Merkury w I

images/Cyfry_rzymskie/I.png

Merkury w pierwszym domu.

Merkury w I

Bystre, trzeźwe, chłodne myśli – nastawione na korzyści.
Ważne to co jest realne – co konkretne, namacalne.

Leszek Szuman Wesoły Horoskop

 

Jeśli Merkury zajmie pozycję w pierwszym domu (ASC) sprawi, że Właściciel horoskopu będzie wykształcony, wcześnie się ożeni i będzie pobożnym słuchaczem religijnych pism...

Będzie lubił podróżować do wielu miejsc, zwłaszcza świętych miejsc pielgrzymek. Jest skłonny do recytowania mantr i posiada władzę nad wpływem złych duchów. WłH uda się w podróż w 27 roku życia i zgromadzi dzięki temu bogactwo i wiedzę.

Jeśli Merkury jest w koniunkcji albo w domu szkodliwej planety WłH cierpi na choroby (prawdopodobnie choroby skóry), problemy z elementem pitta (ognia) i przepełniony jest zawiścią. Jeśli Merkury jest złączony albo w domu korzystnej utrzyma dobre zdrowie. Jego ciało będzie lśniło jak złoto i cieszył się będzie dobrym zdrowiem.

WłH zainteresuje się badaniem astrologii - wpływów planet na życie. Ma wadę kończyn, jest antagonistycznie nastawiony do władców i cierpi na choroby oczu. W 17 roku życia doświadcza nieprzyjaznych relacji z braćmi i staje się oszustem.

Jeśli Merkury jest w jego znaku podniesienia (Panna) albo w jego własnym znaku (Bliźniętach albo Pannie) będzie miał szczęście ze strony braci. WłH pójdzie do nieba po śmierci. Jeśli Merkury jest złączony albo aspektowany przez szkodliwe albo w jego znaku osłabienia (Ryby) pójdzie do diabła po śmierci. WłH jest pozbawiony seksualnych przyjemności i jest entuzjastą złych bóstw.

Jeśli Merkury będzie wraz ze szkodliwym Saturnem, doświadczy straty wzroku w lewym oku. Jeśli Merkury będzie wraz z panem szóstego albo osłabionej planety, nie sprawi to żadnego kłopotu ale WH będzie grzeszny i poniesie wydatki na nie zasługujące na to osoby. Jeśli Merkury będzie łączony z korzystną WH posiądzie bogactwo i dobry, chodliwy towar.

WłH będzie doświadczony w pracach manualnych i w arytmetyce, jest szczęśliwy i zyskuje sprawność w logice oraz posiada mocne ciało.

Merkury to edukacja, nauka, umysł, logika, astrologia, arytmetyka. Merkury jest planetą korzystną dopóki nie jest złączony w aspekcie ze szkodliwymi planetami. W horoskopie szósty dom jest rozważony jako zły dom (Dusthana) i władca takiego domu nie może przeciwdziałać szkodliwym wpływom swą naturą. Podobnie osłabiona planeta gubi władzę sprawiania dobra. Jeśli Merkury jest w jego własnym znaku albo w jego znaku podniesienia w pierwszym domu (który jest też Lagna Kendra), joga Bhadra ( Panch maha - purusha joga) jest utworzona: Osoba z Bhadra yogą będzie silna, będzie miała wygląd lwa, dobrze rozwiniętą klatkę piersiową, sprawne kończyny, małomówna, pomaga krewnym i sprosta starości. WłH jest słodkim i taktownym rozmówcą i jest długowieczny.

Merkury w pierwszy domu niszczy Arishta (zły skutek długowieczności) spowodowany przez inne planety w horoskopie WłH jest bardzo inteligentny i zarabia na życie pisaniem. Tacy WłH też będą dobrymi lekarzami. Merkury jest zmienną planetą i staje się szkodliwy jeśli jest złączony ze szkodliwymi.

0
0
0
s2sdefault