Dziesiąty dom - Karm bhava

cakaśamvrttim rajyam ca manam caiva pitustatha

vyomasthanannirikshanam rnasyapi pravasasya

rajyam - honorarium i władza; akaśamvrttim - ambicja; manam - reputacja i sława; jak również caiva; pituh - ojciec; tatha - i; pravasasya - żyjąc w obcej ziemi, imigracji; rnasyapi - dług; dom vyomasthanat nieba i eteru oraz akasha; nirikshanam - sądź od tego domu

Honorarium i władza (Rajyam); miejsce i profesja oraz środki egzystencji a także honor; zyski ojca; życie w obcych ziemiach i długi. Te znaczenia powinny być rozpatrywane od domu.

dom jest najważniejszym w Kwadratura kendra diagramu. Jest jednym z filarów zasad życia osoby jako, że przedstawia karmę oraz działanie osoby. Pokazuje odnoszący się do karmy kierunek życia.

dom jest dharmą osoby a stosunkiem osoby do wykorzystania tej wiedzy w praktyce oraz ostatecznym rezultatem.

dom Zodiaku to Makar posiada go Saturn (Shani). Cztery kwadraty i kendras Znak Barana Baran (Mesha); Znak Raka Rak (Kark); Znak Wagi Waga (Thula) i Znak Koziorozca Koziorożec (Makar) reprezentują cztery yugi:

  • 1. Mesha dom Satyauga
  • 2. Kark dom Tretayuga
  • 3. Thula dom Dwaparayuga
  • 4. Makar dom Kaliyuga

Nakszatra Abhijit

Wedyjska astrologia jest oparta na księżycowym ruchu i dlatego jest skoncentrowana na reprezentującym Krisznę - wcieleniu, bóstwie Vishnu - Księżycu.

Księżyc przez 27 i 1/3 dnia przejchodzi przez Zodiak. Znaczy to, że powinno być 27 i 1/3 zbiorów gwiazd, Nakshatras. Jednakże mamy 27 widocznych zbiorów gwiazd Nakshatras od Ashwini do Rohini i 1/3 niewidocznej nakshatra, która została odniesiona do Pana Hari (Maha Vishnu) a także została określona w przybliżeniu na 10 stopni (13° i 20' znaku).

Makar jest konstelacją, która jest lokum Maha Vishnu w kaliyudze. Niewidoczną nakshatrą nazwaną Abhijit w rasi Makar.

dom w każdym diagramie staje się bardzo ważny w odniesieniu do jakości życia i działania. Silny dom określa, czy osoba stanie się karmayogi, działającym dla typowo materialnych celów człowiekiem.

Sygnifikatorem domu jest Saturn (Shani) karmiczna planeta. Oprócz indywidualnej karmy, Saturn też prowadzi rachunek Rina Pitri (długi ojca i przodków). Aby zetrzeć wszystkie zakumulowane długi należy podjąć i wykonać pracę. To błogosławieństwo pochodzi od planety Mars (Mangal). Mars stając się w ten sposób ważną planetą niepokoi dom. Mars jest reprezentowany przez Hanumana, który jest symbolem najwyższej siły i energii. Regularne modlitwy do Hanumana usuną wszystkie Martian - nieszczęścia i pomogą wykonać właściwą karmę.

Jupiter, główny sygnifikator Shakti Dhi staje się trzecią co do ważności planetą dla domu. Regularne śpiewanie psalmów Gayatri Brihaspati pomaga wzmocnić siłę Jowisza, który w końcu wzmacnia inteligencję jak również pomaga osobie wykonywać tylko prawą i dobrą karmę.

Motywację do wykonywania czynności karmicznych nadaje Merkury. W przypadkach złych aspektów Budhy możemy mieć do czynienia z brakiem motywacji do działania. Słońce w domu oznacza tworzenie. Reprezentuje króla albo najlepsze pozycje w rządzie. Jest Bhagawan Ram - samym Panem Ramą. Słońce w domu stworzy Rajayogę, a jego złe położenie w znaku da przeciwieństwo - yogę Pravrajya, znacząc wyrzeczenie. Aspekt Słońca przez Saturna spowoduje opóźnienie albo stratę Rajayogi.

0
0
0
s2sdefault