Słońce w IV

Słońce w czwartym domu

Słońce w IV

Choć to czasem nieporęczne - ważne życie jest wewnętrzne.

 Różne budzą się nas przyczyny - przywiązanie do rodziny.

 Z tego zaś już jest gotowe - skrępowanie zawodowe.

 Inni z rodzinnej miłości - hołdują tradycyjności,

Często bywa dostrzegalny - życia styl patriarchalny.

 Wesoły Horoskop - Leszek Szuman

 

W 32 roku jego życia, WłH odnajdzie odpowiednie środowisko, w którym się zaadoptuje i zacznie dobrze prosperować. Wtedy stanie się szanowany i zdobędzie szacunek. Dzięki pomyślności osiągnie wysoką pozycję i stanie się dzielny.

WłH nie będzie jednakże dobrze sytuowany finansowo. Jeśli pan 4 dom jest silny (będąc wysoki) albo jest w jego własnym znaku i jest umieszczony w kwadracie (Kendra) albo trójcy (Dharma trikona mianowicie 1,5 albo 9), WłH nabędzie wysokiej klasy pojazdy lub będzie cieszył się długimi wycieczkami, najprawdopodobniej do dalekich krajów.

Jeśli pan 4 jest zrzeszony albo aspektowany przez szkodliwe albo jest umieszczony w złym domu (3, 6,8 albo 12), WłH będzie musiał często pokonywać małe odległości co sprawi mu cierpienie. WłH nie posiada własności ziemskiej, żyje często w domach innych ludzi. WłH dobrze sobie radzi w 32 roku życia i osiągną wysoką pozycję. Nie będzie dobrze sytuowany finansowo. Być może Słońce nie pozwoli jemu, by zgromadzić bogactwo.

Bhrigu Sutry dają wytłumaczenie pozycji pana 4 domu. W przypadku gdy Słońce znajdzie się w Bandhu Bhava, (kiedy Pan Bandhu jest wysoki będzie z Wenus) WłH wyruszy w podróż w wieku 32 lat. Jeśli Pan Bandhu dołączy do Pana Karm w jego domu a Pan czwartego domu znajdzie się w podniesieniu w diagramie Navamsa WłH w wieku 42 lat będzie podróżował dzięki pomocy finansowej. Wymiana między Panami Labh i Bandhu; taka yoga pobłogosławi podróżami w dwunastym roku życia. Korzystne związane z Bandhu Bhava a także z jego Panem, przyniosą pomyślne podróże a szkodliwe stworzą tylko szkodliwe skutki związane z podróżami. W przypadku gdy korzystne znajdą się w Bandhu rzucą drishti na Bandhu albo znajdą się w yuti (w koniunkcji) z Panem Bandhu albo rzucą Drishti na Pana Bandhu Bhava Właściciel horoskopu będzie szczęśliwy dzięki podróżom i będzie wolny od wypadków i niebezpieczeństw. Szkodliwe w przeciwieństwie do korzystnych spowodują straty i dotyczyć będą pojazdów i wypadków w czasie podróży.

 Żaden dom nie może dobrze prosperować jeżeli jego władca  nie jest "zdrowo" umieszczony.

Czwarty dom oznacza własną ziemię. WłH, posiadają dom, w którym się urodzili lub też mieszkają w miejscu własnych narodzin (wieś, miasto).

Pomimo Słońca będącego w czwartym domu, jeśli pan 4 dom jest silny i dobrze umieszczony, WłH ucieszy się bogactwem posiadającym źródło we własnej ziemi, domu lub  miejscu urodzenia.

Jeśli pan 4 jest umieszczony źle albo jest inaczej mówiąc poniżej szkodliwego wpływu, WłH będzie pozbawiony tych komfortów. To jest oczywiste, że Słońce nie zajmuje dobrej pozycji w 4 domu (woda+ogień=psssss & plym).

Matka WłH cierpi przez obecność Słońca w 4 domu chyba, że Słońce jest w jego własnym znaku albo ma wpływ korzystnej albo władca 4 i Księżyc jest dobrze postawiony. Słońce też niekorzystnie oddziałuje na szczęście związane z domem rodzinnym WłH czyli może sprawić, że WłH zamieszka daleko od własnego miejsca urodzenia.

WłH będzie bardzo towarzyski, jest ekspertem w wokalu i muzyce instrumentalnej, zdobywca, cieszy się zyskami dzięki żonie oraz jej bogactwem i jest ulubieńcem króla. Pokonywany jest przez wrogów i nie zaznaje spokoju umysłu.

0
0
0
s2sdefault