Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Byk

Na mężów z tego znaku żony rzadko mają powody do narzekań. Dla niektórych panien Byczki są może zbyt przyziemne, lecz w ciężkich czasach - a takie mamy od kilku tysięcy lat - zalety pana Byka uwidaczniają się szczególnie. Bez względu na zawód myśli on głównie o pieniądzach, które wprawdzie bezpośrednio szczęścia nie dają, ale ułatwiają życie i wspaniale chronią przed przeciwnościami losu. Wśród innych, ważnych cech Byków jest i ta, że cenią wyżej gospodarność żony, niż zalety jej intelektu. Panowie ci mają dużo zmysłu rodzinnego, są domatorami. Lubią spokój, dobre jedzenie, wygody, a co najważniejsze, zgodę w domu. Wielu mężów z tego znaku ma zrozumienie dla Sztuki, szczególnie gustując w muzyce i śpiewie. A co do wad... Byki miewają słoniowate figury, stoją jednak mocno na nogach. Dosłownie i w przenośni. Byk to trzeźwy kalkulator, człowiek myślący kategoriami: winien - ma, nawet jeśli jest intelektualistą. Trzeba tu wspomnieć o pewnym rodzinnym egoizmie Byków: obcy obchodzi ich niewiele.
Byk jako mąż jest zawsze mile widziany. Wierny, stały, uczuciowy, od żony nie wymaga przebłysków wybitnego intelektu. Wystarczy, że będzie mu oddana i że będzie miała zalety dobrej gospodyni domu.

Mężowie z Byka cenią sobie spokój domowy. Lubią, gdy się o nich dba, pamięta o ich upodobaniach, smacznie im gotuje i troszczy się o ich wygody. A więc: dobra kuchnia, lecz nie za tłusta, bo ludzie z tego znaku mają skłonności do obrastania w sadełko. Pewna trudność w tym, że panowie ci niechętnie rozstają się z pieniędzmi. Są natomiast wniebowzięci, gdy im żona udowodni, że jest gospodarna, oszczędna i potrafi ładnie się ubrać niewielkim kosztem.

Panie, mające męża z tego znaku, powinny sobie wcześnie kupić książkę kucharską. Nie po to, aby koniecznie od początku sposobić się do roli kucharki, lecz dlatego, że czasem dobrze jest wiedzieć, co z czego można zrobić lub co jak się nazywa, gdy się trafi do restauracji. Panowie z Byka bardzo kochają dzieci i lubią dobrze i ładnie ubrane żony, chociaż dobrze wiedzą, że co ładne to bardzo drogie.

Po jakimś czasie, gdy poznamy bliżej naszego Byczka, ze zdumieniem spostrzeżemy, że w głębi duszy jest on trochę romantykiem. Ale o tym nie wolno mu mówić.

Rady na przyszłość?-- Lepiej nie podejmujmy prób zrobienia z pana Byka pantoflarza. Nie wolno mu także okazywać swej wyższości intelektualnej. Nigdy, przy żadnej okazji!
 

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal