Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Mahapurusha Malavya Yoga

Mahapurusha Malavya Yoga

Jest to jedena z pięciu yóg zwanych w astrologii wedyjskiej Pancha Mahapurusha Yoga.

मालव्य योग

रूचकभद्रकहंसक मालवा : सशशका इति पंच च कीर्तिता:.

स्वभवनोच्चागतेषु चतुष्टये क्षितिसुतादिषु तान् क्रमशौ वदेत || 1 ||

PhaladIpika (Jataka Phaladeepika) Yogadhyaya (szósty rozdział)

Kiedy Wenus jest wywyższona lub w Moola Trikona lub we własnym domu i umieszczona w kwadratach pierwszy , czwarty, sziódmy, lub dziesiąty zwanych Kendras.

  • Wywyższona jest w Rybach
  • Moola Trikona to Waga do 15°
  • Własny dom to Byk i Waga

Diagram D 
- 1 Rasi


WłH cieszy się dobrą pozycją i materialnym bogactwem, kosztownościami, zbytkami, wykwintnym rodzajem upodobań, będzie szczęśliwy.

Osoba będzie miała dobrze rozwiniętą sylwetkę, będzie silna. Posiada wiele pojazdów. Podróżuje. WłH będzie sławny i uczony. Zgodnie z naturą Wenus, Malavya Yoga uczyni z niego stanowczego, niezmiernie bogatego, cieszącego się szczęściem dzieki żonie i dzieciom człowieka. Na pewno będzie bogaty, znany i szanowany.

Wenus jest wskaźnikiem zmysłowych przyjemności, muzyki, tańca, sztuk pięknych, luksusu i komfortu materialnego. W swojej naturze Malavya Yoga tworzy osobę skłonną do wszystkich sygnifikacji Wenus, w wyniku czego jego duchowy postęp i cele będą miały odwrotny kierunek w sosunku do jego materialnych uciech i przyjemności.

Innymi słowy, podczas gdy zarówno Hamsa, jak i Malavya to Raja Yogas, ta pierwsza tworzy WłH bardziej idealistycznego, duchowego, o szerokich horyzontach i bezinteresownego, podczas gdy druga wskazuje uwielbienie przyjemności i przeważnie materialistyczne poglądy.

WłH z Malavya Yoga mają największą zdolność do czerpania przyjemności z życia. Mądre i dyplomatyczne cechy Wenus są bardzo mocno zaakcentowane. Ich siła wynika z rozpoznania prawdziwej wartości wszystkiego, czego pragną lub celów, do których dążą, a zatem nie angażują się w żadne działania, które kosztują ich więcej, niż to na co mogą sobie pozwolić; nie ważne czy cena jest materialna, emocjonalna czy duchowa. WłH mają również największą zdolność do harmonijnego korzystania z dóbr bez pożądania. Oczywiście, jeśli Wenus nie zostanie dotknięta złym wpływem.

Malva była jedną z szesnastu wielkich stanów (Shodash Maha Janpad) w VI wieku jako centrum polityki.

Największy poeta i dramatopisarz w języku sanskryckim Kālidāsa (4-5- ty . AD) jest następnie uważany za najbardziej błyskotliwego z dziewięciu klejnotów na dworze króla Vikramaditya z Ujjain, Stolicy Malvy.

WłH pod wpływem tej yogi posiada lśniące jak Chandra, szczupłe, średniej wielkości ciało, ma piękne usta. Jego cera jest zdrowa, rumiana, ma białe, równe, dobrze uformowane zęby. Zawsze przyjemnie pachnie. Jest przystojny i z wdziękiem używa różnego rodzaju gestów. Kobieta posiada lśniące, piękne oczy. Kończyny silne a ramiona długie. WłH ma majestatyczny głos. Zawsze dobrze i modnie ubrany. Nosi ozdoby. Jest natury kapha i vata.

Uwielbia muzykę, srebro, klejnoty, romanse, drogie meble, modne rzeczy; korzysta z wszystkich przyjemności życia. Liberalny, zasłużony, zdecydowany, potężny, bogaty i szczęśliwy. WłH zostaje sławny i bardzo dobrze prosperuje. Obdarzony dziećmi. Posiada wiele pojazdów, dużo podróżuje, gustuje w wykwintnym jedzeniu. Charakteryzuje go niezmącony umysł i często zostaje artystą lub zajmuje się kulturą czy też sztuką.

Biorąc pod uwagę religię i wiedzę, jest uczony, zna znaczenie i cele pism świętych, jest ekspertem we wdrażaniu ich w życie. Wykorzystuje do tego celu swoją siłę, wiedzę i doświadczenie.

WłH szczęśliwie żyje średno 77 lat jako władca a następnie odchodzi do swojej niebiańskiej siedziby opuszczając ciało w świętym miejscu poprzez praktykę yogi lub pokuty.

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal