Google

Saturn

images/Planety/saturn.png

Saturn - Shani.

Saturn - Shani

Twarz poważna, mina chmurna – to bezsprzecznie wpływ Saturna.
Pilność, ostrość i wytrwałość - skromność, ambicja i stałość.
Złe aspekty to choroby – reumatyzmy i mikroby.
Kiepski słuch, złamania kości - artretyczne przypadłości.
Dalej: zazdrość, pamiętliwość - brak uczucia, nieraz chciwość.
Saturn stojąc należycie - chętnie nam przedłuża życie.

Leszek Szuman - Wesoły Horoskop

 

Saturn jest mniejszy niż Jowisz a jego średnica wynosi około 75,000 mil. Saturn potrzebuje około 291/2 lat, by przemierzyć drogę wokół Słońca. Saturn jest nazwany Sanaischara jako, że porusza się wzdłuż Zodiaku spokojnie i powoli. Jest skrajną planetą rozpoznaną i używaną przez wedyjską astrologię. Średnio Saturn pozostaje w znaku około 2,5 lat. Saturn jest nazwany Yama jako, że jest głównym gubernatorem długowieczności.

Saturn czasami jest symbolizowany jako Czas Ojca. Według zachodniej astrologii w dawnych czasach Sater albo szatan był imieniem danym Saturnowi i oznaczał diabła, ciemność, sekret, stratę i nieszczęście.
Jego natura jest zimna, sucha, śluzowa, melancholijna, ziemska i męska.
Kiedy Saturn jest dobrze umieszczony albo dobrze aspektowany osoba jest poważna, głęboka, rozważna, ostrożna i doskonale zorganizowana, a także posiada kierownicze zdolności.
Jeśli Saturn jest dotknięty, Właściciel Horoskopu z takim wpływem jest bigoteryjny, zachłanny, drażliwy, niezadowolony i marudny.
Saturn rządzi zębami, śledzioną, kośćmi, kolanami, innymi stawami, prawym uchem i zmysłem słuchu.
Saturn sprawia pieczę w zawodach takich jak: budowlaniec, ceramik, instalator i innych pracach związanych ze stabilizowaniem, krystalizowaniem elementów ziemi oraz pracami w trudnych warunkach. Z silnym wpływem Saturna może być również człowiek zajmujący się zawieraniem i finalizowaniem ważnych umów, z tego względu, że Shani (inna nazwa Saturna) związany jest na stałe ze znakiem Koziorożca, co wpływa na związek z ważnymi działaniami w zawodzie, profesji, karierze.
Wskazuje ludzi w podeszłym wieku, osoby, chude, nerwowe, ignorantów, rolników, budowniczych, górników, węgiel i złom, właścicieli własności ziemskiej. Rządzi ziemią, własnościami, kopalniami, handlem nieruchomościami.
Saturn rządzi Sobotą, jest żelazem, stalą, kolorem ciemnego błękitu i czarnym, niebieskim szafirem lub też innym niebieskim i czarnym kamieniem.
Wpływ Saturna zwykle jest niekorzystny jednak w sytuacji kiedy wszystkie planety harmonijnie na siebie oddziałują i Saturn ma dobre położenie wszystko ostatecznie może wpłynąć na korzystny los.

Osoby pod wpływem Saturna choć są niezwykle wrażliwe chowają swe uczucia pod maską rezerwy. Będąc krytykowani wycofują się z towarzystwa i ich postęp i rozwój społeczny może być zahamowany lub zmienić tor - często więc wyrastają na wybitne indywidualności. To także potwierdza fakt, że Saturn pobudza do introspekcji i wysiłku w samodoskonaleniu. Mimo iż Saturn często rzuca na kolana jest sprawcą dążenia człowieka do doskonalenia się w poznawaniu Istoty Rzeczy. W ten przebiegły sposób zmusza często do zdobycia doskonałości. Widać tutaj podobieństwo do wyrzeczonej Wenus więc i Saturn jest życzliwy także dla osób pod jej wpływem.

Odwrotnie ma się to do osób pod wpływem Merkurego. Jest korzystny kiedy znajduje się we własnym znaku lub zajmuje znak Jowisza także w pozycji wywyższenia. Saturn swym korzystnym wpływem sprawia, że osoba jest prawdziwa, godna zaufania, uczciwa, szczera, wierna i cnotliwa.
Ta planeta pomaga w koncentracji, modlitwach, medytacji, których Saturn jest głównym gubernatorem.
Podobnie wobec długowieczności jako, że jest nazwany Ayush Karaka.
Jeśli zajmuje dom długowieczności, mianowicie, 8 dom w horoskopie, WłH dostaje długą rozpiętość życia. Saturn posiada Koziorożca i Wodnika. Jest wywyższony w Wadze, wysokim punktem podniesienia jest 20 stopni tego znaku. Jest osłabiony w Baranie, najniższym punktem osłabienia jest 20 stopni tego znaku. Dla Saturna pierwsze 20 stopni dzieli Wodnika na Mulatrikona a reszta jest jego Swakshetra. Całość Koziorożca jest też jego swakshetra. Merkury i Wenus są przyjaciółmi Saturna. Słońce, Księżyc i Mars są jego wrogami. Jowisz jest neutralny.

SATURN W ZNAKACH ZODIAKU

Na podstawie książki Leszka Szumana - Wesoły Horoskop

BARAN

Położenie raczej słabe – dobre cechy dość niemrawe.
Niekorzystne oświetlenie – zazdrość, postęp, podniecenie.

BYK

Saturn bywa tu cierpliwy – zgodny, cichy, ustępliwy.
Złe aspekty denerwują – więc się ludzie denerwują.

BLIŹNIĘTA

Tutaj myśli się logicznie – na świat patrzy się krytycznie.
Doświadczenie zaś nadmienia że łatwo o przeziębienia.

RAK

Często Siedzi Saturn w Raku – w horoskopach ponuraków.
Co ni z tego ni z owego – boją się nie wiedząc czego.

LEW

U ważnych osobistości – widać przejaw życzliwości.
Gdy aspekty nieprzychylne – różne brzydkie cnoty silne.

PANNA

Wiedza, pilność i rozwaga – nam w karierze dopomaga.
Aspekt zły :osoba chora – woli radzić się znachora.

WAGA

Saturn tu umiejscowiony – demonstruje dobre strony,
Partner, zdrowie dopisuje – złe aspekty to zepsują.

SKORPION

Bez oporów i bez złości – przezwycięża się trudności.
Gdy aspekty dokuczają – partner, zdrowie nawalają.

ŁUCZNIK

Różne wzniosłe ideały – w górę wznieśmy nasz świat cały !
Złe aspekty sarkastyczne – cyniczne, egoistyczne.

KOZIOROŻEC

Saturn jest uodporniony – i od błędów uchroniony.
Złe aspekty : podejrzliwość – podstęp, chytrość, niegodziwość.

WODNIK

Tu ciekawią nas rozliczne – problemy metafizyczne.
Co wykrywszy należycie – ułatwimy sobie życie.

RYBY

Saturn bywa tu wytrwały – na złe losy wytrzymały.
Ale plany jego własne – jakby były mało jasne.

SYGNIFIKACJE SATURNA:

Słabe zdrowie i inne cierpienia, zaparcia, konie, słonie, skóra, dochód, standardy, strapienie, choroba, wrogość, smutek, śmierć, szczęście dzięki kobiecie, dziewczyny - służące, osoby z dziwnymi albo okaleczonymi kończynami, ryk w lesie, wstręt, dobroczynność, władcy, długowieczność, eunuch, siudra, ptaki, strata, święty ogień, obowiązki służącego, brak tradycji albo przyjęte obowiązki, strata ego, kłamstwa, długowieczność, wiatr, starość, ścięgno, silny na końcu dnia, druga połowa zimy, oburzenie, wysiłek, cudzołóstwo, bękart, wdowa, brudna szmata, brudny dom, umysł pochłonięty brudnymi rzeczami, przyjaźń z niegodziwcami, czarny kolor, grzechy, okrucieństwo, popiół, ziarna czarnego koloru, kamienie szlachetne, żelazo, wspaniałomyślność, rok, powaga, zwolennicy kochanka, sygnifikator ojca, obowiązki innej kasty, ułomność, dzikość albo surowość, koc, zachód, środki przywracania życia, spoglądając w dół, utrzymanie z rolnictwa albo przedsiębiorstwa, kierownik fabryki broni, kuzyn, zewnętrzna pozycja, północny wschód, świat węży, upadek, wędrówki po polu bitwy, kości, niegodziwa dzielność, porwane ubranie albo zepsute rzeczy, olej, las, toksyczne miejsca, wędrowanie po pagórkowatych obszarach, długi stan strachu, myśliwy, dziwne albo brzydkie włosy, królestwo, strach, kozły i podobne zwierzęta, pobłażliwość w seksie, uwielbienie Yamy, psy, kradzież, twarde serce.

0
0
0
s2sdefault