Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Węzły księżycowe

images/Punkty/rahu.png

Węzły księżycowe

Rahu i Ketu nazwane zostały przez naszych starożytnych nauczycieli cienistymi planetami. One nie są konkretnymi ciałami niebieskimi z dostrzegalnym kształtem a raczej punktami na Zodiaku. W astrologii punkty te znane są także jako: Ogon Smoka i Głowa Smoka.

Hinduska mitologia ma jedno charakterystyczne wytłumaczenie symbolu tych dwóch części pojedynczego ciała. Według historii Puran gdy ubijanie oceanu Samudra Manthan, cieczy dającej nieśmiertelność nastąpił poważny konflikt w kwestii nieśmiertelność pomiędzy Devas i Asuras (półbogami a demonami) Najwyższy Pan Vishnu przyjmujący postać kuszącej kobiety - Mohini, zajął się rozdawaniem dającego nieśmiertelność napoju za zgodą zarówno Devas i Asuras. I tak rozdała Ona ten nektar, tylko, że wszystko podstępem zostało przydzielone Devom. Ale jeden z demonów - Rahu - ukradkiem dołączył do szeregów Devów i dostał łyczek Amrity.

Przebiegłość demona odkrył bóg Słońca i Księżyca . Najwyższy Pan, w formie Mohini przeciął Asura na dwa kawałki swoją bronią (dyskiem) ale ponieważ Rahu wziął łyk nektaru dającego nieśmiertelność obie rozłączone części pozostały żywe.

Głowa dostała imię Rahu a ciało Ketu .

Rahu i Ketu stali się wiecznymi wrogami Słońca i Księżyca. Okresowo odnoszą sukces w zakłócaniu działania Słońca i Księżyca (podczas zaćmień).

Czytaj dalej

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal