Google

Mars

images/Planety/mars.png

Mars - Mangal.

Mars - Mangal

Naprzód jest to Marsa zew - bo Mars ma gorącą krew.
Gdzie chciałoby dotrzeć wielu - Mars bojowo prze do celu.
Obojętnie, stary, młody - śmiało dąży przez przeszkody,
Pełen życia, pozytywny - dzielny, szybki i aktywny.
Jego żywioł – walka, ruch - bo Mars to pistolet, zuch.
Uszkodzony Mars to cham - tak dla panów, jak dla dam.

Leszek Szuman - Wesoły Horoskop

 

Mars jest jedną z zewnętrznych planet. Jest najbliższy Ziemi z zewnętrznych planet. Mars jest mniejszy niż Ziemia i jego średnica wynosi około 4,200 mil. Mars jest Bogiem wojny i polowania. Według hinduskich wiar Mars jest synem Ziemi i jest nazwany Bhumiputra. Jest Bogiem sporu, zniszczenia i wojny. Mars jest suchą, ognistą planetą, męską z natury.

Mars jest związany z ambicją i pragnieniami. Mars symbolizuje dążenia i rządzi niższymi instynktami człowieka. Ogólnie Mars jest traktowany jako szkodliwa planeta. Jeśli Mars nie jest dotknięty daje zaufanie, wytrwałość, impuls dla wszystkich przedsięwzięć i bohaterskich czynów, siłę, odwagę, wojowniczości i ostry dowcip. Mars nadaje naturę z szybką umysłową zdolnością działania i nadzwyczajną siłą mięśni, wielkiego organizatora, władcę praktycznego i zarazem wykonawcę, niezależnego ducha, silnego charakteru indywidualistę, silną, zdeterminowaną osobę, ambitną i dążącą do zrealizowania swoich planów po trupach.

Jeśli Mars będzie słaby i dotknięty w horoskopie WłH będzie ryzykantem i wykłócającym się o wszystko osobnikiem. Osoba będzie używała siły fizycznej do zrealizowania swoich ambicji. Niebezpieczeństwo narkomani. WłH może okazać się najgorszego typu seksualistą i zaspokajać swoje potrzeby fizyczne gwałtem. Ludzie urodzeni pod wpływem Marsa jako ich panującą planetą będą mieli białą cerę z cieniem czerwonego. WłH będzie wysoki i umięśniony. Jego oczy będą rozbiegane, talia wąska.
Mars jest głównym gubernatorem dla braci i własność ziemskiej. Mars będzie związany z czerwonymi klejnotami, koralowymi, rubinowymi i wszystkimi czerwonymi kamieniami, dniem wtorek. Mars rządzi płciowymi organami, pęcherzem, system mięśni, głową, twarzą, uchem i zmysłem smaku. Jest miedzią, złotem, żelazem i stalą, chirurgią, chemią, wojskiem i jego sprawami, walką, policją, chirurgami, dentystami i rzeźnikami. Będąc przeciwnikami dyktatury osoby z wpływem Marsa najlepiej radzą sobie na kierowniczych stanowiskach, zwłaszcza w biznesie. Osoby te są także pomysłowe i niekonwencjonalne więc mogą również być dobrymi projektantami i budowniczymi. Zazwyczaj robią szybki postęp w dążeniu do swoich celów. Zacieklaki po prostu.
Mars posiada Barana i Skorpiona. Jest wywyższony w Koziorożcu, wysokim punktem podniesienia jest 28 stopień tego znaku. Mars jest osłabiony w Raku, najniższym punktem osłabienia jest 28 stopni tego znaku. Pierwsze 12 stopni dzieli Barana na Mooltrikona a reszta jest jego Swakshetra. Całość Skorpiona jest też jego Swakshetra. Słońce, Księżyc i Jowisz są przyjaciółmi Marsa. Merkury jest jego wrogiem. Wenus i Saturn są neutralni dla niego.
 

MARS W ZNAKACH ZODIAKU

Leszek Szuman - Wesoły Horoskop

BARAN

Nieraz Mars jest agresywny – zadzierżysto – impulsywny.
Śmiało rzuca się w przygodę – ceniąc ją, jak ryba wodę.

BYK

W znaku tym Mars się nie śpieszy – pośpiech męczy go i peszy,
Lecz na skutek prowokacji – może wpaść w stan irytacji.

BLIŹNIĘTA

Mars techniczne ma smykałki – gdy ogląda fidrygałki.
Dużo w nim jest ciekawości – kiedy patrzy na nowości.

RAK

Mars w tym znaku jest w rezerwie – aż go nastrój nie poderwie.
Wówczas może bez przyczyny – zdobyć się na wielkie czyny.

LEW

W Lwie jest Mars nieskrępowany – więc szerokie robi plany.
Kto mu stanie w poprzek drogi – tego spotka atak wrogi.

PANNA

W Pannie Mars ma wątpliwości – skłonny jest do ostrożności.
Brak mu cechy ryzykanta – i uchodzi za pedanta.

WAGA

Elegancki, zręczny, zwinny – czasem słaby i bezsilny.
Lawiruje mars przez życie unikając sporów skrycie.

SKORPION

Mars jest bardzo dynamiczny – wytrwały i energiczny.
Nieraz i po trupach chodzi – choć tak robić się nie godzi.

ŁUCZNIK

Łucznik stary, albo młody – śmiało skacze przez przeszkody,
Lecz gdy siła w nim zanika – wówczas łatwo się potyka.

KOZIOROŻEC

Natrafiając na trudności – Mars ma powód do radości.
Dla łatwizn nie ma uznania – trudne lubi mieć zadania.

WODNIK

Co ważniejsze zamierzenia – wymagają rozpatrzenia.
Musi mieć to co praktyczne – założenia teoretyczne.

RYBY

W Rybach Mars jest nieco bierny p a dynamizm jego mierny.
Choć widuje się zdarzenia – że ma sukces od niechcenia.

 

SYGNIFIKACJE MARSA

Dzielność, ziemia, siła, broń, panujący ludzie - administratorzy, strata męskości, złodziej, bojownik, sprzeciw, wrogowie, charytatywna natura, uwielbienie przedmiotów czerwonego koloru, władców oraz świętych miejsc, archeolog, fundacje, brzmienie trąb, czułość, czworonogi, król, uparty głupiec, gniew, wyprawy do obcych miejsc, niezłomność, zwolennik, ogień, kontrowersja albo argumenty, żółć, ciepło, rany, służba władzy, dzień, niebo, wzrok, krótkotrwała dolegliwość, sława, cyna, miecz, włócznia, minister, stanowczość kończyny, klejnoty, uwielbienie Subrahmanya (Karttikeya), młodzieży, ostry smak, przewodnicy, wyroby garncarskie, przeszkody, nie wegetariańskie pożywienie, nadużywanie przyjaźni, gorzka krytyka innych, pokonywanie wrogów, gorycz smaku, Mars jest silny do końca nocy, złoto, letni sezon, dzielność, siły nieprzyjacielskie, głębia, odważne zachowanie, człowiek o mocnym charakterze, Brahma, siekiera, wycieczki po lesie, oficer, leśnik, główny dowódca albo oficer, sołtys, przysługi dla króla, bolesne oddawanie moczu, kwadrat, złotnik, niegodziwiec, spalone miejsce, dobre jedzenie, słabość, osiągnięcia w łucznictwie, krew, miedź, kolorowe ubrania, twarz zwrócona w kierunku południowym, południowy kierunek, pragnienie, gniew, skandale, dom, dowódca armii, silna ręka, karabin maszynowy, drzewo, Sama Veda, bracia, kontrola dzikich zwierząt, niepodległość, upór, ziemia, kara, wąż, mowa, zmienność albo brak równowagi umysłu.

0
0
0
s2sdefault