Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.

JOWISZ W DOMACH

images/Planety/jowisz.png

Jowisz w domach.

Jowisz w I

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Pełnia życia, horyzonty – wolna myśl, szerokie fronty.
Lecz gdy aspekt zły napiera – widać cechy hochsztaplera

Na podstawie książki Leszka Szumana - Wesoły Horoskop

 

Jeśli Jowisz będzie we własnym znaku (Strzelcu albo Rybach) w pierwszym domu (ASC) Właściciel horoskopu będzie wspaniałym erudytą i będzie doświadczony w interpretacji Shastr.

WłH ma pełną wiedzę o trzech Wedach. Jest szczęśliwy a jego nauka trwa całe życie. Jeśli Jowisz będzie w znaku podniesienia (Raku) wszelkie powyższe skutki w pełni będą zrealizowane w 16 roku życia. WłH ucieszy się skutkami Yogi Maharadży. Natomiast jeżeli Jowisz umieszczony jest w domu wroga albo w domu szkodliwym lub też jest łączony z szkodliwym albo w znaku osłabienia (Koziorożcu) WłH będzie pozwalał sobie na grzeszne czyny. WłH będzie miał niestały umysł i średnią rozpiętość życia, będzie bezdzietny, niewdzięczny, próżny, porzuci bliskich, jego relacje ze znajomymi nie będą dobre, podróże przyniosą nieszczęście lub będą jałowe, będzie nieprzyjazny dla innych ludzi.

Jowisz jako, że jest największą korzystną graha pomiędzy wszystkimi planetami będąc w pierwszym domu w horoskopie otrzymuje ukierunkowaną siłę i rzuca drishti na 5 dom (oznaczający dzieci, umysł itd), 7 dom (oznaczający żonę, małżeństwo, pożycie małżeńskie, współpracę itd) i 9 dom (oznaczający religię skłonność do zgłębiania wiedzy, bhagya, pomyślność, ojca itd). Jeśli Jowisz jest w pierwszym domu w horoskopie wskazuje, że WłH jest pobłogosławiony wdziękiem przez Boga. Według Jataka Desamarga, kiedy Jowisz posiada przewyższającą siłę, zajmuje lagna, dziecko powinno być wolne od wszystkich nieszczęść. Dzieje się tak dlatego, że Jowisz umieszczony w pozycji kendra niszczy złe skutki pozycji wszystkich planet, tak jak lew jest w stanie zabić tysiące słoni. Jatakaa Parijata mówi, że potężny Jowisz w pełnych promieniach, umieszczony w kendra (1,4,7,10) niszczy wszystkie aristhas tak jak szczera modlitwa do Śri Mahadeva niszczy wszystkie grzechy.

Jowisz w Strzelcu ASC, będzie tam jako władca 4 (Ryby) i ASC. Jeśli Jowisz będzie w Rybach, będzie tam jako władca ASC i 10 domu (Strzelec). Jeśli Jowisz będzie w Raku (znaku podniesienia), zajmie pozycję władcy dziewiątego bhava. Yogi te są bardzo korzystne dla usposobienia WłH.

Jowisz w Strzelcu, Rybach albo Raku w ASC (Lagna, Kendra) tworzy yogę Hamsa (Panch Mahapurusha Joga), skutki, których są następujące: na stopach WłH będzie miał dobrze wróżące znaki: konchy, lotosu, ryby i ankusa. WłH będzie posiadał piękne ciało, będzie lubiany przez innych, będzie prawy w usposobieniu, jasnego, czystego umysłu.

Drukuj E-mail

0
0
0
s2sdefault

Jowisz w II

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Rozmach, gest, szerokie plany – pieniądz jest tu uwielbiany.
Ale kątów złych znamiona – nieraz dają fanfarona.

Na podstawie książki Leszka Szumana - Wesoły Horoskop

 

Jeśli Jowisz znajdzie się w drugim domu Właściciel horoskopu będzie bogaty i inteligentny...

Coś co WłH przepowie zdarzy się na pewno. W 16 rok życia WłH ucieszy się finansowymi zyskami i pomyślnością w przedsięwzięciach związanych z rolnictwem. WłH będzie bardzo potężny. Jeśli Jowisz jest w jego własnym znaku (Strzelcu albo Rybach) lub w znaku podniesienia, WłH będzie dobrze prosperował i z pewnością będzie bogaty. Jeśli Jowisz jest umieszczony w diagramie wraz ze szkodliwymi planetami będą występowały przeszkody w edukacji i możliwe, że WłH stanie się złodziejem, kłamcą i będzie wulgarnie się wyrażał. Jeśli Jowisz będzie w znaku osłabienia i zrzeszy się z szkodliwymi, WłH będzie niemoralnym pijakiem. WłH zniszczy rodzinę i zwiąże się z żonami innych lecz będzie bezdzietny.

Jowisz w drugim da w życiu finansową pomyślność wcześnie. Drugi dom też oznacza edukację i Jowisz zrzeszony z niekorzystnymi spowoduje przeszkody w nauce. Drugi dom też oznacza mowę i rodzinę. Jowisz jest sygnifikatorem dzieci. Jeśli będzie dotknięty albo będzie w znaku osłabienia nie pobłogosławi narodzinami potomka. Jeśli Jowisz będzie w Strzelcu, ASC będzie Skorpion i Jowisz będzie w 2 domu jako pan 2 i 5 domu. Jeśli Jowisz będzie w Rybach, ASC będzie Wodnik i Jowisz będzie 2 jako pan 2 i 11 domu. Jeśli Jowisz będzie w Raku (jego znaku podniesienia), ASC będą Bliźnięta i będzie 2 jako pan 7 i 10 domu. Takie układy dają początek potężnym yogom Dhana. Ponieważ Panna wschodząca też będzie bardzo korzystna w domu 2.

Drukuj E-mail

0
0
0
s2sdefault

Jowisz w III

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Obowiązek, powinności – są źródłami przyjemności.
Lecz gdy całość lada jaka – ten i ów struga ważniaka.

Na podstawie książki Leszka Szumana - Wesoły Horoskop

 

Jeśli Jowisz będzie w trzecim domu, Właściciel horoskopu będzie bardzo skąpy. Będzie miał jednego lub kilku braci...

WłH jest bardzo zdolny i zdecydowany. Porzuca różnego rodzaju przywiązania i udaje się w podróż w 38 roku życia. Jeśli władca 3 jest silny bracia będą długowieczni. Jeśli pan 3 jest zrzeszony ze szkodliwymi strata braci nie jest wykluczona. WłH będzie niecierpliwy z natury i biedny.

Jowisz jako naturalna korzystna daje dobre skutki dopóki nie jest dotknięty. Jowisz od 3 aspektuje siódmy, dziewiąty i jedenasty domy, w ten sposób dając szczęśliwe pożycie małżeńskie jak również finansowe zyski.

Drukuj E-mail

0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo