Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Słońce w I

images/Cyfry_rzymskie/I.png

Gdy zły aspekt szkodnik rzuci - później zaś tranzytem wróci

Różnorakie przypadłości - będą gnębić nas w starości,

A kondycja lada jaka - w życiu cechy da zdechlaka.

Gdzie stan dobry lub neutralny - tam charakter nie banalny.

Leszek Szuman - Wesoły Horoskop

Słońce w I

Słońce w astrologii hinduskiej jest uważane za niekorzystne, natomiast w astrologii zachodniej jest korzystne. Jednakże można przyjąć stanowisko, że planeta pod władaniem Brahmy - Twórcy - nie powinna zostać uważana za niekorzystną. Choć bez wątpliwości jest planetą gorącą i dynamiczną, jest jednak także źródłem życia we wszechświecie i źródłem światła i życia na Ziemi.


Połączenia

Dom pierwszy - - Lagna - to nasze JA, dusza, Atma, narodziny; podobne sygnifikacje posiada Słońce. Jest ono uważane za Króla lub duszę. W astrologii wedyjskiej Słońce jest malefikiem (niekorzystną planetą) więc relacje z innymi planetami mogą wyglądać następująco:

  • Słońce, Księżyc będzie miał wielu synów, nieszczęśliwy przez rodziców, poddany, podporządkowany umysłowym koncepcjom i nieszczęśliwy z tego powodu.
  • Słońce, Mars będzie nieszczęśliwy przez ojca, niegodziwy, zawsze wędruje z miejsca do miejsca, podły.
  • Słońce, Merkury nie będzie miał możliwości podróżowania, będzie niegodziwie postępował, zła reputacja, popełni grzeszne czyny, zostaje porzucony przez przyjaciół i krewnych.
  • Słońce, Jowisz WłH nie będzie grzeszył inteligencją, piegowaty, rudy, niewdzięczny i zazdrosny.
  • Słońce, Wenus nienawidzi uczonych, ilość dzieci ograniczona, okrutny, gniewny, niepokoi innych, dziki i przygnębiony.
  • Słońce, Saturn prosty, chorowity, zostaje sługą krewnych, nie posiada dobrych cech.

Garga Hora


Dzieci

WłH może być pozbawiony dzieci i wiedzy wtedy, kiedy Słońce jest dotknięte.

W kwestii dzieci występuje pewna sprzeczność: mimo, iż nie jest ono sygnifikatorem dzieci może pozbawić WłH potomstwa. Jeżeli jest władcą w domu i nie jest dotknięte towarzystwem lub aspektem nie będzie problemów ale w domu może nas dzieci pozbawić lub obdarzyć tylko jednym potomkiem, zwłaszcza w nieprzyjaznym znaku.


ASC

Słońce w - Lagna - sprawia, że WłH będzie bardzo inteligentny aczkolwiek nie musi za tym iść cenione przez większość ludzi wysokie wykształcenie akademickie. To może doprowadzić WłH do studiowania Wed.

WłH ze Słońcem w domu będzie mądry i cechować go będzie dobre zachowanie.

Posiądzie dużą wiedzę i zmysłowość. Nie będzie grzeszył nadmiarem słów. Będzie na pewno szczęśliwy.

Jeśli Słońce będzie aspektowane przez korzystne planety WłH zdobędzie wysokie wykształcenie.


Wywyższenie w znaku Barana

Słońce w horoskopie może przyjąć pozycję w różnych domach. Kiedy będzie zajmowało znak Barana Znak Barana w domu można przypisać podwójną rolę temu znakowi. Słońce będzie charakteryzowało się przymiotami danego znaku oraz domu.

Władcą znaku Barana - Mesha, pierwszego znaku w Zodiak Zodiaku jest Mars, który jest przyjacielem Słońca.

Bardzo korzystne skutki zostały przypisane Słońcu , jeśli znajduje się w znaku Znak Barana Barana, który jest jego znakiem podniesienia.

Dzieje się tak dlatego, że w Baranie Znak Barana jako Słońce będzie władcą domu (bardzo korzystny dom Dharmy). Ponadto stan podniesienia dostarczy godność do już korzystnego potrójnego władcy.

WłH staje się uczony, ponieważ dom oznacza intelekt i kiedy władca takiego domu jest zdrowy i umieszczony w jego znaku podniesienia, WłH stanie się wysoce uczony.


Bhavath bhavam

WłH zdobywa sławę, ponieważ dom jest dziewiąty od dziewiątego, który oznacza wysoką naukę, bhagya i pomyślność. Natomiast w horoskopie z Znak Lwa Lwem jako Słońce znajduje się w miejscu, które jest idealną dla niego pozycją, można spodziewać się naturalnych bardzo życzliwych skutków.

Mimo iż WłH będzie leniwy, z natury, będzie bystry, co na pewno potrafi wykorzystać w realizacji swoich celów; dumny, czasami dla dobra sławy, okrutny, dzielny i zacięty.

Bogactwo WłH nie jest stałe i miejsce w którym mieszka szybko się zmienia, często podróżuje.


Zdrowie

Słońce oznacza witalność i związane jest z guną dobroci. WłH może mieć problem z chorobami związanymi z elementem pitta, ponieważ Słońce jest ogniste z natury więc także w temperamencie i zdrowiu wpływa na elementy naszej cielesnej struktury.

Słońce będące gorącą planetą i sygnifikatorem światła oraz wizji może dotknąć części ciała, które są wrażliwe na światło.

Dobre zdrowie będzie pochodną miejsca Słońca w znaku Znak Lwa Lwa. Jednakże w przypadku kiedy znajdzie się ono w towarzystwie niepomyślnych planet, to w wieku trzech lat WłH może zapaść na chorobę, której towarzyszyć będzie silna gorączka. To może również nastąpić wtedy, kiedy Słońce znajdzie się w niepomyślnym znaku lub w upadku. Te skutki nie będą odczuwalne jeżeli Słońce będzie aspektowane przez korzystną planetę.

WłH ze Słońcem w pierwszym domu często cierpi na choroby oczu. Mogą wystąpić też kłopoty związane z poparzeniami.

WłH będzie chorował na kataraktę jeśli Słońce będzie w Znak Raka Raku. WłH będzie posiadał wadę wzroku jeśli Słońce będzie wschodzić w znaku Znak Barana Barana.

0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo