Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Brighu Samhita

Brighu Sutry

 


Sanjay'a Rath


Bhrigu Samhita jest traktatem Jyotish (o astrologii wedyjskiej) skompilowanym przez Bhrigu Maharishi podczas wedyjskiego okresu czasu.
Chociaż dostępne dowody sugerują, że dzieło to zostało skompilowane w różnych okresach czasu, przez różnych Sisya, Studentów szkoły Maharishi Bhrigu.

 

Symbolicznie całe stworzenie rozpoczyna się od Wenus, która reprezentuje Nasienie całego stworzenia. Właśnie dlatego początek albo nasienie tej ogromnej wiedzy zostało posiane przez Maharishi Bhrigu ojca Sukracharya (Wenus). Jyotish jest uważana za piątą Vedę napisaną podczas Treta Yugi. Pierwsze cztery to Rig, Yajur, Sama i Atharva Veda, które są Sruti, usłyszane przez Maharishi z ust Pana Brahmy. Maharishi Bhrigu zestawił około 0,5 mln horoskopów i odnotował wydarzenia i szczegóły z życia osób wraz z czasem w którym miały lub będą miały miejsce. Utworzyło to bazę danych dla dalszych badań. Ta nauka przyczyniła się do narodzin kolejnego pnia Shastra, określającego zasady czasu (Hora) stanowiącą Brihat Parasara Hora Shastrę. Jednakże, kompilacja horoskopów wydaje się być kontynuowana przez pewien czas i te kompilacje teraz są znajdywane w formie zapisów na liściach palmowych w całych Indiach. Często znajdujemy zasady układania horoskopów godzinowej astrologii oraz innych gałęzi wedyjskiej astrologii, używane w ten sposób aby wyjaśnić wydarzenia, które zdarzyły się albo prawdopodobnie zdarzą się w przyszłości. Najważniejsza baza danych jest oparta na Rasi, 12 znakach i dziesięciu zmiennych Navagraha i Lagna (Słońca, Księżyca, Marsa, Merkurego, Jowisza, Wenus, Saturna, Rahu, Ketu i Lagna). Całkowita ilość permutacji, możliwych do wykonania diagramu horoskopu, która może zostać wykonana wynosi około 45 milionów[1]. Możemy wierzyć, że około 0,5 mln horoskopów (tylko pół miliona) jest dostępnych w Bhrigu Samhita, możliwe, że jest ich o wiele więcej. Rozważmy tych kilka kwestii w świetle wiedzy:

Twierdzenie 1

Przepowiadnie składały się z przeszłego, teraźniejszego i przyszłego czasu dotyczącego WH, który został urodzony na ziemi. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że liczba dostępnych horoskopów wynosi tylko pół miliona w porównaniu z całkowitą możliwością permutacji wynoszącą 45 milionów. Twierdzenie nie jest prawdziwe i horoskopy mogą być kwestią marketingu.

Twierdzenie 2

Jest tylko JEDEN oryginalny mędrzec Bhrigu w Hoshiyarpur, w Indiach a cała reszta jest oszustwem. W ten sposób mędrcy mający dostęp do całej bazy danych 0,5 mln horoskopów roszcząc sobie prawo do oryginalności Bhrigu Samhity, mogą twierdzić, że inni są oszustami. Ich prawo do części Bhrigu Samhity jest prawdziwe a określenie innych oszustami jest niepoprawne jako, że wiedza Samhita rozciągnęła się po cały Indiach a Hoshiyarpur jest tylko jedno. Możemy też rozważyć idąc za wnioskami:

Wniosek 1

Bhrigu Samhita, jak sama nazwa mówi jest kompilacją (Samhita) horoskopów, która została zaczęta przez Maharishi Bhrigu a kontynuowana przez jego Sisya (uczniów i studentów).

Wniosek 2

Bhrigu Samhita stworzył bazę danych dla dalszego badania i studiowania w celu stworzenia literatury Nadi (ustalenie podstaw i reguł, tworzących paradygmat Jyotish) i Shastra (naukowego ciała wiedzy).

Wniosek 3

Maharishi byli świadomi rozwijania statystycznych metod dla ustalenia reguł i zasad rozpoczynających się z tej bazy danych. Być może te metody wedyjskiej matematyki zostały dalece bardziej rozwinięte niż możemy to stwierdzić w obecnej chwili.

Przyczyna powstania Bhrigu Samhity

W dawnych czasach, chociaż społeczność bramińska była doświadczona w czterech Vedach i Puranach, ekonomiczny postęp i pomyślność zawsze ich zwodziła. Dlatego adoracja Bogini Saraswati i ignorowanie Bogini Mahalaksmi stała się przyczyną tego ubóstwa. Aby złagodzić to cierpienie i ubóstwo, Maharishi Bhrigu silny i zdecydowany, został pouczony aby rozpocząć wielbienie Bogini Lakshmi. Od tego czasu Maharishi Bhrigu podjął długą Tapasyę[2] (pokutę) uspokajając Boginię fortuny i dobrego losu oraz zboża (Lakshmi). Świetlista i piękna Mahalaksmi ukazała się Maharishi Bhrigu i namówiła go do podjęcia okultystycznych nauk wedyjskiej astrologii i określenia metod w celu poznania przeszłość, teraźniejszości i przyszłość. Pobłogosławiła Ona go wiedza o tym, że nauka ta pielęgnowana przez braminów na pewno zniszczy ich ubóstwo i zwieńczy ich wysiłek szacunkiem i podziwem. Nie ma żadnej wątpliwości, że ta pokuta Maharishi Bhrigu pomogła największym autorom Jyotish od niepamiętnych czasów a uczeni tacy jak Kalidas (Uttar Kalamrita), Parasara, Varahmihira musieli korzystać w znacznym stopniu z tego nasienia Jyotish.

HISTORIA

Dokonując inwazji grabieżcy i Mughals doprowadził do rozproszenia się dozorców tych rękopisów Bhrigu po całych Indiach. Bardzo dużo z nich zostało przechwyconych przez nich i zagarniętych jako łup. To prawdopodobnie mogło doprowadzić do początku badań astrologii w świecie arabskim jako, że wiele metod i sposobów praktycznego wykorzystania tej wiedzy znajdziemy w podstawowym nauczaniu Manu Smriti. Wielka strata miała miejsce w czasie zniszczenia Uniwersytetu Nalanda. UWAGI Najpóźniejszy trend przygotowywania fałszywych rękopisów w różnych częściach Indii jest smutnym faktem. Ludzie o niskich cechach dokonują fałszerstw i wyrządzają trwą szkodę zaprzeczając w ten sposób autentyczności prac Bhrigu. Odnośniki [1] 12 (Słońce) X 12 (księżyc) X 12 (Mars) X 3 (Merc) X 12 (Jup) X 5 (Wenus) X 12 (Sat) X 12 (Rahu) X 1 (Ketu) X 12 (Lag) = 44,789,760 czyli ok 45 milionów. Wartość Merkurego wynosi 3, jako, że może on znajdować się tylko jeden znak z tyłu albo jest wraz ze Słońcem albo wyprzedza Słońce o jeden znak. To samo dotyczy Wenus (5), jako, może znajdować się o dwa znaki za lub przed a także wraz ze Słońcem. Ketu ma 1 jako, że stale znjduje się naprzeciw do Rahu. [2] Od tego czasu Tapasya albo pokuta została przez Maharishi Bhrigu określona Tapaswi Yogą. Jest spowodowana przez wpływ Wenus (też nazwaną Bhargava albo dzieckiem Bhrigu) na Navamsa Lagna. Na Wenus powinien wpływać Saturn (pokuty / ubóstwo) i Ketu (duchowość / wyzwolenie a w tym przypadku od ubóstwa).


Tłumaczenie - Yogamaya
Oryginalny tekst na Stronie domowej Sanjay'a Rath'a

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal