Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Zodiakalni partnerzy

Pan Strzelec i Pani Bliźniak

Strzelec i Bliźniaczka to związek wspaniały, lecz nie zawsze trwały.

Oboje to duchy niespokojne. Oczywiście, mają oni liczne wspólne upodobania i hobby: sport, ruch, wesołe towarzystwo.

Łatwo u nich o sprzeczki, chociaż odbywać się one będą na poziomie kulturalnym. Oprócz harmonii znaków, która w tym wypadku jest umiarkowana, ważna jest indywidualna harmonia aspektów.

Profesor Jung przyznaje tej parze aż 5 punktów.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

enfrdeitptrues

Jowisz w I

Pełnia życia, horyzonty – wolna myśl, szerokie fronty.
Lecz gdy aspekt zły napiera – widać cechy hochsztaplera

Na podstawie książki Leszka Szumana - Wesoły Horoskop

 

Jeśli Jowisz będzie we własnym znaku (Strzelcu albo Rybach) w pierwszym domu (ASC) Właściciel horoskopu będzie wspaniałym erudytą i będzie doświadczony w interpretacji Shastr.

WłH ma pełną wiedzę o trzech Wedach. Jest szczęśliwy a jego nauka trwa całe życie. Jeśli Jowisz będzie w znaku podniesienia (Raku) wszelkie powyższe skutki w pełni będą zrealizowane w 16 roku życia. WłH ucieszy się skutkami Yogi Maharadży. Natomiast jeżeli Jowisz umieszczony jest w domu wroga albo w domu szkodliwym lub też jest łączony z szkodliwym albo w znaku osłabienia (Koziorożcu) WłH będzie pozwalał sobie na grzeszne czyny. WłH będzie miał niestały umysł i średnią rozpiętość życia, będzie bezdzietny, niewdzięczny, próżny, porzuci bliskich, jego relacje ze znajomymi nie będą dobre, podróże przyniosą nieszczęście lub będą jałowe, będzie nieprzyjazny dla innych ludzi.

Jowisz jako, że jest największą korzystną graha pomiędzy wszystkimi planetami będąc w pierwszym domu w horoskopie otrzymuje ukierunkowaną siłę i rzuca drishti na 5 dom (oznaczający dzieci, umysł itd), 7 dom (oznaczający żonę, małżeństwo, pożycie małżeńskie, współpracę itd) i 9 dom (oznaczający religię skłonność do zgłębiania wiedzy, bhagya, pomyślność, ojca itd). Jeśli Jowisz jest w pierwszym domu w horoskopie wskazuje, że WłH jest pobłogosławiony wdziękiem przez Boga. Według Jataka Desamarga, kiedy Jowisz posiada przewyższającą siłę, zajmuje lagna, dziecko powinno być wolne od wszystkich nieszczęść. Dzieje się tak dlatego, że Jowisz umieszczony w pozycji kendra niszczy złe skutki pozycji wszystkich planet, tak jak lew jest w stanie zabić tysiące słoni. Jatakaa Parijata mówi, że potężny Jowisz w pełnych promieniach, umieszczony w kendra (1,4,7,10) niszczy wszystkie aristhas tak jak szczera modlitwa do Śri Mahadeva niszczy wszystkie grzechy.

Jowisz w Strzelcu ASC, będzie tam jako władca 4 (Ryby) i ASC. Jeśli Jowisz będzie w Rybach, będzie tam jako władca ASC i 10 domu (Strzelec). Jeśli Jowisz będzie w Raku (znaku podniesienia), zajmie pozycję władcy dziewiątego bhava. Yogi te są bardzo korzystne dla usposobienia WłH.

Jowisz w Strzelcu, Rybach albo Raku w ASC (Lagna, Kendra) tworzy yogę Hamsa (Panch Mahapurusha Joga), skutki, których są następujące: na stopach WłH będzie miał dobrze wróżące znaki: konchy, lotosu, ryby i ankusa. WłH będzie posiadał piękne ciało, będzie lubiany przez innych, będzie prawy w usposobieniu, jasnego, czystego umysłu.
0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo