Słońce w I

images/Cyfry_rzymskie/I.png

Słońce w pierwszym domu

Słońce w I

  Gdy zły aspekt szkodnik rzuci - później zaś tranzytem wróci

 Różnorakie przypadłości - będą gnębić nas w starości,

 A kondycja lada jaka - w życiu cechy da zdechlaka.

 Gdzie stan dobry lub neutralny - tam charakter nie banalny.

 Leszek Szuman - Wesoły Horoskop

 

Władcą znaku Barana - Mesha, pierwszego znaku w Zodiak Zodiaku jest Mars.

Słońce może przyjąć pozycję w różnych domach. Kiedy będzie zajmowało znak Barana w domu pierwszym można przypisać podwójną rolę temu znakowi. Słońce będzie charakteryzowało się przymiotami danego znaku oraz domu.

Dom pierwszy - - Lagna - to nasze JA, dusza, Atma,narodziny; podobne sygnifikacje posiada Słońce. Jest ono uważane za Króla lub duszę. W astrologii wedyjskiej Słońce jest malefikiem (niekorzystną planetą) więc w połączeniu z innymi planetami może wyglądać następująco:

  • Słońce, Księżyc będzie miał wielu synów, nieszczęśliwy przez rodziców, poddany, podporządkowany umysłowym koncepcjom i nieszczęśliwy z tego powodu.
  • Słońce, Mars będzie nieszczęśliwy przez ojca, niegodziwy, zawsze wędruje z miejsca do miejsca, podły.
  • Słońce, Merkury nie będzie miał możliwości podróżowania, będzie niegodziwie postępował, zła reputacja, popełni grzeszne czyny, zostaje porzucony przez przyjaciół i krewnych.
  • Słońce, Jowisz WłH będzie posiadał małą inteligencję, brzydki, będzie nieukiem, niewdzięczny, zazdrosny
  • Słońce, Wenus nienawidzi uczonych, nie posiada wielu dzieci, okrutny, gniewny, niepokoi innych, dziki i przygnębiony.
  • Słońce, Saturn prostak, chory, zostaje sługą krewnych i nie posiada dobrych cech.

Garga Hora

WłH ze Słońcem w pierwszym domu często cierpi na choroby oczu. Jest mądry i cechuje go dobre zachowanie. Posiada dużą wiedzę i zmysłowość. Nie będzie grzeszył nadmiarem słów. Będzie na pewno szczęśliwy.

Jeśli Słońce będzie aspektowane przez korzystne planety WłH zdobędzie wysokie wykształcenie. Mogą wystąpić kłopoty związane z poparzeniami. Dobre zdrowie będzie pochodną miejsca Słońca w znaku Znak Lwa Lwa. Jednakże w przypadku kiedy znajdzie się ono w towarzystwie niepomyślnych planet, to w wieku trzech lat WłH może zapaść na chorobę, której towarzyszyć będzie silna gorączka. To może również nastąpić wtedy, kiedy Słońce znajdzie się w niepomyślnym znaku lub w upadku. Te skutki nie będą odczuwalne jeżeli Słońce będzie aspektowane przez korzystną planetę.

Słońce w astrologii hinduskiej jest uważane za niekorzystne, natomiast w astrologii zachodniej jest korzystne. Jednakże można przyjąć stanowisko, że planeta pod władaniem Brahmy - Twórcy - nie powinna zostać uważana za niekorzystną, choć bez wątpliwości jest planetą gorącą i dynamiczną, jest jednak także źródłem życia we wszechświecie i źródłem światła i życia na Ziemi.

Słońce oznacza witalność i związane jest z guną dobroci. WłH może mieć problem z chorobami związanymi z elementem pitta, ponieważ Słońce jest ogniste z natury więc także w temperamencie i zdrowiu wpływa na elementy naszej cielesnej struktury. WłH może być pozbawiony dzieci i wiedzy wtedy, kiedy Słońce jest dotknięte. Słońce będące gorącą planetą i sygnifikatorem światła oraz wizji może dotknąć części ciała, które są wrażliwe na światło.

Występuje pewna sprzeczność w kwestii dzieci. Mimo, iż nie jest ono sygnifikatorem dzieci może pozbawić WłH potomstwa. Jeżeli jest władcą w domu i nie jest dotknięte towarzystwem lub aspektem nie będzie problemów ale w domu może nas dzieci pozbawić lub obdarzyć tylko jednym potomkiem.

Słońce w - Lagna sprawia, że WłH będzie bardzo inteligentny aczkolwiek nie musi za tym iść wysokie wykształcenie. To może doprowadzić go do studiowania Wed. Bardzo korzystne skutki zostały przypisane Słońcu, jeśli znajduje się w znaku Znak Barana Barana, który jest jego znakiem podniesienia.

Dzieje się tak dlatego, że z Baranem jako Słońce będzie władcą domu (bardzo korzystny dom Dharmy). Ponadto stan podniesienia dostarczy godność do już korzystnego potrójnego władcy. WłH staje się uczony, ponieważ dom oznacza intelekt i kiedy władca takiego domu jest zdrowy, i jest umieszczony w jego znaku podniesienia, WłH stanie się wysoce uczony.

WłH też zdobywa sławę, ponieważ dom jest dziewiąty od dziewiątego, który oznacza wysoką naukę, bhagya i pomyślność. Natomiast w horoskopie z Znak Lwa Lwem jako Słońce znajduje się w miejscu, które jest idealną pozycją dla niego, można spodziewać się naturalnych bardzo życzliwych skutków. Mimo iż WłH będzie leniwy, z natury, będzie bystry, co na pewno potrafi wykorzystać w realizacji swoich celów; dumny, czasami dla dobra sławy, okrutny, dzielny i zacięty. Będzie chorował na kataraktę jeśli Słońce będzie w Znak Raka Raku. WłH będzie posiadał wadę wzroku jeśli Słońce będzie wschodzić w Znaku Znak Barana Barana. Bogactwo WłH nie jest stałe i miejsce w którym mieszka szybko się zmienia, często podróżuje.

0
0
0
s2sdefault