachunek Rina Pitri (długi ojca i przodków). Aby zetrzeć wszystkie zakumulowane długi należy podjąć i wykonać pracę. To błogosławieństwo pochodzi od planety Mars - Mangal. Mars stając się w ten sposób ważną planetą niepokoi dom. Mars jest reprezentowany przez Hanumana, który jest symbolem najwyższej siły i energii. Regularne modlitwy do Hanumana usuną wszystkie Martian - nieszczęścia i pomogą wykonać właściwą karmę.

Jupiter, główny sygnifikator Shakti Dhi staje się trzecią co do ważności planetą dla domu. Regularne śpiewanie psalmów Gayatri Brihaspati pomaga wzmocnić siłę Jowisza, który w końcu wzmacnia inteligencję jak również pomaga osobie wykonywać tylko prawą i dobrą karmę.


Motywacja

Motywację do wykonywania czynności karmicznych nadaje Merkury. W przypadkach złych aspektów Budhy możemy mieć do czynienia z brakiem motywacji do działania. Słońce w domu oznacza tworzenie. Reprezentuje króla albo najlepsze pozycje w rządzie. Jest Bhagawan Ram - samym Panem Ramą. Słońce w domu stworzy Rajayogę, a jego złe położenie w znaku da przeciwieństwo - yogę Pravrajya, znacząc wyrzeczenie. Aspekt Słońca przez Saturna spowoduje opóźnienie albo stratę Rajayogi.

0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo