Ocena typowych cech charakteru na podstawie miesiąca urodzenia

 • CHAITRA (druga część marca aż do 20 kwietnia). Osoba urodzona w miesiącu Chaitra jest cnotliwa, uczona, pokorna, zainteresowana zadowalaniem zmysłów i korzystaniem z przyjemności, uwielbia słodycze, kocha przyjaciół, jest państwowym ministrem lub zarządzającym oraz dyskryminatorem.

 • VAISHAKHA (późniejsza część kwietnia aż do 20 maja). Jeśli osoba jest urodzona w miesiącu Vaishakha posiada najlepsze cechy, jest cnotliwa, pokorna, potężna, religijna, krzepka i cieszy się życiem jest także długowieczna.

 • JYESTHA (późniejsza część maja aż do 20 czerwca). Jeśli osoba jest urodzona w miesiącu Jyestha szybko zapomina i wybacza błędy innym osobom, jest typem niespokojnej duszy, często mieszka za granicą swojego kraju, jest wspaniałomyślna i inteligentna.

 • ASHADHA (późniejsza część czerwca aż do 20 lipca). Osoba urodzona w tym miesiącu marnuje swój czas na bezużyteczne rozmowy, jest nieostrożna i niedbała, szanuje swych nauczycieli, ma słaby apetyt, pobożna i bardzo dumna.

 • SHRAVANA (późniejsza część lipca aż do 20 sierpnia). Jeśli osoba jest urodzona w tym miesiącu słucha z chęcią nakazów i rad swojego ojca, cieszy się szczęśliwym życiem rodzinnym jest sławna i pełna dobrych cech.

 • BHADRAPADA (późniejsza część sierpnia aż do 20 września). Osoba urodzona w tym miesiącu jest bogata, posiada słabe ciało, cieszy się szczęśliwym życiem rodzinnym i jest nieporuszona przez radość i smutek.

 • ASHWIN (późniejsza część września aż do 20 października). Jeśli osoba jest urodzona w tym miesiącu jest uczoną, posiadającą bogactwo osobą, okazuje dobre uczucia innym, docenia dobre cechy innych ludzi, posiada bogactwo i dużą ilość pojazdów.

 • KARTIK (późniejsza część października aż do 20 listopada). Osoba urodzona w tym miesiącu pracuje nad ważnymi dokumentami, jest bardzo rozmowna, bogata, odważna, krzepka i prowadzi swój biznes, jest bardzo sławna.

 • MARGASHIRSHA (późniejsza część listopada aż do 20 grudnia). Osoba urodzona w tym miesiącu kocha pielgrzymki, jest pokorna, ma wiedzę o różnego rodzaju formach wyrazu artyzmu, jest konkretna i życiowa, życzliwa, znajduje się zawsze na ścieżce cnoty, jest bogata.
 • PAUSHA (późniejsza część grudnia, aż do 20 stycznia). Osoba urodzona w tym miesiącu jest życzliwa ale nie jest pobłogosławiona szczęściem i nie posiada bogactwa spadkowego, gromadzi bogactwo, nabywa je po wielkich trudach i wyrzeczeniach, posiada wiedzę o prawie, ukrywa własne myśli, jest lekarzem, pisarzem, ma słabe ciało.

 • MAGHA (późniejsza część stycznia, aż do 20 lutego). Osoba urodzona w tym miesiącu, jest lekarzem wedyjskim, posiada wiedzę o hymnach (mantrach), uwielbia spotykać religijnych ludzi i pokonuje wrogów używając dowcipu.

 • PHALGUNA (późniejsza część lutego aż do 20 marca). Osoba urodzona w tym miesiącu, jest życzliwa, wyszkolona dobrze w swoim zawodzie, potężna duchem, posiada delikatne ciało, flirtownik i często mówi nielogicznie.

 • MAASA ADHIKA We wszystkich kalendarzach, innych niż uniwersalny gregoriański kalendarz, miesiące obliczone są na podstawie ruchu Księżyca. Hinduski Panchang także oblicza miesiące na podstawie Księżyca. Ale miesiąc księżycowy zawiera 2 albo 3 dni mniej niż standardowy gregoriański natomiast Hinduski Panchangs dodatkowe dni po każdych 3 albo 4 latach przyjmuje jako wielkość całego miesiąca i rok zawiera 13 zamiast 12 miesięcy. Ten dodatkowy miesiąc jest znany jako Adhika Maasa.

  Jeśli osoba jest urodzona w tym miesiącu nie jest zainteresowana zmysłowymi przyjemnościami, ma skłonność do kultywowania dobrych cech, kocha pielgrzymki, jest wolna od chorób i jest kochana i uwielbiana przez wszystkich.

0
0
0
s2sdefault