Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Parivartana Yoga

Kiedy dwie planety zajmują miejsce w znakach przeciwnych nazywamy to aspektem Parivartana Joga.

W ten sposób w takim układzie planety są zawsze związane ze sobą i nie działają samodzielnie, zawsze jedna będzie wpływać na drugą. One znajdują się w opozycji i jest to bardzo potężnym aspektem, drishti czy inaczej mówiąc yogą wymiany.

W przykładzie: Mars w znaku rządzonym przez Księżyc a Księżyc w znaku egzaltacji Marsa, czyli Mars w Raku a Księżyc w Koziorożcu. Chociaż te planety są w znakach osłabienia ta wymiana wzmacnia siłę tych planet. Jeśli planeta jest osłabiona a w jej własnym znaku znaku znajdzie się inna planeta nadaje siłę tej planecie siłę. Sama planeta jest jak fizyczne ciało a dyspozytor jest duszą ciała. Jeśli planeta jest wysoka ale dyspozytor jest osłabiony to WłH ma silne ciało ale słabą duszę lub serce.
W pewnych przypadkach planeta może stać się znaczącą z tego względu, że posiada znak w którym się znajduje. Na własnym przykładzie możemy stwierdzić, że największy potencjał zarówno energii jak i innych przymiotów zamanifestujemy we własnym domu, gdzie wszystko mamy uporządkowane i pod ręką. Taka planeta bardzo silnie jest postawiona w diagramie. Stworzy silne skutki dla bhava, w którym zamieszkuje a kiedy dodatkowo domem - bhava będzie odpowiadający znakowi w znaczeniu (np: Słońce w Lwie i piątym bhava) mamy do czynienia z potężną yogą. Jeśli planeta taka zajmie miejsce w domu szóstym, ósmym lub dwunastym to może przynieść ekstremalne problemy.
Aspekty są źródłem siły sprawczej planet. Aspekt określa wydarzenia i sytuacje, w których uczestniczymy w życiu. Dyspozytor jest korzeniem i powie jak planeta odnosi się do danej sytuacji. W gruncie rzeczy dyspozytorzy planet aktywowani przez Dasha albo tranzyt ujawnią powód dlaczego coś czego pragniemy lub nie zdarza się. Sytuacja krystalizuje sie w określonym czasie i z ściśle określonymi szczegółami i dokładnością.

Dashas to okres czasu w życiu osoby dający różne skutki karmiczne. Każda planeta w diagramie reprezentuje karmę tej osoby. Sutek Dasha zależy od tego jak postawiona jest w horoskopie (dobrze czy źle) planeta, której dotyczy okres Dasha. Kiedy Dasha planety jest analizowana; który dom zajmuje; kto nim rządzi i aspekty nie należy zapominać o jego dyspozytorze. Musimy zawsze pamiętać, że planety są wtyczkami energii i współdziałanie całego układu stwarza historię życia i karmy.

Posługując się przykładem można powiedzieć, że Słońce jest duszą diagramu, Księżyc natomiast jest sygnifikatorem umysłu. Idąc dalej za znaczeniem diagramu możemy stwierdzić jaki jest wymiar prezentowanego przez czas diagramu. Te wpływy mogą zostać rozważone jako umysł i duch diagramu. Lagna dodatkowo określa narodziny czyli nasze fizyczne ciało, które w danej chwili pojawia się dla określonego karmicznego celu (wył. Czysty Wielbicieli). Mars da powody do walki, Wenus jako wschodząca da perspektywę romansów osobie itd.

Tranzyty i Dashas aktywują synchronizację wydarzeń i dlatego czaasmi mówimy, że to już gdzieś było; ponieważ sytuacja musi się wydarzyć a my nie mamy wpływu na jej przebieg poza zaobserwowaniem rezultatu. Czując się jak na planie zwolnionego filmu uczestniczymy w rzeczywistości w przedstawieniu, którego reżyserem jest Śrimati Mahamaya lub Śrimati Yogamaya w zależności od tego co jest naszym celem pragnień.

0
0
0
s2sdefault

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal

Free download - Pobierz za darmo