Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Ryby

Dyrektorzy na najwyższych szczeblach, mający słońce w znaku Ryb to w dzisiejszych czasach wypadek rzadko spotykany. Coś w rodzaju białego nosorożca. Owszem, i w tym znaku widuje się ludzi dzielnych, na niektórych stanowiskach nie do zastąpienia, lecz na pozycjach szczytowych nie spotyka się ich prawie wcale. W zasadzie dzisiejsze życie nie jest w guście Ryb. Brak im rozmachu i pewnej dozy bezwzględności, koniecznej w twardej walce o byt. Cechuje je natomiast drobiazgowość i niezdecydowanie. Gigantyczne organizacje przemysłowe i handlowe to nie jest żywioł dla Ryb. Natomiast Ryby są wszędzie tam, gdzie wymagane jest subtelne wyczucie czegoś. Widuje się także Ryby z instynktem do cyfr.

Ryba to samotnik, płynący własną drogą życia. Najczęściej widuje się ją w zawodach związanych ze sztuką, także w niektórych dziedzinach medycyny można spotkać Rybę.

Dyrektorzy z tego znaku nie czują się pewni siebie wobec podwładnych. Często więc nadrabiają szorstkością (nieszkodliwą).

Ryba nie ma ambicji władczych, nie bywa zazdrosna, zawistna, złośliwa lub dokuczliwa. Doskonale zna siebie, swe możliwości i braki. A przy tym chętna wszystkim dogodzić, W głębi duszy Ryba jest mistykiem. Interesują ją zagadnienia nieprzeciętne, nie mające prawa być. Więc jaka jest Ryba? - Miłym, łagodnym i dobrym człowiekiem. Wyjątki są rzadkością. We wszystkim co robi jest Ryba zaangażowana uczuciowo.

Z dyrektorem Rybą pracuje się dosyć trudno. Kierownik z tego znaku bywa nieobliczalny, dlatego podwładni nie zawsze wiedzą jak mają z nim postępować. Nie wie tego i sam dyrektor Ryba. Nie ma konsekwentnie obmyślonego planu. Idzie na wyczucie.

Jak więc należy odnosić się do dyrektora ze znaku Ryb? Chyba przede wszystkim powinno się być, na zasadzie wzajemności, porządnym człowiekiem. Pojęcie to jest dość szerokie. Niech więc każdy postępuje tak, jak potrafi, jak nakazuje mu własna przyzwoitość. Chyba zasłuży na wdzięczność Ryby każdy, kto jej pomoże rozwiązać plany organizacyjne, w których pan dyrektor Ryba łatwo się może zgubić.

Jeżeli któraś Ryba płci męskiej lub żeńskiej zacznie się nagle opuszczać w pracy, nie należy mieć do niej o to pretensji. Powinno się natomiast wyszukać przyczynę takiej .zmiany. Ryba bowiem jest do pracy chętna, a kolegom i koleżankom życzliwa. Lecz wymaga ona traktowania specjalnego: Ryba musi mieć przyjemne warunki pracy. Tam gdzie Skorpion wzruszyłby ramionami, zapisując sobie tylko w pamięci świństwo, jakie mu uczyniono, Rybę z miejsca ogarnie zniechęcenie.

Nie spodziewajmy się po Rybie walki o jej słuszne prawa. Nim się obejrzymy, Rybka odpłynie do innego przedsiębiorstwa.

Oczywiście, Rybie - tak jak i każdemu - zależy na pieniądzach. Trudno bowiem żyć komuś z przyzwyczajenia lub z procentu od rozchodu. Dla Ryby jednak najważniejsze są stosunki, jakie ma w pracy. Potrzebna jej życzliwość przełożonych, uprzejmość i grzeczność. Charakter otoczenia też się zalicza do warunków pracy.

Ryba nie ma zapędów i ambicji dyrektorskich. Można powiedzieć, że nawet nie lubi sprawować władzy. Jeżeli otoczenie będzie miała miłe, nie zmieni zatrudnienia, chociażby szansę na awans miała słabe. Także należy pamiętać, że Ryba nie znosi wariackiego tempa, kiedy ją ktoś pogania. Woli "śpieszyć się" powoli.

Przy okazji pewna drobna na pozór uwaga. Ryba miewa czasem dziwaczne pomysły. Jednak później (tak się zazwyczaj składa) okazuje się, że Ryba miała rację. Tak więc Ryba miewa nieraz przeczucia...

Ryba traktowana właściwie jest pracownikiem miłym, zgodnym, pilnym i uczynnym. Nie lubi intryg. Nie pretenduje do czyjegoś stanowiska. Jej postawa życiowa jest bierna. Z powodu słabej aktywności nie spodziewajmy się po niej jakichś przewrotów pałacowych w przedsiębiorstwie, chęci przeprowadzenia swych postulatów za wszelką cenę, przy pomocy łokci. Do Ryb można natomiast mieć zaufanie. Oczywiście, wyjątki zdarzają się wszędzie, chociaż u Ryb widuje się je rzadko.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal