Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Ryby

Współżycie z mężem, mającym słońce w znaku Ryb nie jest trudne. Większość tych panów to marzyciele. Nie jest to równoznaczne z niedołęstwem, lecz w życiu codziennym daje pewne utrudnienie.

Ryby są w życiu niezbyt wymagającymi partnerami. Na siebie zarobią bez trudu, jednak ich żony na wielkie luksusy nie mają co liczyć. Pewien pan Ryba tak podkreślił swój życiowy punkt widzenia: nie pragnę być miliarderem, ale chętnie żyłbym jak milioner.

Do dobrych i przyjemnych cech pana Ryby należy brak nadmiernego krytycyzmu. Nawet z trudną we współżyciu teściową będzie on starał się żyć w zgodzie i rozumieć jej punkt widzenia. W sprawach finansowych pan Ryba nie jest rozrzutny, a raczej niegospodarny. Wprawdzie nie zawsze, lecz często. Zależy to od pory dnia, w której się urodził. Delikatność i pewne przewrażliwienie psychiczne są przyczyną zmiennych nastrojów pana Ryby, ale mądra żona potrafi wygładzić zmarszczone czoło męża. W większości wypadków dzieci kochają tatę Rybę i żyją z nim w harmonii i zgodzie. Pewna wrodzona naiwność oraz swoista, pokojowa i niezbyt agresywna filozofia życiowa pana Ryby ułatwia mu kontakt z dziećmi.

Pan Ryba to optymista, fantastyczny i miły marzyciel. Nie wolno go mrozić krytycznymi i ironicznymi uwagami. Można powiedzieć, że Ryba w jakiś sposób przypomina paczkę, w której rozluźnił się sznurek. Od tego jest jednak żona, aby miękkiego pana Rybę mobilizowała i podnosiła na duchu, wzmacniała w nim wiarę w siebie.

Mąż ze znaku Ryb kieruje się uczuciem, dlatego żona ma do niego nieraz pretensje, że jest za miękki, za dobry, za pobłażliwy, zwłaszcza, gdy chodzi o ich dzieci. Jego zainteresowania dobrą kuchnią trochę przekraczają przeciętny poziom. Nie wolno mu za wiele folgować pod tym względem, bo jego zdrowie nie jest nadzwyczajne. Także jego siły fizyczne są dość ograniczone. Nie wymagajmy więc, aby wyłącznie tylko on sam znosił węgiel do piwnicy. Jego ruchliwość -- często związana z zawodem -- wychodzi mu natomiast na zdrowie. Pan mąż ze znaku Ryb łatwo ulega nastrojom. Od nich jest też zależne jego postępowanie. Doświadczona żona umie wnioskować z miny męża Ryby jaki ma dziś humor. Należy pamiętać, że niepokaźność i bezradność Ryby jest tylko pozorna. Ryba daje sobie w życiu zazwyczaj dobrze radę. Robi to może w inny sposób niż większość ludzi, lecz fakt ten jest bezsporny. Wybaczymy mu wiać wspaniałomyślnie jego dziwactwa, bo w większości przypadków jest on na wskroś dobrym i łagodnym człowiekiem.

Cechy pana Ryby są nieco płynne i niewyraźne, jakby zamazane. Często widać u niego niezdecydowanie. Żyć z panem Rybą jest jednak dosyć łatwo, pod warunkiem, że się będzie szanować i brać pod uwagę indywidualne cechy jego charakteru.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal