SATURN W IX

images/Cyfry_rzymskie/IX.png

Saturn w dziewiątym domu.

Saturn w IX

Dobrze oświetlone kąty – rozświetlają horyzonty
Lecz gdy w gwiazdach zamieszanie – za nic się ma cudze zdanie.

Na podstawie książki Leszka Szumana - Wesoły Horoskop

 

Jeżeli Saturn jest w dziewiątym domu Właściciel Horoskopu będzie grzeszny ale w wieku 39 lat odnowi zniszczone budynki religijnych instytucji, które  później będzie odwiedzał.

Buduje łaźnie, miejsca do kąpieli lub miejsca w których mogą schronić się zwierzęta, szczególnie krowy. Jeżeli Saturn jest w jego własnym znaku lub w jego znaku podniesienia, ojciec Właściciela Horoskopu będzie długowieczny. Jeżeli Saturn jest słaby lub związany z niekorzystnymi ojciec WłH będzie krótko żył.

Dla ASC w Byku i Bliźniętach dziewiąty dom wypadnie w Koziorożcu i Wodniku kolejno. Saturn w dziewiątym wtedy jest w jego własnym znaku i zajmuje pozycję władcy dziewiątego w dziewiątym, tworząc wtedy potężną Radża Yogę. Dla Ascendentu w Wadze Saturn będzie w dziewiątym jako władca 4 i 5 domu a dla Koziorożca w ASC on będzie tam jako władca ASC i 2 domu. Dla Wodnika ASC, Saturn będzie wychwalony w dziewiątym domu jako władca ASC. Te układy dadzą bardzo życzliwe skutki.

Oprócz Brihat Jataka wszystkie opisy określają pozycję Saturna w dziewiątym jako niekorzystne.

Brihat Jataka opisuje osobę, która obdarzona będzie dziećmi, bogactwem i szczęściem.
Właściciel horoskopu Phaldeepika będzie nieszczęśliwy, biedny, bezdzietny, osierocony, niereligijny i źle wychowany.
Właściciel horoskopu Saravali nie posiada bogactwa i jest niereligijny, bezdzietny, nieszczęśliwy i jest przyczyną problemów dla innych.
Chamatkar Chintamani: Właściciel Horoskopu źle wychowany, posiada jednak wiarę w Yoga Śastry i jest wyrzeczony.

0
0
0
s2sdefault