Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Graha Drishti - aspekty planet

W porównaniu do Rasi Drishti, które w większym stopniu wpływa na wiedzę, Graha Drishti charakteryzuje pragnienia.

Wszystkie planety, z wyjątkiem Ketu, który symbolicznie nie posiada głowy, mają oczy zdolne do obserwowania (drishti - rzucanie spojrzenia, spoglądanie). Wszystkie planety rzucają drishti, spoglądają na siódmy znak od miejsca, w którym się znajdują.

Zewnętrzne planety: Mars, Jowisz i Saturn mają dodatkowo specjalne aspekty w innych znakach. Podobnie jak Rahhu. Można to porównać do orła, który wzbijając się wysoko nad ziemię ma szeroki wgląd na wszystko dookoła. Tak samo zewnętrzne planety znajdując się na szerokiej orbicie poza Ziemią mają zdolność aspektowania w szerszy, dokładniejszy sposób.

Żadna z planet, oprócz Rahu (który widzi także drugi dom) nie jest w stanie dostrzec dwunasty domu. Żadna z planet nie może także aspektować szósty i jedenasty domu, ponieważ są to miejsca Danda (kara) i Hara (usunięcie z tej planety). Planety nie mogą żądać kary i usunięcia nas z tego materialnego wszechświata. Jedynym, który tworzy tylko pragnienie wyzwolenia, jest Ketu, dlatego jest on Mokṣa Kāraka - obdarowuje wyzwoleniem.

Tak więc pozostają jedynie domy: trzeci , czwarty, piąty, ósmy, dziewiąty i dziesiąty, które mogą zostać aspektowane.

Jowisz i Rāhu postrzegają prārabdha, pūrva puṇya (dobro lub zło dokonane w poprzednim życiu, w piąty i dziewiąty domu). Podczas gdy Jowisz wskazuje na puṇya (dobrą karmę z poprzedniego życia), Rahhu wskazuje na papa (złą karmę z poprzedniego życia).

Saturn aspektuje domy wzrostu - upachaya trzeci i dziesiąty dom, wskazując zasoby, które będą używane do spełniania osobistych pragnień lub nasze słabości zwane ṣaḍripu.

Kolejno graha drishti planet:

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal