Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Rak

Rak to typ wrażliwy, receptywny i delikatny. Należy więc pamiętać, że kierownik, mający słońce w tym znaku, zawsze będzie dla ludzi uprzejmy, grzeczny i ujmujący. Dobry z niego polityk personalny. Jest więc wskazane być wobec niego ułożonym, układnym i opanowanym. Dobre wrażenie robi na Raku wygląd. Także i mężczyzna musi wyglądać czysto, schludnie. Ogolony, ubranie wyprasowane. Kobieta zadbana, lecz bez przesady. To ważne. Słownik salonowy jest zalecany gorąco.

Pozornie łagodne cechy Raka niechaj nie zmylą nikogo. To nie jest u Raka oznaka słabości lub niedołęstwa. Rak to wspaniały, samodzielny organizator, na wyższym szczeblu zdolny do wyczynów najwyższej klasy. Wanamaker, najstarszy Krupp, Rockefeller i liczni inni finansowi potentaci, którzy z niczego doszli wytrwałością do majątków, mieli słońce w znaku Raka. Rockefeller przez pół wieku jadał tylko kleiki, bo chorował na żołądek, o co tak łatwo w tym znaku.

Właściwy dobór ludzi, przemyślana organizacja oraz wyczucie kto jest ile wart jako pracownik, ułatwiały im dojście do fantastycznych majątków.

Raki mają duże poczucie humoru, jednak nie radzę tego sprawdzać podczas pracy. Na kierowniku z Raka robi dobre wrażenie, kiedy usłyszy, że jego pracownik nie tkwi w długach, a stara się odkładać ile się da na książeczkę oszczędnościową. Rak wie wszystko co się dzieje w przedsiębiorstwie, kto się spóźnia, kto niepotrzebnie wychodzi, lecz pamięta także kto siedział czasem dłużej, gdy tego wymagał interes przedsiębiorstwa.

Rak życzy każdemu jak najlepiej. Jak może pomaga pracownikowi, który jest tego wart. Słowem, ma miękkie serce, lecz warto zapamiętać sobie: nie ma miękkiej głowy! W gruncie rzeczy Rak jest miękki i nieco bojaźliwy. Dopiero powodzenie życiowe umacnia jego samopoczucie. Dlatego stara się koniecznie w życiu do czegoś dojść. Pracuje nad tym inteligentnie i z zacięciem, wytrwale, bez bluffowania, mydlenia oczu lub innych sztuczek. Warto z niego brać przykład.

Rak to typ dziwny. Niby uczuciowy romantyk, wrażliwy, a często i przeczulony, lecz pracownik z niego dobry. Pomyślałby ktoś może, że Rak pracuje chętnie dla jakichś ideałów, że może kieruje się sympatiami. Otóż nic z tego. Rak pracuje sumiennie, tak, lecz tylko dla forsy i o tym należy pamiętać. Samych pochwał i dyplomów uznania Rak nie ceni sobie w ogóle, jeżeli mu za pracę odpowiednio nie zapłacą. Rak nie jest zwolennikiem zmian. Jeżeli warunki pracy ma przyjemne, nie będzie szukał innych możliwości. Ale nie wolno o nim zapominać, nie wolno go przeoczyć, jeżeli będzie chodziło o awans lub podwyżki.

Rak nie należy do kategorii pracowników, których trzeba poganiać lub kontrolować. Sumienne wywiązywanie się z obowiązków, to jedna z jego głównych cech. Ludzie miewają o Rakach nieraz mylne mniemanie, wnioskując o nich na podstawie ich grzeczności, łagodności i pozornej miękkości. Bezsprzecznie ciekawe są motywy niesłychanie taktownego postępowania Raka. Pragnie on przede wszystkim mieć posadę, na której można dobrze zarobić. Jest zaś na tyle inteligentny, że nie będzie podcinał gałęzi, na której siedzi. Dobra praca i dobra płaca dają mu pewność siebie i wzmacniają jego samopoczucie.

Zakres możliwości pracy jest u Raka wyjątkowo szeroki. Jeżeli szef wyjedzie na jakiś czas, Rak zastąpi go chętnie i umiejętnie, mając oko na przedsiębiorstwo. Aktywność Raka jest raczej zakulisowa i pośrednia. To nie Baran, który idzie przez życie, głośno rozprawiając i rozpychając się łokciami.

Kobiety Raki cechuje pewna subtelność i kochliwość. Nie jest zatem wskazane, bez poważnych zamiarów, flirtować z pracownicami mającymi słońce w tym znaku.

Grupa tak zwanych znaków wodnych, do których należą Rak, Skorpion i Ryby, nie ma tylu wspólnych cech co znaki innych grup.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal