Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

SŁOŃCE W DOMACH

images/Planety/sun_1.png

Słońce w domach

Tags: Słońce, Surya, Słońce w domach

Słońce w I

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

  Gdy zły aspekt szkodnik rzuci - później zaś tranzytem wróci

 Różnorakie przypadłości - będą gnębić nas w starości,

 A kondycja lada jaka - w życiu cechy da zdechlaka.

 Gdzie stan dobry lub neutralny - tam charakter nie banalny.

 Leszek Szuman - Wesoły Horoskop

 

Władcą znaku Baran - Mesha, pierwszego znaku w Zodiaku jest Mars. Słońce może przyjąć pozycję w różnych domach. Kiedy będzie zajmowało znak Barana w domu pierwszym można przypisać podwójną rolę znakowi Barana. Słońce będzie charakteryzowało się przymiotami znaku oraz domu pierwszego.

Dom pierwszy to nasze "JA", dusza, narodziny, podobne sygnifikacje posiada Słońce. Jest ono uważane za Króla lub duszę. W astrologii wedyjskiej Słońce jest malefikiem (niekorzystną planetą) więc w połączeniu z innymi sprawami może wyglądać następująco:

  • Słońce, Księżyc: będzie miał wielu synów, nieszczęśliwy przez rodziców, poddany, podporządkowany umysłowym koncepcjom i nieszczęśliwy z tego powodu.
  • Słońce, Mars: będzie nieszczęśliwy przez ojca, niegodziwy, zawsze wędruje z miejsca do miejsca, podły.
  • Słońce, Merkury: nie będzie miał możliwości podróżowania, będzie niegodziwie postępował, zła reputacja, popełni grzeszne czyny, zostaje porzucony przez przyjaciół i krewnych.
  • Słońce, Jowisz: WłH będzie posiadał małą inteligencję, brzydki, będzie nieukiem, niewdzięczny, zazdrosny
  • Słońce, Wenus: nienawidzi uczonych, nie posiada wielu dzieci, okrutny, gniewny, niepokoi innych, dziki i przygnębiony.
  • Słońce, Saturn: prostak, chory, zostaje sługą krewnych i nie posiada dobrych cech.

Garga Hora

 

WłH ze Słońcem w pierwszym domu często cierpi na choroby oczu. WłH jest mądry i cechuje go dobre zachowanie. Posiada dużą wiedzę i zmysłowość. Nie będzie grzeszył nadmiarem słów. Będzie na pewno szczęśliwy.

Jeśli Słońce będzie aspektowane przez korzystne planety WłH zdobędzie wysokie wykształcenie. Mogą wystąpić kłopoty związane z poparzeniami. Dobre zdrowie będzie pochodną miejsca Słońca w znaku Lwa. Jednakże w przypadku kiedy znajdzie się ono w towarzystwie niepomyślnych planet, to w wieku trzech lat WłH może zapaść na chorobę, której towarzyszyć będzie silna gorączka. To może również nastąpić wtedy, kiedy Słońce znajdzie się w niepomyślnym znaku lub w upadku. Te skutki nie będą odczuwalne jeżeli Słońce będzie aspektowane przez korzystną planetę.

Słońce w astrologii hinduskiej jest uważane za niekorzystne, natomiast w astrologii zachodniej jest korzystne. Jednakże można przyjąć stanowisko, że planeta pod władaniem Brahmy - Twórcy - nie powinna zostać uważana za niekorzystną, choć bez wątpliwości jest planetą gorącą i dynamiczną, jest jednak także źródłem życia we wszechświecie i źródłem światła i życia na Ziemi.

Słońce oznacza witalność i związane jest z guną dobroci. WłH może mieć problem z chorobami związanymi z elementem pitta, ponieważ Słońce jest ogniste z natury więc i także w temperamencie i zdrowiu wpływa na elementy naszej cielesnej struktury. WłH może być pozbawiony dzieci i wiedzy wtedy, kiedy Słońce jest dotknięte. Słońce będące gorącą planetę i sygnifikatorem światła i wizji może oddziaływać na te części ciała, które są wrażliwe na światło.

Występuje pewna sprzeczność w kwestii dzieci. Mimo, iż nie jest ono sygnifikatorem dzieci może pozbawić WłH potomstwa. Jeżeli jest władcą w 5 domu i nie jest dotknięte towarzystwem lub aspektem nie będzie problemów ale w I domu może nas dzieci pozbawić lub obdarzyć tylko jednym potomkiem.

Słońce w ASC sprawia, że WłH będzie bardzo inteligentny aczkolwiek nie musi za tym iść wysokie wykształcenie. To może doprowadzić go do studiowania Wed. Bardzo korzystne skutki zostały przypisane Słońcu, jeśli znajduje się w znaku Barana, który jest jego znakiem podniesienia. Dzieje się tak dlatego, że z Baranem jako ASC Słońce będzie władcą 5 domu (bardzo korzystny dom Dharmy). Ponadto stan podniesienia dostarczy godność do już korzystnego potrójnego władcy. WłH staje się uczony, ponieważ 5 dom oznacza intelekt i kiedy pan takiego domu jest zdrowy, i jest umieszczony w jego znaku podniesienia, WłH stanie się wysoce uczony.

WłH też zdobywa sławę, ponieważ 5 dom jest 9 do 9 domu, który oznacza wysoką naukę, bhagya i pomyślność.

Natomiast w horoskopie z Lwem jako ASC:


Słońce znajduje się w miejscu, które jest idealną pozycją dla niego, można spodziewać się naturalnych bardzo życzliwych skutków. WłH będzie leniwy, z natury, będzie bystry, co na pewno potrafi wykorzystać w realizacji swoich celów, dumny, czasami dla dobra sławy, okrutny, dzielny i zacięty. WłH będzie chorował na kataraktę jeśli Słońce będzie w Raku. WłH będzie miał wadę wzroku jeśli Słońce będzie wschodzić w Znaku Barana. Bogactwo WłH nie jest stałe i miejsce w którym mieszka szybko się zmienia, często podróżuje.

Drukuj E-mail

0
0
0
s2sdefault

Słońce w II

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zwykle duży ma majątek - w drugim polu swój początek.

 I niejeden co był w nędzy - tutaj doszedł do pieniędzy.

Miejmy jednak za regułę - że Słońce jest bardzo czułe.

 Gdy złe kąty je obsiadły - cała forsa pójdzie w diabły.

Wesoły Horoskop - Leszek Szuman

 

Jeśli Słońce będzie w drugim domu WłH będzie cierpiał na choroby ust. W 25 roku życia poniesie rezultaty gniewu rządu a w konsekwencji straci swoje bogactwo. Nie powinno się tak stać, kiedy Słońce będzie w Baranie - gdy jest wywyższone.

Jeśli Słońce będzie łączone ze szkodliwym, WłH dotkną choroby oczu. WłH ma niewielką wiedzę o starożytnych, świętych pismach (Śastrach) a jego kondycja fizyczna ciągle jest słaba. Jeśli Słońce będzie aspektowane przez korzystne planety WH będzie ochroniony od powyższych złych skutków i stanie się bogaty. Jeśli Słońce "spali" Merkurego (odległość kątowa Merkurego od Słońca wyniesie +/- 8,5°) WłH będzie się jąkał.

 Jeśli władca drugiego domu będzie umieszczony w jego znaku podniesienia, WłH będzie mówił zwięźle i wyraźnie, posiądzie wiedzę ze starożytnych pism, będzie uczony, będzie miał dobry wzrok. Taki układ powoduje Raja yogę, w wyniku której WłH nabędzie dobre imię, sławę i bogactwo.

 Drugi dom jest sygnifikatorem ust. Tutaj nieszczęście spowodowane pozycją Słońca powoduje choroby ust lub problemy z wysławianiem się lub brak zdolności oratorskich. Drugi dom jest też sygnifikatorem bogactwa. Dlatego nieszczęście związane z domem bogactwa spowodowane przez Słońce powodują stratę bogactwa przez gniew.

 Te wydarzenia sprawdzają się w 25 roku życia. To może zostać zweryfikowane tylko przez praktyczne doświadczenia. Jednakże, nie ma złych skutków jeśli Słońce i drugi dom są aspektowane przez korzystne planety takie jak Jowisz i Wenus. W drugim domu Słońce z niekorzystną planetą powoduje choroby oczu dlatego, że drugi dom jest sygnifikatorem wzroku i wizji. Ponieważ drugi dom będzie dotknięty przez Słońce i inne niekorzystne planety, wzrok będzie dotknięty dysfunkcjami. To usposobienie też spowoduje utratę zdrowia jako, że Słońce oznacza witalność i jego maleficzny wpływ osłabi tę witalność i w konsekwencji WłH będzie cierpiał z powodu chorób. Jest powiedziane, że te złe skutki nie powstaną jeśli Słońce (w towarzystwie z niekorzystną) jest aspektowane przez korzystną. Złe uczucia całkowicie nie będą zniwelowane przez aspekt korzystnej planety, ale choroby zmuszą do terapii zdrowotnej. Jest prawdopodobne, że WH nabędzie bogactwo jeśli wpływ korzystnych planet panujących zdominuje szkodliwe planety i ich działanie. Ogólnie Merkury, który jest sygnifikatorem mowy jest spalany w wartości kątowej do 8,5° jeżeli chodzi o bliskość Słońca i to zdeterminuje przewagę maleficzną wpływającą na mowę oraz sposób wyrażania się danej osoby.

 Bardzo życzliwe skutki zostały wskazane, jeżeli chodzi o mowę, imię, sławę i bogactwo, jeśli władca drugiego domu jest w jego znaku podniesienia. Te skutki na pewno będą doświadczane przez WłH jeśli władca drugiego domu w jego pozycji podniesienia będzie umieszczony w domach innych niż 3,6,8 i 12.

Drukuj E-mail

0
0
0
s2sdefault

Słońce w III

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 Sprawy intelektualne - jak najbardziej są realne.

Władza, piśmiennictwo, listy - gładki styl i mowa giętka

Dla ... jawna chętka - Słońce tutaj wielostronne

Dla tysiąca rzeczy chłonne.

Wesoły Horoskop - Leszek Szuman

 

Jeśli Słońce będzie łączone z szkodliwym, WłH dopuści się okrutnych czynów. Ze względu na to, że Słońce jest pierwsze w astrologicznym odliczaniu planet zaprzecza młodszemu rodzeństwu, więc jest wielkie prawdopodobieństwo jedynactwa. Towarzystwo szkodliwych da dwóch braci.

 WłH będzie odważnym wojowniczym człowiekiem. Ma dobrą reputację i cieszy się bogactwem. Jeśli Słońce będzie złączone z korzystną bracia staną się w życiu dobrze prosperujący. Jeśli władca trzeciego domu będzie silny brat długo będzie żył. Jeśli Słońce jest łączone ze szkodliwymi i jest też aspektowane przez szkodliwe rodzina będzie zniszczona. Jeśli Słońce jest aspektowane przez korzystne (i nie ma żadnej szkodliwej) nastąpi wzrost pomyślności rodziny a WłH będzie bogaty, ucieszy się dobrym życiem i będzie szczęśliwy.

Zasady hinduskiej astrologii mówią, że niekorzystna w domach upachaya, mianowicie 10, 3 ,6  i 11 dają korzystne skutki, natomiast według Brighu Sutr Słońce stworzy osobę pełną różnego rodzaju pozytywnych walorów i bogatą. WłH nie będzie posiadał dobrych relacji ze swoim rodzeństwem szczególnie wtedy, kiedy jest w towarzystwie szkodliwych planet, możliwe, że źle wpłynie także na relacje z rodziną.

Trzeci dom będąc drugim do drugiego domu, który (dom rodziny) staje się marakasthana dla rodziny wywiera szkodliwy wpływ na trzeci dom i spowoduje zniszczenie rodziny.

Słońce będąc w towarzystwie szkodliwych sprawi, że WłH będzie miał dwie matki. Trzeci dom będąc 12 do 4 domu będzie domem straty dla 4 domu (domu matki) da to prawdopodobnie skutek taki, że matka WłH umrze a jego ojciec ponownie się ożeni. W starożytnych tekstach opisane jest to w ten sposób, że WłH będzie posiadał dwie matki.

Wpływy korzystnych na Słońce, trzeci dom i władcę trzeciego domu nie tylko poprawi pomyślność rodziny i rodzeństwa, które też długo będzie żyło, ale także usposobi WłH do gromadzenia bogactwa i osiągnięcia szczęścia. Jeśli Słońce będzie łączone z korzystnymi w dziewiątym domu (dom bhagya) będzie korzystne aspektowane w trzecim domu da życzliwe skutki umożliwiające WłH zdobycie sławy i dobrego imienia, sławy i bogactwa. Słońce będące planetą witalności doda do cech charakteru WłH dzielność i witalność.

Drukuj E-mail

0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo