Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Yogada cz.2

AL
Md
Gk
HL
GL
Diagram D 
- 1 Rasi


Złoty Avatar

Caitanya Mahaprabhu

Chaitanya Mahaprabhu, właściwie: Wiśwambharamiśra, także: Gaura, Gauranga) (1486-1534) - XVI-wieczny święty, duchowny, mistyk i reformator hinduizmu, urodził się w Majapur, żył w Bengalu w Indiach (obecne tereny Bengalu Zachodniego i Bangladeszu). Wielki promotor bhaktijogi - miłosnego oddania Bogu, wielbionego w formie Kryszny. Wielu jego wisznuickich zwolenników czci go jako awatara (wcielenie) samego Kryszny. Jego przydomek Gaura [wym. goura] odnosi się do jaśniejącej, złotej cery. Biografia Ćajtanji została spisana w bengali w książce Śri Ćajtanja Ćaritamrita

Źródło Wikipedia

Słowo caitanya oznacza siła życia. Pan Czaitanya był Inkarnacją Najwyższej Osoby - Boga, który w każdej Yudze (kliknij i przeczytaj artykuł o Manvantarze i yugach) zstępuje na Ziemię aby wyzwolić swoich wielbicieli i ukarać oporne demony. Jego największym darem były Jego nauki.

Caitanya Mahaprabhu praktycznie demonstruje, w jaki sposób kochać Boga w związku miłości małżeńskiej. Przyjmując rolę Radharani, Caitanya usiłuje kochać Krisznę tak, jak kocha Go Jego najszczersza miłość - Śri Śrimati Radharani.

Kriszna był zawsze zdumiony miłością Radharani. Pytał: Jak to możliwe, że Radharani dostarcza Mi takiej przyjemności? Pragnąc poznać Radharani, Kriszna przyjął Jej rolę i usiłował zrozumieć sam Siebie. Na tym polega sekret inkarnacji Pana Czaitanyi w tym świecie. Caitanya jest Krsną, ale przyjął rolę czy też inaczej mówiąc - miłosny nastrój Śrimati Radharani, aby pokazać nam, w jaki sposób kochać Krisznę. Dlatego kieruje się do Niego następującą modlitwę: Ofiarowuję pełne szacunku pokłony Najwyższemu Panu, który jest zaabsorbowany myślami Radharani.

W Jego horoskopie Yogę Yogada tworzą:

  • HL w znaku Znak Wodnika Wodnika
  • Księżyc, który znajduje się w
  • Wenus w dziewiąty domu

Widzimy także Maha Yogadę utworzoną poprzez pozycję Słońca w sziódmy domu wraz z HL.


Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal