Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Yogada cz.3

Lagna Bhava - władca Lagny w różnych domach

Lagna reprezentuje ideały WłH i jego inteligencję. Tam gdzie władca Lagny jest umieszczony, ideały WłH i inteligencja będą skupione na określonym przez dom obszarze życia.

1. Władca Lagny w Lagna

Jeśli władca Lagna będzie na , WłH będzie obdarzony materialnym szczęściem (sukha deha) i umiejętnościami (vikrami bhuja). Będzie inteligentny (manasvi), zrównoważony (chanchala), ma dwie żony (dvibharya) i łączy się z innymi kobietami (parago).

Maharishi Paraśara wskazuje obecności dwóch żon w domu WłH, można spojrzeć nieco inaczej na to zagadnienie. Ten układ może określać, że WłH będzie obdarzony witalnością w seksualnych relacjach z wieloma kobietami. Jednakże, nie wskazuje tego, że WłH miałby niskie seksualne pobudki czy niewiarę. Chociaż to stwierdzenie obowiązywało w starożytnych czasach, gdzie wielożeństwo było dozwolone w społeczeństwie, w naszych czasach tylko w niektórych kulturach czy religijnych sferach jest uważane za stosowne.

W diagramie Gerarda Depardieu na znajdujemy Jowisza we własnym domu wraz ze Słońcem i Merkurym. Nie ma utworzonej Yogady jednakże przykład opisany przez Mahaishiego Paraśarę jest widoczny.

Lagna jest miejscem ideałów, inteligencji, witalność. Kiedy władca Lagna jest umieszczony w Lagna, WłH jest obdarzony wysoką energią, witalnością, dobrym zdrowiem i silnymi ideałami. Będzie inteligentny jako, że władca inteligencji jest umieszczony w domu inteligencji. WłH zawsze dąży do zrozumienia ideałów i wprowadzenia ich w życie. WłH zwykle nie przestrzega zasad wyznaczonych sobie i bardzo trudno jemu przekonać innych do własnych poglądów.

Władca Lagna, zarówno Słońce jak i Księżyc umieszczone razem dają wspólny skutek. Taki układ obdarza inteligencją i witalnością, cechami reprezentowanymi przez Słońce a także zmienność i uczuciowość jako cechy reprezentowane przez wpływ Księżyca na Lagna.

Wpływ Księżyca na Lagna też daje pragnienie, by łączyć się z innymi partnerami. W ten sposób, dla określenia znaczenia związków WłH i jego stanowiska wobec seksualnych relacji, Księżyc powinien też być silny i wpłynąć na Lagna. Ten znak jest wzmocniony jeśli Mars jest aspektowany przez Wenus albo Merkurego lub jest pod wpływem Księżyca.

Tutaj, aspekt, koniunkcji albo rozmieszczenie w Trygon trójcy. Lagna też reprezentuje ciało WłH, inteligencja osoby jest skupiona na utrzymaniu ciała w dobrej formie. WłH wydają dużo pieniędzy na ładne, modne ubrania, które sprawiają, że dobrze się prezentują na zewnątrz.

2. Władca Lagny w drugim domu

Jeśli władca Lagna jest w drugi domu, WłH będzie potrafił wykorzystać umiejętności w zdobywaniu środków materialnych (labhavan), będzie uczony, szczęśliwy (sukhi), dobrze i łagodnie usposobiony (sushila), religijny (dharmavi), honorowy (maani) i będzie posiadał wiele żon.

Ponieważ tacy WłH, obdarzeni inteligencją i ideałami skupionymi na domu drugi (dom rodzinny, bogactwa i pożywienia) sprawia, że zawsze zaangażowani są w gromadzenie pieniędzy i powiększanie ich salda rachunku bankowego. Podobnie skłonność do dobrego jedzenia może uczynić z nich konesera potraw albo dobrego szefa kuchni.

drugi dom będąc domem mowy jak również zamieszkany przez Saraswati, boginię wiedzy i mądrości, sprawia, że WłH jest pobłogosławiony przez Boginię Lakshmi kasą. To stwarza osobę uczoną i mądrą. Kiedy rozpatrywany w kontekście piąty domu, dom wiedzy - drugi jest umieszczony w domu jedenasty od niego. Pokazuje zysk, obiektywizm, wiedzę zastosowaną w praktyce w życiu, reguły odnoszące się do domu jedenasty powinny w praktyce uzyskać cele.

Drugi dom jest też domem rodziny. Obecność władcy - Lagna w domu drugi ukazuje WłH poświęconego rodzinie i życiu rodzinnemu. Zaangażowanie może też zostać rozciągnięte do krewnych i wszystkich relacji w jego społeczność jako całości. WłH stale próbuje spełniać wymagania jego rodziny czy społeczności. To też ukazuje WłH przyzwoitego w oczach rodziny i społeczności. WłH jest również honorowy. Odnosząc się do dziewiąty domu, dom drugi jest też domem Vishnu, dlatego drugi dom jest domem pożywienia i Vishnu daje wskazówki dotyczące dharmy i ideałów osobie prowadząc go po ścieżce dharmy jak wspomina Śrimad Bhagavad Gita. Pozycja władcy Lagna w drugi domu stwarza osobę skłonną do wypełniania dharmy i spraw dotyczących obowiązków w dharmie. Karaka dla dharma, Słońce powinno też być zdrowo umieszczone w horoskopie i wpływać na dom dharmy - dziewiąty.

drugi dom jest ósmy od sziódmy i w ten sposób dotyczy drugiego (małżeństwa). Kiedy władca lagna jest umieszczony w domu drugi, WłH jest wysoce namiętny i jeżeli wpływają dodatnio planety takie jak: Wenus, Mars albo Merkury i Księżyc WłH będzie miał relacje ze społecznościami z zagranicy . To też mówi, że WłH kilkukrotnie będzie angażował się w związki. Ten skutki jednakże ziszczą się tylko jeśli ósmy dom jest dotknięty (niekorzystne w domu ósmy albo jego władca jest słaby i dotknięty).

3. Władca Lagny w trzecim domu

Jeśli władca Lagny jest w Sahaja Sthana, WłH jest odważny jak lew (parakrami tulya Simha), obdarzony wszelkim rodzajem luksusu (yuto sampad sarva), honorowy (maani), ma dwie żony (dvi - bharya), inteligentny (matimaan) i szczęśliwy (sukhi).

trzeci dom jest domem dzielności, młodszego rodzeństwa, komunikacji i seksualnej moralności. Kiedy władca Lagna jest umieszczony w trzeci domu ideały i inteligencja (Lagna) jest skupiona na sprawach trzeciego domu.

Ten znak jest silniejszy, jeśli władca Lagna jest szkodliwym albo trzeci dom jest aspektowany przez malefika albo karaka. Dzielności ukaże także dobrze umieszczony Mars. Aspekt Karaka na dom poprawia znaczenie domu odpowiedzialnego za Karaka. W ten sposób kiedy władca Lagna jest umieszczony w Lagna, Mars aspektuje albo umieszczony jest w domu trzeci , WłH jest niezmiernie odważny.

W jaki sposób WłH ukaże swoją władzę i dzielność należy zobaczyć w domu trzeci albo szósty od Arudha Lagna. W życiu jakość odwagi tłumaczy ryzyko. Kiedy władca Lagny jest umieszczony w domu trzeci WłH staje się ważną osobą biorącą na siebie ryzyko.

Ponieważ nie boją się niczego bardzo często podejmują inicjatywę w każdym przedsięwzięciu. To tworzy naturalnych liderów i szanowanych przez rówieśników idola. Jednakże, jak wspomniałem wcześniej w takim przypadku karaka Mars powinien być zdrowy i musi być dobrze umieszczony albo wpływać na trzeci dom.

Trzeci dom też jest nazwany Upachaya, co reprezentuje wzrost. Kiedy władca Lagna jest umieszczony w Upachaya, WłH angażuje się w czynności mające na celu uzyskanie komfortowych warunków życia. Ważna dla wzrostu jest inteligencją i wysiłek.

Biorąc pod uwagę domy upachayas, mianowicie trzeci , szósty , dziesiąty i jedenasty inteligencję pożądaną dla wzrostu wskazuje Lagna, trzeci i szósty a 10 i 11 pokazują wysiłki. W ten sposób, jeśli władca Lagna jest umieszczony w domu trzeci albo szósty , WłH są inteligentni jak również nazwani Dhi - Mantah. Maharishi Paraśara mówi, że WłH z władcą Lagna umieszczonym w domu trzeci jest Mati-maan (inteligencja Mati i środki Maan). Wraz z tym Maharishi używa określenia Sukhi: szczęście. W ten sposób osoba mająca wspomniane połączenia podejmie ryzyko aby osiągnąć sprawy związane z podniesieniem komfortu i stworzenie sobie szczęśliwego życia. Kluczową kwestią jest to, że WłH nie podejmą ryzyka opierając się na wysiłkach innych ludzi, nie będą zależni od innych aczkolwiek z calą pewnością użyją ich inteligencji do własnych celów.

Trzeci dom jest też domem, który rządzi nastawieniem do seksu i relacji seksualnych. Mówi się czasami, że jest to Dom Seksu. Pozycja władcy w domu trzeci określa WłH poprzez znaki, w których się znajdzie i mowi o jego namiętności. WłH tęsknią za seksualnymi przygodami, jednakże, czy to będzie dominujące w ich naturze może zależeć od połączeń popierających albo sprzeciwiających te wnioski. Kiedy połączenia, które Wenus, Mars albo Księżyc czy też Merkury dają świadczą o seksualności, Ketu pomaga w powściąganiu ego. Wszystkie wpływy należy brać pod uwagę przed ocenieniem skutku.


Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal