Słońce w II

images/Cyfry_rzymskie/II.png

Słońce w drugim domu

Słońce w II

Zwykle duży ma majątek - w drugim polu swój początek.

 I niejeden co był w nędzy - tutaj doszedł do pieniędzy.

Miejmy jednak za regułę - że Słońce jest bardzo czułe.

 Gdy złe kąty je obsiadły - cała forsa pójdzie w diabły.

Wesoły Horoskop - Leszek Szuman

 

Jeśli Słońce będzie w drugim domu WłH będzie cierpiał na choroby ust. W 25 roku życia poniesie rezultaty gniewu rządu a w konsekwencji straci swoje bogactwo. Nie powinno się tak stać, kiedy Słońce będzie w Znak Barana Baranie - gdy jest wywyższone.

Jeśli Słońce będzie złączone ze szkodliwymi planetami, WłH dotkną choroby oczu. WłH ma niewielką wiedzę o starożytnych, świętych pismach (Śastrach) a jego kondycja fizyczna ciągle jest słaba. Jeśli Słońce będzie aspektowane przez korzystne planety WłH będzie ochroniony od powyższych złych skutków a także stanie się bogaty. Jeśli Słońce spali Merkurego (odległość kątowa Merkurego od Słońca wyniesie +/- 8,5°) WłH będzie się jąkał.

 Jeśli władca drugiego domu będzie umieszczony w jego znaku podniesienia, WłH będzie mówił zwięźle i wyraźnie, posiądzie wiedzę ze starożytnych pism, będzie uczony, będzie miał dobry wzrok. Taki układ powoduje Raja yogę, w wyniku której WłH nabędzie dobre imię, sławę i bogactwo.

dom jest sygnifikatorem ust/mowy. Tutaj nieszczęście spowodowane pozycją Słońca powoduje choroby ust lub problemy z wysławianiem się lub brak zdolności oratorskich. Drugi dom jest też sygnifikatorem bogactwa. Dlatego nieszczęście związane z domem bogactwa spowodowane przez Słońce powodują stratę bogactwa przez gniew.

 Te wydarzenia sprawdzają się w 25 roku życia. To może zostać zweryfikowane tylko przez praktyczne doświadczenia. Jednakże, nie ma złych skutków jeśli Słońce i drugi dom są aspektowane przez korzystne planety takie jak Jowisz i Wenus. W drugim domu Słońce z niekorzystną planetą powoduje choroby oczu dlatego, że drugi dom jest sygnifikatorem wzroku i wizji. Ponieważ drugi dom będzie dotknięty przez Słońce i inne niekorzystne planety, wzrok będzie dotknięty dysfunkcjami. To usposobienie też spowoduje utratę zdrowia jako, że Słońce oznacza witalność i jego maleficzny wpływ osłabi tę witalność i w konsekwencji WłH będzie cierpiał z powodu chorób. Jest powiedziane, że te złe skutki nie powstaną jeśli Słońce (w towarzystwie z niekorzystną) jest aspektowane przez korzystną. Złe uczucia całkowicie nie będą zniwelowane przez aspekt korzystnej planety, ale choroby zmuszą do terapii zdrowotnej. Jest prawdopodobne, że WłH nabędzie bogactwo jeśli wpływ korzystnych planet panujących zdominuje szkodliwe planety i ich działanie. Ogólnie Merkury, który jest sygnifikatorem mowy jest spalany w wartości kątowej do 8,5° jeżeli chodzi o bliskość Słońca i to zdeterminuje przewagę maleficzną wpływającą na mowę oraz sposób wyrażania się danej osoby.

Bardzo życzliwe skutki zostały wskazane, jeżeli chodzi o mowę, imię, sławę i bogactwo, jeśli władca drugiego domu jest w jego znaku podniesienia. Te skutki na pewno będą doświadczane przez WłH jeśli władca drugiego domu w jego pozycji podniesienia będzie umieszczony w domach innych niż , , i .

0
0
0
s2sdefault