Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

SATURN W DOMACH

images/Planety/saturn.png

Saturn w domach.

Tags: Planety w domach

Saturn w I

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Obojętny i nieczuły – serca braknie mu z reguły.
Chociaż czasem, w głębi duszy – coś go przypadkowo wzruszy.

Na podstawie książki Leszka Szumana - Wesoły Horoskop

 

Jeśli Saturn będzie w pierwszym domu ASC - Lagna, Właściciel horoskopu będzie cierpiał na reumatyczne i żółciowe choroby

Jeśli Saturn będzie w podniesieniu (Waga), Właściciel horoskopu nabywa dobra we wsiach albo miastach i zyska finansowo w rolnictwie. Jeśli Saturn będzie w jego własnym znaku Koziorożcu albo Wodniku, ojciec Właściciela horoskopu będzie bogaty. Jeśli Saturn jest w Lagna - ASC - w znaku władcy 4 albo 10 wskazuje na to, że Właściciel horoskopu jest bardzo szczęśliwy i cieszy się skutkami yoga Maharadży (sława i bogactwo). Jeśli Saturn w ASC będzie aspektowany przez Księżyc, Właściciel horoskopu zdobędzie środki egzystencji przez żebranie. To nie zdarzy się, jeśli Saturn będzie aspektowany przez korzystne (Jowisz albo Wenus).

Bardzo dobre skutki zostały przypisane Saturnowi kiedy władca jest w podniesieniu, albo we własnym znaku lub ASC jest w znaku władcy 4 i 10 domu. Kiedy Saturn jest wychwalony, ASC będzie Wagą (jest planetą Yoga - karaka) i będzie w ASC jako władca 4 i 5. W tej pozycji naturalnie da bardzo korzystne skutki. Jest stwierdzone, że kiedy Saturn jest we własnym znaku Koziorożcu albo Wodniku, ojciec Właściciela horoskopu będzie bogaty. Ten skutek będzie znaczący kiedy Byk albo Bliźnięta są w ASC i Saturn w ASC występuje jako władca 9 domu (sygnifikator ojca). Jeśli Saturn będzie w Lagna, Właściciel horoskopu cieszy się pomyślnością i jest długowieczny.

Saturn w Koziorożcu da lepsze skutki niż Saturn w Wodniku, ponieważ będzie władcą Lagna i 2 domu a w drugim przypadku będzie władcą ASC jak również 12 domu (zły dom - dom straty). Jest określone, że Saturn w ASC w znaku władcy 4 albo 10 sprawia, że Właściciel horoskopu jest bardzo szczęśliwy i układ ten powoduje yogę Maharadży. Saturn będzie w ASC jako władca 4, gdzie ASC jest Strzelcem. Saturn będzie ASC jako władca 10 kiedy ASC to Ryby.

Saturn będzie bardzo korzystny, jeśli znajduje się w ASC w Wadze albo w którymkolwiek z dwóch znaków Jowisza. Ta ocena została poparta przez wersety Uttarakalamrita: jeśli jakaś niekorzystna znajdzie się w najwyższym stopniu podniesienia jako Marakas, nie musi określać zła spowodowanego przez nią. Saturn powoduje dużą ilość bogactwa i pomyślności kiedy jest umieszczony w ASC w Rybach, Wadze albo Strzelcu. Jeśli pod powyższymi warunkami, 7 kendra nie jest zajęty czy aspektowany przez Jowisza albo Merkurego, Właściciel horoskopu stanie się królem. Śmierć powinna zostać przewidziana w Dasa i Bhukti władcy 7 domu.

Saturn w ASC (kendra Lagna) w jego własnym znaku podniesienia da początek Yodze Sasa (Panchmaha Purusha yoga) wskazując dobrych służących. Jego charakter będzie niepewny. Właściciel horoskopu będzie stał na czele wsi albo miast albo będzie królem. Właściciel horoskopu pożąda bogactwa innych i jest niegodziwy w usposobieniu. Osoba Brihat Jataka będzie biedna, chorowita, miłość jest dotknięta złym wpływem, Właściciel Horoskopu jest bardzo nieczysty, cierpi na choroby podczas dzieciństwa i niewyraźnie się wysławia. Powyższe skutki wystąpią kiedy Saturn zajmuje Lagna inną niż Strzelec, Ryby, Wodnik, Koziorożec i Waga. Jeśli każdy ze znaków: Strzelec, Ryby, Wodnik, Koziorożec i Waga będą ASC i Saturn zajmuje ten znak, osoba jest równa królowi, przewodzi na wsi, jest burmistrzem miasta, wielkim uczonym oraz jest przystojny. Phaldeepika - jeśli Saturn jest w ASC w podniesieniu albo w jego własnym znaku, Właściciel horoskopu jest jak król albo zarządza wsią lub miastem. Jeśli Saturn będzie w jakimś innym znaku, Właściciel horoskopu jest nieszczęśliwy w dzieciństwie a później jest biedny i leniwy. Te sam skutki znajdujemy w Saravali jak i w Phaldeepika. Właściciel horoskopu Chamatkar Chintamani posiada duże własności i jest prosperujący ale chciwy, smutny i kłótliwy. Właściciel horoskopu upokorzy wrogów.

Drukuj E-mail

0
0
0
s2sdefault

Saturn w II

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Oszczędnością oraz pracą – ludzie czasem się bogacą.
Wielu skąpców grosza nie da – w strachu, że ich zgnębi bieda.

Na podstawie książki Leszka Szumana - Wesoły Horoskop

 

Właściciel horoskopu z Saturnem w drugim domu cierpi na ciągły brak pieniędzy. Jego pierwsza żona umiera i żeni się on po raz drugi. Jeżeli Saturn jest połączony z niekorzystnymi WłH jest nieuprzejmy w stosunku do kobiet. Jest odpowiedzialny za Matha (religijną instytucję). Nie posiada żadnych dóbr ziemskich czy posiadłości lub mieszkań. Cierpi na problemy związane ze wzrokiem, oczami.

Ważne znaczenia drugiego domu to finanse, rodzina, wzrok itd,  w opisanych przypadkach dotknięte są przez  niekorzystnego Saturna.

Pomyślność finansowa może jednak zostać nienaruszona w przypadku kiedy pozycja Saturna zmienia się ze względu na jego położenie jako władca innych domów:

  • Ascendent znajduje się w znaku Barana i Saturn jest w 2  jako władca 10 i 11 domu.
  • Ascendent jest Bykiem i Saturn jest w 2 jako władca 9 i 10 domu.
  • Ascendent znajduje się w znaku Panny i Saturn jest wychwalony w drugim jako władca 5 domu, (również będzie władcą 6 więc może być jakaś niepomyślność z powodu tej przyczyny).
  • ASC jest w Wadze i Saturn jest w 2 jako władca 4 i 5 domu.
  • Skorpion jest ASC i Saturn jest wtedy w 2 jako władca 4 domu (może wystąpić z tego powodu jakaś niepomyślność ponieważ Saturn będzie również władcą 3 domu).
  • ASC jest Strzelcem i Saturn będzie w 2 domu w jego własnym znaku.
  • ASC jest Koziorożcem i Saturn będzie w drugim domu jako władca ASC i drugiego domu, (będzie w jego własnym znaku Wodniku).

Opinie innych niż Brighu Sutry śastr:

Wg Brihat Jataka osoba z Saturnem w drugim domu jest ogromnie bogata ale pozbawiona zostaje bogactwa przez króla i cierpi na choroby twarzy.

Wg Phaldeepika będzie brzydka, biedna i utrzymująca się przy życiu chwytając się niepewnych źródeł utrzymania. W późniejszym okresie życia opuszcza ojczyste miejsce zamieszkania i nabywa bogactwo, pojazdy i inne komfortowe przedmioty.

Właściciel horoskopu z Saturnem w drugim domu wg Saravali ma twarz dotkniętą przez choroby. W późniejszym okresie życia opuszcza rodzinne miejsce zamieszkania, zdobywa bogactwo, pojazdy i inne komfortowe przedmioty.

Chamatkar Chintamani mówi, że właściciel horoskopu jest szorstki w mowie; nabywa bogactwo itd kiedy opuszcza własną rodzinę i wyjeżdża z rodzinnego miejsca zamieszkania.

Drukuj E-mail

0
0
0
s2sdefault

Saturn w III

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Myśl poważna i ciężkawa – kontakt z ludźmi – trudna sprawa.
Towarzystwo i rodzina – z trudem do nas się nagina.

Na podstawie książki Leszka Szumana - Wesoły Horoskop

 

Saturn w trzecim domu wskazuje na kłopoty związane z młodszymi braćmi. Właściciel horoskopu zarabia nielegalnymi metodami.

Saturn we własnym znaku lub w podniesieniu łagodzi zły los związany z  rodzeństwem. Jeżeli jest złączony z niekorzystnymi Właściciel horoskopu będzie negatywnie nastawiony do własnych braci. Jako niekorzystna w upachaya może wpłynąć na to, że WłH staje się odważny i bogaty.

Brihat Jataka wspomina, że osoba której dotyczy taki układ posiada sprawny umysł i wielką siłę. Właściciel horoskopu w Phaldeepika jest inteligentny, hojny i lubi komfort, miłuje życie w małżeństwie ale jest leniwy i nieszczęśliwy. Właściciel horoskopu w Saravali jest rodzinny, odważny, uczynny, inteligentny ale także egoistyczny. Chamatkar Chintamani mówi, że WłH będzie nieszczęśliwy z powodu braci, ambitny a w mowie będzie dobrym oratorem. Będzie stawać wobec wielu przeszkód w życiu.

Drukuj E-mail

0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo