Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Wodnik

Nie spodziewajcie się miłe Czytelniczki, że Wodnik będzie się zachowywał jak każdy inny zakochany. Jako przyjaciel jest Wodnik wspaniały i nieskomplikowany. Lecz w miłości? - Dziewczynę może mieć każdy, ale miłość to co innego - rzekł kiedyś typowy Wodnik.

Wodniki są w pewnym sensie samotnikami, trudnymi do zrozumienia. Myślami i poglądami odbiegają od swych zodiakalnych towarzyszy. Bodajże nigdy nie mają ciasnego horyzontu intelektualnego.

Nie ma nic gorszego, niż stosować wobec Wodnika metody podrywaczki. Szkoda zachodu. Dziewczyna musi Wodnika czymś zafascynować. Wskazana jest także pewna rezerwa, gdyż to Wodnika zastanowi i wzbudzi w nim zainteresowanie partnerką. Wodnik zdaje się być łagodny i ustępliwy, jednak to tylko pozory, maska. Umie on konsekwentnie i wytrwale dążyć do raz obranego celu. Pan z tego znaku nie lubi liczyć się z pieniędzmi, ale nie można o nim powiedzieć, iż jest rozrzutny. Życie z Wodnikiem bywa ciekawe, choć dla żony nie zawsze starczy na kupno futra.

Mąż Wodnik to optymista, lubiący przebywać w obłokach, opromieniony aureolą pozornego szczęścia. Zadaniem jego żony będzie stać mocno na nogach rzeczywistości i pilnować, aby polot jego myśli nie przekroczył granic zdrowego rozsądku. Nieraz jest to wskazane, choć nie zawsze. Dążenia pana Wodnika są wzniosłe i idealistyczne. Często chciałby on uszczęśliwiać ludzkość. Miewa z tego powodu trudności, bo rzadko kto chce się na to godzić.

Pan Wodnik na ogół nie lubi przeliczać otrzymanych pieniędzy. Powinna zatem robić to jego żona. Musi ona patrzeć trzeźwo na świat za siebie i za męża. Mąż Wodnik jest indywidualistą. Jeżeli przejmie czyjąś ideę, musi dostosować ją do swych poglądów, zmodyfikować, ulepszyć. Jego pragnienie wolności i swobody myśli jest bezprzykładne. Mąż Wodnik żyje często w świecie iluzji. Jak tu postępować z takim człowiekiem? Przede wszystkim należy poważnie odnieść się do jego dziwacznych nieraz pomysłów. Jego niepokój i nerwowość należy traktować z opanowaniem, bo Wodnik jest w gruncie rzeczy człowiekiem ciekawym, nieprzeciętnym, oryginalnym i nie podobnym do innych. Niestety, rzadko kto go rozumie.

W okazywaniu miłości Wodniki są raczej wstrzemięźliwe. Nawet wówczas, kiedy taki pan zdobędzie się na słowa: "kocham cię", często będzie zwlekał z wyznaczeniem daty ślubu. Może to lepiej, bowiem Wodniki obojga płci nie powinny pobierać się zbyt wcześnie.

Wodniki są niezbyt zazdrosne. Długo ufają swej wybrance serca i same bywają wierne. Typy te rzadko kłamią, wolą raczej coś niecoś przemilczeć. Wodniki nie robią wielkich majątków. Nie zależy im na tym. Tyle jest przecież na świecie rzeczy ciekawszych, niż robienie pieniędzy.

Wodniki nie zawsze żenią się z miłości. Nieraz powodują nimi kalkulacje praktyczne. Ale gdy po dwudziestu latach małżeństwa mąż Wodnik powie do swej małżonki nagle: jaka ty jednak jesteś ładna, wówczas wszystko inne będzie nieważne.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Free download - Pobierz za darmo

Dotacja

Możesz pomóc w utrzymaniu strony składając niewielki datek.
Kliknij w link, wpisz kwotę i zatwierdź.
Dziękuję!
PayPal