Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Zodiakalni partnerzy

Pan Skorpion i Pani Strzelec

Oboje mają odrębne poglądy na pewne dziedziny życia. Nieco pruderyjną pannę Łucznik gorszą niektóre rzeczy, z których ważności pan Skorpion sobie kpi.

Pani Strzelec nie lubi być tyranizowana, do czego znów Skorpion miewa skłonności. Ona nie daje na ogół powodów do zazdrości, lecz ich psychiczne powinowactwo jest raczej słabe.

Pan Skorpion ma dużo zrozumienia dla różnych ludzkich słabostek. Przesadnie skromna Strzelec na dłuższą metę pana Skorpiona zirytuje.

Profesor Jung przyznaje tej parze tylko 2 punkty.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

enfrdeitptrues

Drugi dom - Dhanu Bhava

mrtyujalamamitrakam kutumbamśca dhanadhanyam

dhanasthanannirikshayet sarvam dhaturatnadikam


dhana - bogactwo; dhanyam - ziarna i zboża; kutumbam - rodzina; jak również; mrtyujalam - śmiertelna pułapka; mitrakam; metale szlachetne i klejnoty ; dhaturatnadikam; wszystkie sarvam dhanasthanan - miejsca związane z bogactwem takie jak bank albo skarbnica; nirikshayet - sędzia

Bogactwo, jedzenie (ziarna i zboża); rodzaj pokarmu (ilość i jakość); bogactwo; rodzina (Kula); bóstwo rodziny (Kula Devata); zgromadzone bogactwo (Sanchita Dhana) które mogłoby zostać cenione, jeżeli chodzi o pieniądze w jakimś punkcie czasu, spichlerz; finanse; domy; przechowywanie, składowanie; magazyny; zęby; wargi; usta; mowa; oczy; złoto i majątek oraz każda własność.

Dobra rodzina jest wydźwiękiem wymagań osoby. Urodzenie w szczególnej rodzinie ma szczególne odniesienie. Każda rodzina czci pewne bóstwo jako jego rodzinne bóstwo. Zdarza się, że jest to przewodnie bóstwo rodziny. Sprawy z tym związane wiążemy z 2 domem. 2 dom jest domem Pana Vishnu chroniącego życie. To On troszczy się o ludzi i jest źródłem życia. Bez bogactwa i pożywienia życie nie może zostać podtrzymane. Aby osiągnąć cel narodzin atma musi zdobyć pożywienie do utrzymania ciała, w którym przyjmuje schronienie.

Tak więc 2 dom wskazuje ilość i jakość pożywienia, które jest zużyte przez osobę. Kiedy mówimy bogactwo mamy na myśli "dhana sanchita" zgromadzone bogactwo, które jest niezbędne do zakupienia jedzenia i rzeczy niezbędnych do utrzymania materialnego ciała. Takie bogactwo łączy się w znaczeniu ze zgromadzonymi zapasami, spichlerzami, złotem, metalami szlachetnymi i ozdobami, klejnotami itp albo jakąś rzeczą, która jest chętnie zamieniana na pieniądze.

2 dom też jest znany jako maraka - śmierć. Złe pozycje w drugim domu i niekorzystne aspekty mogą wpłynąć na zły stan materialny Właściciela horoskopu.

Podstawowe znaczenie drugiego domu to bogactwo i pieniądze. Dlatego drugi dom w odniesieniu do jakiegoś z domów będzie wskazywał bogactwo albo pieniądze nabyte z tego domu. Drugi dom do siódmego domu (który jest ósmym domem) będzie wskazywał bogactwo i pieniądze współmałżonka (siódmy dom), drugi dom do piątego domu (szósty dom) będzie wskazywał finansową pomyślność dzieci a drugi dom do dziesiątego (jedenasty dom) będzie wskazywał na zysk finansowy przez karierę (dziesiąty dom) itd. - czytaj Bhavad Bhavas (pochodne domów).

  • Skutki Dhanu Bhava

Jeśli władca Dhanu bhava jest w Dhanu bhava albo w kącie czy w trójcy wskazuje duże bogactwo, które WH może zdobyć. Zobacz przykład -Jerzy VI Windsor, u którego dom dhanu zajmuje władca tego domu - Mars - władający znakiem Skorpiona (ciekawostką jest też fakt, że Jerzy VI się jąkał co astrologia wedyjska tłumaczy faktem posiadania przez niego Merkurego - odpowiedzialnego także za przekaz informacji, w jednym znaku z niekorzystnym Słońcem i Marsem).

Ari, ósmy dom, dwunasty wskazuje komplikacje. Korzystne w Dhanu bhava dadzą bogactwo a szkodliwe zniszczą je. Napewno WH będzie bogaty jeśli Jowisz zajmie pozycję w Dhanu bhava jako Pan Dhanu bhava lub będzie z Marsem.

Jeśli władca Dhanu bhava jest w Labh a władca Labh w Dhanu bhava bogactwo będzie nabyte przez Właściciela horoskopu po pewnym czasie. Ci dwaj Panowie mogą znaleźć się w kącie albo w trójcy dadząc podobny skutek.

Jeśli władca Dhanu bhava jest w kącie a władca Labh jest w trójcy albo jest drishti czy yuti z Jowiszem i Wenus WH będzie bogaty.

  • Yogi ubóstwa

Układy gdzie władca Dhanu bhava będzie w złym Bhava a władca Labh Bhava też umieszczony jest podobnie a Dhanu bhava jest zajęty przez szkodliwe. WH będzie musiał błagać nawet o jedzenie jeśli Panowie Dhanu bhava i Labh Bhava są obaj spaleni albo wraz z niekorzystnymi.

  • Strata bogactwa przez władających

Panowie Dhanu bhava i Labh Bhava w Ari, Randhr albo Vyaya Bhava a Mars jest w Labh Bhava a Rahu w Dhanu bhava świadczą o tym, że Właściciel horoskopu straci bogactwo w powyższy sposób.

  • Korzyści w przedsięwzięciach

Jowisz jest w Labh, Wenus jest w Dhanu bhava a korzystne w Vyaya Bhava, natomiast władca Dhanu bhava jest yuti z korzystnymi.

  • Sława

Jeśli władca Dhanu bhava posiada Znak albo jest wysoki, Właściciel horoskopu zaopiekuje się podwładnymi, pomoże innym jak również stanie się sławny.

  • Komfort

Jeśli władca Dhanu bhava będzie yuti z korzystnymi i będzie w dobrym podziale, takim jak Paravatamsa albo innym, wyższym Vargas. Pan Dhanu bhava powinien być w Paravatamsa albo w Devalokamsa, Brahmalokamsa, Sakravahanamsa albo Sridhamamsa.

  • Oczy, wzrok

Jeśli władca Dhanu bhava będzie obdarzony siłą Właściciel horoskopu będzie posiadał piękne oczy. Planeta szkodliwa w Ari, Randhr albo Vyaya Bhava wskazuje chorobę, wadę wzroku albo deformację oczu.

  • Prawdomówność

Jeśli Dhanu bhava i jego władca będzie yuti z niekorzystnymi Właściciel horoskopu staje się plotkarzem, mówi nieprawdę i jest dotknięty przez choroby związane ze złym funkcjonowaniem elementu powietrza czytaj Ayur Veda.

0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo