Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Arishtas - zło w horoskopie

Na podstawie fragmentu dzieł astrologicznych: Horasara, Brihat Jataka, Sanketa Nidhi

 • Planety w pierwszych sześciu domach wydają skutki (bezpośrednio dotykają Właściciela Horoskopu), natomiast planety w drugiej połowie zodiaku dają pośrednie skutki.


12 Lagna 2 3
11 D I A G R A M 4
10 5
9 8 7 6

Słońce i Księżyc reprezentuje, kolejno, ojca i matkę. Oszacowanie siły i słabości tych dwóch planet powinno określić wstępnie rodziców. Według Brihat Jataka, część.IV, Sloka 5, Słońce i Wenus wskazuje ojca i matkę WłH dla narodzin w dzień a Saturn i Księżyc  a grają tę rolę dla narodzin nocy. Ten sam wniosek znajdziemy w Phala Deepika (Ch. II, Sloka 22) jak również w Saravali. W tym kontekście, powinniśmy wziąć pod uwagę ważną zasadę znaną z Sanketa Nidhi, część.II, Sloka 25. Taka para planet dotyczy ojca i matki w narodzinach, w dniu albo narodzin w nocy, zależnie od okoliczności.

 • Skutek jest pełny, jeśli narodziny miały miejsce na początku dnia albo nocy
 • Skutek jest połowiczny jeśli narodziny miały miejsce w połowie
 • Skutek mały występuje w końcowej części.

Na przykład, osoba urodzona na początku nocy albo dnia doświadczy pełnych skutków w kwestii rodziców, kiedy osoba urodzona w końcu dnia, albo nocy doświadczy małych skutków. To też będzie zależało do siły planet.

 • Słońce powinno otrzymać Drishti od niekorzystnych i dołączyć do nich, albo pozostawać w koniunkcji zaszyte między nimi, wtedy zło jest zwiastowane ojcu dziecka urodzonego z takim horoskopem.

     
 

CHARLES BAUDELAIRE

R A S I   D-1

 

ASC

 

 

 

   

 

 

 

Charles Baudelaire w wieku sześciu lat stracił ojca.

Zobacz dokładniejsze dane diagramu -  Charles Baudelaire.

W przykładowym diagramie widać wyraźnie Słońce zaszyte w malefiki - neutralny Merkury nabiera niestety złego zabarwienia ze względu na towarzystwo.

Jego epatująca śmiałą erotyką, brzydotą, obrazami zła i profanacji twórczość wywoływała w swoim czasie kontrowersje, a autora wielokrotnie oskarżano o obrazę moralności. Baudelaire często podejmował temat prostytucji, dewiacji, buntu przeciwko tradycji i religii oraz życia na marginesie społecznym. W jego twórczości widoczne są przy tym akcenty mizoginiczne oraz gnostyckie. Po pobycie w szpitalu w Paryżu, sparaliżowany i niezdolny do mówienia zmarł 31 sierpnia roku 1867 mają zaledwie 45 lat.

 • Słońce w Baranie / Skorpionie Navamsa powinno otrzymać Drishti od Saturna (w Raśi Kundali), starszy brat, albo starsza siostra, albo ojciec dziecka znajdą się w kłopotach. Słońce w Wadze, w nakszatra Vishakha, w pierwszej ćwiartce (Baran Navamsa) i drishti od Saturna spowoduje śmierć ojca.

Zobacz dokładniejsze dane diagramu - Jean Cocteau

 

 

   

Jean Cocteau

N A V A M S A  D-9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Na przykładzie diagramu Jean'a Cocteau (Navamsa D-9) widzimy, że Saturn rzuca driszti na Słońce znajdujące się w Baranie. Znajduje się wraz z niekorzystnym Marsem, Księżycem i Wenus w znaku Wodnika. Aspektowane przez Saturna domy zaznaczone pomarańczowym kolorem. Jean Cocteau dorastał jedynie z matką ponieważ jego ojciec - Georges Cocteau - popełnił samobójstwo kiedy Jean miał 9 lat. Obraz krwi i śmierci powraca w jego dziełach (L'aigle a deux tetes, Le testament d'Orphée, L'sang d'un poete).

 

 • Saturn albo Słońce związane z jedenastym domem będzie miało wpływ na starszego brata, albo starszą siostrę Właściciela Horoskopu.

Zobacz dokładniejsze dane diagramu - D. W. Griffith

ASC

     
 

D. W. Griffith

R A S I  D-1

 
 

W diagramie Saturn aspektuje domy zaznaczone różowym kolorem. Wraz ze Słońcem i Merkurym Saturn znajduje się w 11 domu.

Griffith w wieku 7 lat stracił ojca a opiekowała się nim jego starsza siostra.

 

 • Dziecko nie zobaczy swojego ojca, jeśli Mars jest w czwartym lub dziewiątym domu czy też w diagramie podziałowym Navamsa w Lwie, (Koziorożcu, albo Wodniku), bez Drishti od Jowisza, albo Wenus. W ten sam sposób zło dla matki może stworzyć Księżyc.

Zobacz dokładniejsze dane diagramu - Johanes Kepler

Czwarty dom w Rasi D-1 zajmuje Mars a w D-9 Navamsa Mars zajmuje dom dziewiąty. W Graha Drishti Mars aspektuje Słońce i Jowisza.

Kolorem pomarańczowym zaznaczone są domy aspektowane przez Saturna w Graha Drishti.

 

 

ASC
  Johanes Kepler

Kepler

R A S I  D-1

 
 

 

Dziadek Johanesa Keplera, Sebald Kepler, był burmistrzem miasta, ale jeszcze przed narodzinami Jana rodzina Keplerów znacznie zubożała. Jego ojciec, Heinrich Kepler, wiódł niepewny żywot najemnika i opuścił rodzinę, gdy Jan miał pięć lat. Matka Jana, Katarzyna Guldenmann, była córką karczmarza, zielarką i uzdrowicielką, później oskarżoną o czary. Jan był wcześniakiem i chorowitym dzieckiem. Od dzieciństwa przejawiał wielkie zdolności matematyczne, którymi zadziwiał podróżnych w karczmie dziadka.

Piąty dom także wskazuje dzieci pozycja szkodliwej planety, jaką w tym przypadku jest Saturn również wskazuje zło w horoskopie - pierwsza dwójka dzieci małżeństwa Keplerów (Heinrich i Susanna), zmarły w niemowlęctwie.

 • Jeśli wyłącznie złe planety zajmują domy: 6 i 8 albo domy 4 i 8 od Słońca, bez pomocy od korzystnych zło jest wskazane ojcu.
 • Jeśli Księżyc zanika i tylko niekorzystne zajmują 5 albo 9 od niego i jest bez towarzystwa korzystnych, dziecko będzie pozbawione matki.

Zobacz dokładniejsze dane diagramu - Yasser Arafat

W wieku 4 lat Yaseer stracił matkę. W diagramie dziewiąty dom od Księżyca zajmuje Saturn, nie mając towarzystwa korzystnych w piątym od Księżyca jest Słońce. Mars wraz z Merkurym zajmują czwarty dom, będąc aspektowane przez Saturna (domy aspektowane przez Saturna zaznaczone są kolorem czerwonym). Czwarty dom jest sygnifikatorem matki. Mars jako Bratri-karaka aspektuje dom, w którym znajduje się Saturn jako Dara-karaka (IV), Gk, Md (VII), Rahu (Pitri-karaka) i Księżyc (Atma-karaka) (VIII).

  ASC
 

Y A S S E R     A R A F A T

R A S I  D-1

 
   

 

 • Saturn i Mars w Kendra, Księżyc (albo wspólnie, albo oddzielnie) w jednym znaku w Navamsa da dziecku dwie matki.

Zobacz dokładniejsze dane diagramu - Neron

Nero pomógł wypełnieniu się jego przeznaczenia i sam kazał zabić własną matkę. Ona sama otruła swojego męża aby przejąć władzę. W 62 roku Neron poślubił Poppeę, która poprzednio była żoną Rufriusa Crispinusa, a następnie Otona, przyjaciela Nerona. Poppea była kochanką Nerona już od 58. Zmarła w 66 roku, według Swetoniusza w wyniku kopnięcia zadanego przez małżonka, gdy była w ciąży. Ojciec Nerona wg antycznych źródeł był człowiekiem zupełnie zdemoralizowanym.

       
  Neron

R A S I  D-1

 
ASC  

Dwie matki  można zinterpretować jako posiadać drugą matkę. Alternatywnie, WłH może zostać wychowany przez inną kobietę, która w ten sposób zostaje jego matką. Spowodowane jest to przez siłę albo słabość Saturna i Marsa, narodziny mają miejsce w domu ojca i matki, kolejno. Władca Lagna powinien być silny to miejsce ojca stanie się miejscem narodzin.

Notatki: Jeśli Pitru Karak jest silny, narodziny są w miejscu ojca a jeśli Matru Karak jest silny, narodziny nastąpią w domu matki. Jataka Tatwa (Zobacz II,21 B). Narodziny będą miały miejsce w domu ojca, matki, albo innych krewnych, jak wskazuje najsilniejszego planeta. Jeśli Słońce zajmuje ruchome znaki w Raśi i w Navamsa Kundali, ojciec dziecka wyjechał (w czasie narodzin). Słońce powinno dać Drishti Lagnie. Jeśli Księżyc jest w podobnym stanie, ojciec wyjedzie w czasie narodzin dziecka.

Zobacz dokładniesze dane diagramu - Edgar Allan Poe

Czerwonym kolorem zaznaczyłem domy, na które Saturn rzuca drishti (aspektuje). Na ASC Rahu jako Pitru-karaka (sygnifikator ojca), w drugim Saturn jako Putra-karak (sygnifikator dzieci), w czwartym Słońce jako Gjati-karak (krewni), wraz z Merkurym, który jest w horoskopie Dhanya-karak (współmałżonek, partner). W dwunastym Mars jako Atma-karak (dusza, władca, król), czyli władca diagramu.

     

 

 

 

 

E. A. P O E

R A S I  D-1

 

 

 

 

 

 

 

 

  ASC

 

 

Edgar Allan Poe urodził się w Bostonie w stanie Massachusetts 19 stycznia 1809 roku, jako drugie dziecko aktorki Elizabeth Arnold Hopkins Poe i aktora Davida Poe, Jr. Miał starszego brata Williama Henrego Leonarda Poe i młodszą siostrę Rosalię Poe. Ojciec opuścił rodzinę w 1810 roku, a matka zmarła rok później na gruźlicę. Poe został zabrany do domu Johna Allana.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2d/Portrait_of_Jean_Cocteau.jpg/200px-Portrait_of_Jean_Cocteau.jpg
0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo