Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Koziorożec

Kiedy chodzi o Koziorożca, potwierdza się przysłowie, że nie wolno oceniać wartości książki według jej oprawy i okładki. Aby pana Koziorożca poznać dokładnie, należałoby go odwrócić na lewą stronę, tak, aby jego zewnętrzny chłód i rezerwę dać do wewnątrz. Wówczas można by się przekonać, jaki wesoły potrafi być pan Koziorożec, jakie ma poczucie humoru. Jak gorące jest jego serce i ile w nim radości życia. Taki jest pan Koziorożec od wewnątrz. Niestety miewa opory, gdy chodzi o okazywanie tych cech na zewnątrz. Ale ważne jest to, że one w ogóle istnieją. W marzeniach i skrytych myślach jest pan Koziorożec nawet romantykiem, lecz jego postępowanie wobec ludzi jest zawsze trochę na dystans. Szczególnie uwidacznia się to ,w odniesieniu do obcych kobiet. W ich towarzystwie pan Koziorożec czuje się nieco nieswojo. Byłoby ogromnym błędem, w celu skokietowania go, nałożenie bikini o szerokości sznurowadła do butów i podmalowanie oczu na zielono. Jasne, że Koziorożec nie jest z drewna, ale do USC z taką dziewczyną za żadne skarby nie pójdzie.

Czy ty mnie jeszcze kochasz? - spytała pewna pani męża Koziorożca. - Wszak powiedziałem Ci to raz podczas oświadczyn, a drugi raz gdy urodziłaś dziecko. Czy ty myślisz, że ja tak szybko zmieniam zdanie? - Oto typowa odpowiedź partnera z tego znaku. Panowie z Koziorożca nie są sentymentalni. Na sprawy miłości zdają się zapatrywać nieco prozaicznie. Wprawdzie w planie codziennych czynności i zajęć mają dla problemów miłosnych wyznaczony czas... Na pocieszenie żonom należy powiedzieć, że problemy te u pana Koziorożca bardzo długo figurują na domowej wokandzie. Nawet jeszcze wówczas, gdy u mężczyzny przeminą czasy bohaterskie, zapytani co jest w życiu najwspanialsze, odpowiadają bez wahania: - Trzy rzeczy: wino, śpiew, a tę trzecią zapomniałem.

Nie myślmy jednak, że Koziorożec w życiu rodzinnym jest zimnym i sztywnym uosobieniem obowiązku i dokładności. W domu Koziorożce są miłe, wesołe, mają duże poczucie humoru i potrafią zabawić towarzystwo. Oczywiście, że niektóre szczegóły ich charakteru zawsze będą wypływały na wierzch. Na przykład żona - flejtuch zawsze będzie dla Koziorożca cierniem w nodze.

Panowie z tego znaku mają w stosunku do rodziny duże poczucie obowiązku, lubią spokojne, skromne zacisze domowe i są przeciwnikami wystawnego trybu życia. Do zagadnień domowych podchodzą poważnie, systematycznie, często z lekka pesymistycznie. Współżycie małżeńskie opierają na zaufaniu do partnerki.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal