Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Strzelec

Do panów z tego znaku chciałoby się czasem powiedzieć: patrz gdzie idziesz, bo zajdziesz tam gdzie patrzysz. Większość z nich bowiem idzie przez życie z głową pełną fantastycznych koncepcji, bujając w obłokach. Tę cechę mają Strzelcy nawet w starszym wieku. Ciekawostką jest fakt, że panowie ci to szczęściarze. Bogowie chyba tylko wiedzą dlaczego tak jest i dlaczego los tak często ich wspiera; jest to jednak rzecz bezsporna. Ich "patrzenie w obłoki" bywa uzasadnione i często, o dziwo, daje dobre rezultaty.

Tajemnica harmonijnego współżycia z panem Strzelcem wynika z jego przyjaznego stosunku do całego świata. Także wśród kobiet miewa Strzelec liczne platoniczne sympatie. Jego jowialność nakazuje mu rozmawiać serdecznie i poufale zarówno ze starszą panią w kiosku "Ruchu", jak i z mleczarką lub sprzątaczką w jego klatce schodowej. To jednak sprawa mało ważna i nieszkodliwa. Niewielu Strzelców posiada ściśle intelektualne zainteresowania, ale w stosunku do swej partnerki stawiają oni raczej wysokie wymagania. I o tym też należy pamiętać. Trzeba też wiedzieć, że Strzelcy są bardzo ruchliwi i towarzyscy. Pod tym względem trzeba im dotrzymać kroku.

Rzadko który Strzelec przywiązuje wagę do kontaktów towarzyskich ze swoją lub żony rodziną. Swobodne postępowanie Strzelca bywa wielokrotnie powodem złośliwych plotek. Reaguje on na nie wzruszeniem ramion. Typ ten nie ma nic wspólnego z zasadą: z kwiatka na kwiatek.

Strzelec ceni sobie możliwość mówienia wprost tego co myśli. Trzeba się więc do tego przyzwyczaić. Czasem zdarzy mu się popełnić jakieś głupstwo, gdyż jest impulsywny. Nieważne to jednak wobec faktu, że typ ten potrafi kochać szczerze. A to jest przecież cecha spotykana raczej rzadko.

Żonie pana Strzelca nie wolno być małostkową. Jej posunięcia w dziedzinie polityki małżeńskiej powinny być dyskretne, niewidoczne, raczej zakulisowe. Na wyższych stanowiskach Strzelcy dużo czasu poświęcają sprawom organizacyjnym. W ogóle można podziwiać ich zapał, przedsiębiorczość i entuzjazm do pracy. Mądra żona musi ograniczyć swe ewentualne tendencje zaborcze, dając mężowi więcej swobody. Gdy będzie chodziło o dalekie podróże palcem po mapie, musi traktować to poważnie, bo Strzelca łatwo sobie można zrazić lekceważącymi uwagami. To nieważne, że Strzelec czasem pobuja chętnie w obłokach, robiąc dalekosiężne plany. A propos: udaje mu się te śmiałe pomysły urzeczywistnić.

Mądra żona powinna mężowi z tego znaku co jakiś czas wyrazić swój podziw, powiedzieć mu, że jest z niego dumna. Nic tak dodatnio nie wpływa na harmonię w małżeństwie z Strzelcem jak takie pozornie mało znaczące stwierdzenie.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal