Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Panna

Ludzie ze znaku Panny nie są urodzonymi dyrektorami. Oczywiście i w tym znaku spotyka się typy, dające sobie radę na wysokich stanowiskach, lecz wypadki to rzadkie i uchwytne tylko indywidualnie. Jakieś mniejsze przedsiębiorstwo, gdzie pracuje tylko kilkanaście osób, zespół naukowy, owszem, lecz czołowe stanowiska w dużych zakładach, to nie dla Panny. Brak jej zresztą cech typowych dla dowódców. Pannę natomiast często widuje się na stanowiskach zastępców lub specjalistów. Kosztem rozmachu i szerokiego horyzontu, jest Panna bardzo staranna, dokładna, drobiazgowa i obowiązkowa. Kto chce żyć w zgodzie z takim kierownikiem, powinien być w biurze uprzejmy, grzeczny, starannie ubrany. Konieczna jest punktualność, dokładność. Porządek musi być wszędzie, a więc na biurku, w szufladach, szafach i segregatorach. Panna zwraca uwagę na starannie pisane listy.

Panna bywa zrzędliwa. Przywiązuje nadmierną wagę do drobnostek, nieraz do rzeczy nieważnych. Dla afer miłosnych swych podwładnych rzadko kiedy miewa zrozumienie. Ale bywa wrażliwa na cudze nieszczęścia. Od pracowników Panna oczekuje pomysłowości, nowych idei, chociaż nadmiar rozmachu i nowatorstwa ją razi.

Sposób rozumowania Panny jest jasny, bystry, logiczny, jednak w pewnym sensie ograniczony. Nie spodziewajmy się po niej śmiałych, odważnych decyzji i pociągnięć karkołomnych spekulacji, światoburczych wystąpień, stawiania szans na jedną kartę. Żaden wielki żołnierz nie miał słońca w Pannie! Na to Pannie brak odwagi życiowej, odpowiedniego rozmachu, szerokiego horyzontu oraz beztroski, w czym na przykład będzie celował Baran.

Denerwujące jest nieraz krytykanctwo szefa spod znaku Panny. Wskazane jest pomijać tę sprawę milczeniem. Rezerwa i pewien chłód bijący od Panny wynika z pewnej nieśmiałości w stosunku do ludzi. Panna nisko ceni sobie reprezentację, okazałe wystąpienia. Jej dewiza to skromność i praca. Nie jest wskazane demonstrować dyrektorowi z Panny swe wdzięki, występując w prowokacyjnych kieckach.

W ogóle zaś Panna jako kierownik jest sprawiedliwa. Nie daje się ponosić kaprysom, sympatiom, humorom. Przestrzegając tego co powiedziałem, nie jest trudno żyć z takim szefem w zgodzie.

Jeżeli dyrektor ma wśród pracowników kogoś ze znaku Panny, jest wskazane, aby go sobie powoli przysposobił na swego asystenta, pomocnika lub zastępcę (nie następcę). Panna to pracownik o licznych zaletach i ona o tym wie i się ceni. I choć Panna nie lubi nowych posad, niedoceniana lub nie-dopłacona, szybko zmienia przedsiębiorstwo. Panna to najlepsza prawa ręka dyrektora. Wierna, inteligentna, bystra, uczciwa, niesłychanie skrupulatna i ... bez ambicji kierowniczych.

Nigdy nie będzie starała się wygryźć przełożonego z wyższego stanowiska. Wysokie i ważne tytuły Pannie (jak i Skorpionowi) w ogóle nie imponują. Nie odstraszą jej od delikatnego wytknięcia dyrektorowi jego błędów. Czyż to nie wspaniały pracownik? Panna jest także specjalistką od prac delikatnych i precyzyjnych, od roboty koronkowej. Przy pewnej zwinności w palcach nadaje się na zegarmistrza lub na pracownika zatrudnionego przy precyzyjnych obrabiarkach.

Panna pracuje szybko i sprawnie. Nie potrzeba jej pilnować. Jej sumienność jest niezawodna. Zakres czynności, do których Panna nadaje się, jest bardzo szeroki. Panna jest wszędzie tam, gdzie wymagana jest solidna robota, której nie można zastąpić błyskotliwą gadaniną, wydawaniem dyspozycji, organizacją lub komenderowaniem.

Panna nie lubi, kiedy ja krytykują. Na ogół sama spostrzega swój błąd. Wystarczy co najwyżej delikatne napomknięcie, bo Pannę łatwo dotknąć.

Panna stojąca za plecami dyrektora jako jego prawa ręka, będzie jego wspaniałym doradcą. Jej chłód, beznamiętny i krytyczny sposób myślenia oraz postępowania, bezstronność, pomogą kierownikowi uniknąć niejednego kłopotu, powstrzymać się od niejednej pochopnej decyzji. Na stanowisku zastępcy będzie Panna miała wkrótce organizację firmy w małym palcu i to bez efekciarstwa, krasomówczych występów i bez reklamy dla swej własnej osoby.

Dziewczęta z tego znaku bywają w pracy cenione wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja, poczucie odpowiedzialności, staranność, dokładność. Wiele panien z tego znaku jest z powodzeniem zatrudnianych w księgowości. Panna myśli szybko, lecz postępuje ostrożnie. To chyba jest główna cecha jej charakteru.
 

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal