Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Lew

 

Mistrzu - rzekł ktoś do owdowiałego Lwa, akrtora - wzruszyła mnie pana rozpacz nad grobem małżonki. - Lew machnął ręką. - To jeszcze nic - odparł - trzeba było mnie widzieć przedtem w kościele.

Ten stary dowcip najtrafniej charakteryzuje pana Lwa, któremu życie wydaje się puste bez pełnej widowni. Lew bowiem nie idzie przez życie, a występuje, krocząc majestatycznie.

Lwy najłatwiej chwyta się na próżność. Wystarczy, aby przyszła oblubienica zachowywała się jak dama i pana Lwa podziwiała, słuchając z uwagą jego słów jak boskiego objawienia. I pan Lew zdobyty... Czyżby?... Ha!... teraz dopiero dla małżonki rozpocznie się gehenna: przez długie lata będzie musiała zdawać egzamin z dyplomacji. Lew bowiem lubi wtrącać się do żoninych spraw. Chętnie dobiera jej ubiór, fryzurę, a nawet lekturę. Żona może z panem Lwem żyć w zgodzie, opalając się w blasku jego powodzenia. Bo zawsze będzie chodziło o j e g o powodzenie. Nawet w domu Lew nie lubi konkurencji dla swojej osobowości. Jeżeli wszystko idzie po jego myśli, będzie dla partnerki łaskawy i szczodry. Rzadki to wyjątek, że Lew jest żonie niewierny. Po prostu za wielki z niego leń, aby mu się chciało tracić energię i czas na zaloty pozadomowe.

Mężowie ze znaku Lwa mają skłonności do tyranizowania rodziny. Są trochę uparciuchami i egoistami. Współżycie z nimi jest dość trudne, chyba, że żona zrezygnuje z własnego indywidualnego życia, potakując arbitralnemu panu Lwu i przyznając mu we wszystkim słuszność. Czym płachta dla Byka, tym krytyka dla Lwa. O tym nie wolno zapominać, bo postępowanie Lwa nie może być przedmiotem dyskusji.

Bywają także Lwy - fanfarony (ja za to zapłacę). Na szczęście większość kobiet potrafi liczyć lepiej, niż ich mężowie. Wszelkie wady pana Lwa równoważy jego złote serce. Wszystko co tu wcześniej napisałem o Lwie poniekąd można ująć w jednym zdaniu: trzeba się do niego dostosować kosztem własnej indywidualności. I jeszcze coś. Wiele Lwów potrafi zreperować światło i kran, a to też coś znaczy.

 

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal