Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Nakszatry - miara czasu

Od dawien dawna jedną z pierwszych potrzeb człowieka było określanie miar czasu. Nasi starożytni przodkowie wpatrując się w niebo użyli do tego celu ruch Księżyca dookoła naszej planety oraz pozorny ruch gwiazd. Ponieważ Księżyc jest najbliższym ciałem niebieskim i najszybciej przemieszcza się na nieboskłonie posłużył do ustalenia kalendarza.

Termin nakshatra jest często wymieniany w Rig Wedzie. Tak więc posługiwali się nimi już ludzie cywilizacji doliny Indusu.

Lista nakszatr została znaleziona w Vedāṅga Jyotiṣa (sanskrit, deva-nagari: वेदाङ्ग ज्योतिष), tekście datowanym na lata 700-600 pne. Jyotisha jest nauką obserwowania oraz przewidywania ruchów ciał niebieskich w celu pomiaru czasu, utrzymania kalendarza i dokładnego określenia godzin i dni różnych obrządków.

Każda nakshatra ma szczególną moc, która jest mocą władcy tej rezydencji i jest związana z konkretną planetą i określoną grupą gwiazd.

Nakshatry są pomocne w określeniu różnych rodzajów temperamentu człowieka.

Nakshatra WłH reprezentuje najgłębszy aspekt jego natury, jego osobowość lub uczucia.

Nakszatry są najważniejszym narzędziem stosowanym w ocenie zgodności w małżeństwie ale praktycznie również wszystkie inne formy partnerstwa mogą zostać rozważane poprzez ich kalkulacje.

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal